Renkame bushcraft rinkinį – 7

Pratęsiame mūsų temą  apie biudžetinius daiktus tinkančius iškyloms į gamtą ar bushcraft’ui. Šį kartą apžvelgsime keletą naujų smulkmenų.

21. Medvilninė virvelė

Kadangi šiais laikais visi yra ekologiški, o parakordas ( paracord ) yra brangus malonumas, galima apseiti ir be sintetinių neekologiškų aplinkai, t.y. ilgai yrančių virvelių ar šniūrų. Taigi tokį 30-ties metrų rulonėlį ekologiškos medvilninės virvelės įsigyti galima vos už kelis litus. Būtent šita pirkta yra parduotuvėje „Norfa“, o kainavo apie 2 Litus. Žinoma ši virvelė nebus tokia stipri ir patvari kaip, kad sintetinės nailoninės virvelės turinčios šerdis. Bet šita medvilninė virvelė turi ne tik trūkumus, bet ir privalumų. Šios virvelės stiprumo tikrai pakaks konstruoti medžio konstrukcijas, be to ji kaip minėjau yra natūrali ir ekologiška. Kadangi ji yra ekologiška ją galime palikti miške ir ji per keletą mėnesių suirs. Dar vienas būdas ją panaudoti tai prakūroms, ją išpynus ir sutaršius ji puikiai užsiliepsnoja bei palaiko ugnį. Dar galima ją impregnuoti vazeline ar vaške tai padidins jos degiąsias savybes.

22. Šilumą atspindintis paklotėlis

Šilumą atspindintis paklotėlis, tai nebrangus būdas apsisaugoti nuo šaltos žemės. Viena jo pusė yra padengta šiluma atspindinčia medžiaga, panašiai kaip aliuminio folija, bet ši medžiaga tai sidabrinė šilumą atspindinti plastiko plėvelė. O kita paklotėlio pusė turi keleto milimetrų storio paraloną. Taigi kombinacija paralonas ir šilumą atspindinti plėvelė puikiai dera. Paralonas susideda iš mažų sandarių oro ertmių, to pasekoje, kad oras yra pati geriausia   šilumos izoliacija, ir dar pridedame tai, kad skleidžiamą kūno temperatūra atspindi plėvelė atgal į kūną – jaučiamas ryškus šilumos efektas. Konkrečiai šį paklotėlį, kuris kainavo 12 Litų ir 99 centai, pirkau Senukuose. Jo išmatavimai yra – 190 cm ilgio ir 60 cm pločio, o suvyniotas jis užima – 28 cm ritinėlio aukštis bei 10 cm ritinėlio skersmuo. Tai tikrai kompaktiški išmatavimai, kas leidžia taupyti vieta mūsų kuprinėje einant į gamtą.

23. Vatos rutuliukai

Anksčiau rašėme apie vatos padelius, dabar parašysime apie alternatyvą tai – vatos rutuliukai. Šie rutuliukai kuriuos matote nuotraukoje yra pirkti Norfa parduotuvėje. 40 vatos rutuliukų kainavo apie 1 Litą ir 50 centų. Vatos rutuliukas žiebiant su ugnies skeltuvu iškart pagauna žiežirba ir užsidega. Be to šiuos vatos rutuliukus galima taip pat kaip ir vatos padelius galima impregnuoti su vazelinu, tuomet jų degimo laikas gerokai pailgės ir tai padidins bene dvigubai jūsų galimybes užkurti ugnį esant drėgnesniam orui ar klimatui. Vatos rutuliukai tikrai neužima daug vietos kadangi juos galima suspausti, o vėliau svarbiausia nepamiršti prieš kuriant juos išpurenti.

 

Kaip visada laukia tęsinys

Facebook Twitter

Kategorijos: Bushcraft, Rinkinys | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Vidmantas:

    Prie kaikuriu daiktų kai rašote kainą, išmatavimus (supakuoto ir išpakuoto), svarbu pamineti ir svorį. Čia konkrečiai kalbu apie folijos kilimeli (turiu iš Jysk už tą pačią kainą) jo svoris – 90gr. :)
    Keliaujantiems vasara su kuprine, tikrai patariu nesiimti įprastų kilimėlių. Pasitiesus ant žolės tikrai puikiai išsimiegosite ir su šiuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*