Pasidaryk pats: Hamakas

Skaičiau, pamačiau, pabandžiau, patiko, pasidariau pats, dalinuosi su visais. Taip galima apibūdinti mano „pažintį“ su hamaku ir miegojimu jame.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra instrukcija „Kaip daryti“, čia yra aprašoma kaip sekėsi man. Gali būti, kad Jūs norėsite daryti kitaip.

Pats gamybos procesas bei aprašymas yra paruoštas remiantis internete rasta informacija ir patyrusių žmonių patarimais :)

1. Truputis teorijos

Jums gali pasirodyti, kad hamakai mūsų krašte nėra labai populiarūs ir greičiausiai, Jūs būsite teisus. Tačiau pabandžius atsigulti į normalų hamaką, o dar geriau jame pamiegoti, tikrai nesinorės gulėti ant žemės. Taip nutiko ir man.

Paprasčiausias būdas pasidaryti hamaką yra tiesiog paimti gabalą medžiagos (bent 3×1.5 m), suraukti bei surišti galus, du medžiai – ir viskas – jau galima sūpuotis. Tokie hamakai bus tinkami kabinimui sode, knygos skaitymui po pietų, tačiau miegojimui, t.y. kai hamake gulima ilgesnį laiką, toks variantas nebus tinkamas. Pagrindinė netinkamumo priežastis bus audinys. Stovyklavimui skirti hamakai yra gaminami iš sintetinio neyrančio (rip-stop) ir, žinoma, kvėpuojančio audinio. Taip pat labai svarbu, kad naudojamas audinys nesitampytų. Priešingu atveju, atsisėdus į hamaką, keičiant miegojimo pozą, jis išsitemps – miegoti jame jau nebus patogu, jausitės tarsi gulėtumėte duobėje.

2. Renkamės audinį hamakui

Mūsų prekybos vietose hamakams tinkamo(!) audinio kažin ar rasite. Gali būti, kad aplankysite daugelį audinių  parduotuvių, sugaišite daug laiko, išleisite daug pinigų ir turėsite audinį „iš bėdos“… Geriausias variantas jį parsisiųsti iš užsienio, aš siunčiausi iš JAV. Lyginant JAV audinius (nepamirškime siuntimo ir pašto mokesčių) su parduodamais pas mus, rezultatas gaunasi toks: kainos panašios, tačiau kokybė ŽENKLIAI skiriasi. Turbūt nereikia sakyti, kad JAV kokybė geresnė :)

Vis dėl to neturint galimybių siųstis, galima pasiieškoti audinių ir mūsų parduotuvėse. Vilniuje tokia parduotuvė yra prie Kalvarijų turgaus (Herkaus Manto g.). Ten yra tikrai didelis, bene didžiausias audinių pasirinkimas po Gariūnų, :) ten, tam tikslui galbūt rasite tinkamą sintetinį audinį. Vis gi tobulumui ribų nėra.

Aš siunčiausi iš čia: http://ripstopbytheroll.com/ Atsiliepimai – patys geriausi. Teko bendrauti su jais dėl siuntimo į Lietuvą, likau nustebintas puikia aptarnavimo kokybe. Parašote laišką, išvardinate ko norite, gaunate sąskaitą, apmokate PayPal ir po dviejų su trupučiu savaitės džiaugiatės siuntiniu.

Dar keletas puslapių:

  • http://www.extremtextil.de/
  • http://www.dutchwaregear.com/
  • http://diygearsupply.com/

Patarimas: perkant medžiagą, nusipirkite ir geros virvės hamako pakabinimui (apie tai detaliau bus rašoma atskirame straipsnyje).

Mano pirkta medžiaga – kvėpuojantis, neįrantis „Navy Blue“ 1.9oz (~ 64gr/m2) nailonas. Ilgis 4 jardai (~ 3.65 m). Numatomas hamako ilgis 3.45m. Mano ūgis ~1.86m, tai man toks ilgis – pats tas. Taip pat galima rinktis ir plonesnį 1.6oz audinį. Super lengviems hamakams – 1.1oz. Dėl audinio tvirtumo abejoti tikrai nereikia. Mano svoris yra ~80Kg, pakuodamas kuprinę, neimu nereikalingų dalykų, gramų neskaičiuoju, todėl rinkausi storesnį audinį.

3. Gamyba

Taigi, turime audinį, pradedame siūti. Naudoti reiktų 100% sintetinius siūlus. Jie ploni ir stiprūs. Aš suradau (minėtoje parduotuvėje H. Manto g.) skirtus odinių gaminių siuvimui, puikiai tiko.

Pirmiausia yra apsiuvamas visas audinys, t.y. visas audinio perimetras, tai apsaugos jo kraštus. Siuvant, kraštas užlenkiamas du kartus. Angliškais siuvimo terminais tai vadinama „Double fold hem“ :)

hem01

Rezultatas:

Uzsiutas krastas

Mano atveju viskas yra apsiūta dviguba siūle, taip patikimiau ir gražiau :)

Jei hamaką kabinsite tiesiog rišdami mazgus, suraukę siauruosius hamako galus, tai darbas jau baigtas. Aš norėjau kabinti kitaip, todėl siaurieji hamako galai buvo užlenkti paliekant ertmę, pro kurią vėliau bus veriama virvė pakabinimui. Taip užlenktas galas yra sutvirtinimas mažiausiai triguba siūle. Taip atrodo surauktas galas su perverta virve.

Ertme virvei

Viskas! Gero kybojimo!

PS:

Supakuotas hamakas atrodo taip:

Supakuotas hamakas

Užima beveik kaip du 0.5 l buteliukai. Sverti, nesvėriau, bet jei 1 m2 audinio sveria apie 64gr., hamako išmatavimai 3.45×1.5 m. (apie 5 m2), taigi pats hamakas svers šiek tiek daugiau nei 320 gr.

Facebook Twitter

Kategorijos: Pasidaryk pats | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Parasiutas:

    Kai suzinoti tinkama dydi? internete neva raso kuo didesni tuo geriau…
    Kokie sniurai yra tinkami?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*