Renkame bushcraft’o rinkinį – 5

Taigi vėl aprašysiu keletą biudžetinių smulkmenų, kurias galėtumėme panaudoti savo bushcraft’o ekipuotei. Primenu, kad šioje temų serijoje pagrinde rašome apie biudžetinius daiktus t.y. ką  pagrindinai Lietuvoje galima įsigyti už labiausiai prieinamą kainą.

16. Puodelis

Puodelis. Kadangi kažkur reikia savo maistą pašildyti, užvirinti vandenį, išsivirti arbatos. Žinoma jei neturime katiliuko, nors katiliukas dažniausiai būna ne toks kompaktiškas nors gal šiek tiek komfortiškesnis. Be to reikia turėti iš kažko valgyti. Puodelis kaip tara maistui ir iš jo valgyti yra tikrai patogu. Puodelis dažniausiai būna daug praktiškesnis ir kompaktiškesnis negu katiliukas, lėkštė ar dubenėlis ir pan. Žinoma šneka eina apie metalinį puodelį. Šiuo atveju noriu jums parodyti elementarų nerūdijančio plieno puodelį. Kaip kažkas sakė „kas paprasta – tas genialu“. Puodelis yra 9,5 cm skersmens ir 9 cm gylio.  Jame telpa 0,5 l vandens. Pagamintas jis iš nerūdijančio plieno, taip kad drąsiai galima ji dėti į laužą ant žarijų. Nerūdijantis plienas dažniausiai reikalauja mažiausiai priežiūros. Tokių puodelių galima įsigyti didžiosiose maisto prekių parduotuvėse kaip „Maxima“ nors paskutiniu metu akis šių puodelių nepastebėjo. Statybinių prekių parduotuvėje „Senukai“ mačiau dar praeitą savaitę. Galima paieškoti ir  parduotuvėje „Ermitažas“. Žiemą vienoje iš „Maxima“ parduotuvių buvau užtikęs akciją ir nusipirkau net keletą puodukų nes jų nukainota kaina buvo 1,99 Lt. Šiaip jų kaina apie 4-5 Lt. Norėčiau dar pabrėžti, kad šių puodukų būna įvairiasnių dydžių, mažesnis apie 6 cm skersmens, talpinantis apie 0,25 l ir didesnis apie 12 cm skersmens ir talpinantis apie 1 litrą vandens. Taip, kad jums spręsti kokį puodeli rinktis. Bet mano manymu ultra lengvoje ekipuotėje turi būti toks ultra lengvas ir universalus puodelis. Ypač, kad šio puodelio kaina yra tikrai prieinama.

17. Tentas

Tentas. Angliškai taip vadinamas „tarpaulin“ arba „tarp“. Tentas yra pakaitalas palapinei. Palapinės būna sunkios, nebent ypač brangios ultra lengvos skirtos alpinistams ir pan. yra lengvutės ir sveria ne daugiau 1 kilogramo. O tentas kainuoja prieinamą kainą yra universalus ir puikiai atstoja palapinę, pastogę. Yra įvairių būdų priklausomai nuo oro sąlygų pastatyti tentą, apie tai parašysime atskirame straipsnyje. Taigi tęsiame toliau apie šį mano pristatoma tentą. Šis tentas bene pigiausia ką pavyko rasti Lietuvoje. Nors nėra kažkoks stebuklas kaip, kad internete galima įsigyti maždaug už 30 eurų pagamintą iš 3000 mm vandens nepralaidaus nailono audinio. Ar kažkoks už dar daugiau pagamintas  iš parašiutinio nailono. Mūsų tentas kainavo 13 litų. Jo matmenys yra: 2 metrų pločio ir 3 metrų ilgio (arba atvirkščiai). Pagamintas iš poliuretano audinio. Kampuose turi po tvirtinimo skyle ir dar po vieną skyle kraštinių viduryje.   Atrodo ir yra (nes jau išbandytas realybėje) pakankamai tvirtas.  Tokį tentą rasite ūkinių-statybinių prekių parduotuvėje „Senukai“, ieškokite prie daržo reikmenų. Taigi toks instrumentas tikrai pravers jūsų rinkinyje. Eidami į gamtą turėsite ir pastogę nuo lietaus ir užuovėją, ir paklotą. Taigi kaip ir minėjau tai yra universali priemonė.

Kaip visada bus tęsinys.

Facebook Twitter

Kategorijos: Bushcraft, Įrankiai, Rinkinys | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. MS:

    Puodelio rankena, jei nesulenkiama, uzima vietos. Alternatyva – tuscia skardine, nuo konservuotu pupeliu / pomidoru / bet ko kito.

    • Taip teisingai pastebėta, puodelio ąselė užima vietą, bet nesutikčiau su tuo, kad reikėtų naudoti skardinę nuo kažkokio produkto. Verčiau nupjauti nuo puodelio ąselę. O dėl ko nepatarčiau naudoti skardinių – tai kad puodelis kainuoja panašiai kaip ir skardinė su turiniu, o gal netgi pigiau, bet puodelis priešingai negu skardinės pagamintas iš maistinio nerūdijančio plieno, ir sienelė yra storesnė bei pats puodelis tarnaus ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*