Sveiki,
Šiame puslapyje galite sužinoti šiek tiek apie mus ir apie tai, kas yra tas „bushcraft’as“.
Visų pirma, apie mus. Mūsų kolektyvas yra pamišęs dėl išgyvenimo meno gamtoje, vadinamo „bushcraft“ (buškraft’u). Domimės viskuo kas vienaip ar kitaip susiję su šiuo menu (amatu).
„Bushcraft“ – sąvoka, kurią apibūdinti lietuvių kalba labai sudėtinga, kadangi ji apima ne tik išgyvenimo gamtoje meną, o daug platesnę sritį. Šis anglų kalbos žodis reiškia viską – nuo ugnies įžiebimo gamtoje randamomis priemonėmis, vaistažolių rinkimo, įrankių gamybos iki bet kokių šiuolaikinių priemonių panaudojimo ir pritaikymo ekstremaliose situacijose. „Bushcraft“ filosofija kartu yra ir tiesiog keliavimas, gėrėjimasis gamta, taupus jos išteklių naudojimas. Kitaip sakant, tai galima pavadinti ir ekologiniu turizmu. Viena iš sudedamųjų „buškrafto“ dalių galima laikyti stovyklavimą – pavyzdžiui, išvyką į mišką ar prie ežero. Svarbu, kad stovyklavietę po savęs paliktume tokią, kad bet kas kitas net neįtartų, kad toje vietoje buvo stovyklauta. Kaip ir minėta, „buškraftas“ nesibaigia vien stovyklavimu – tai pat įvairių klasikinių amatų, tokių kaip drožyba, pynimas ir pan. lavinimas ir praktikavimas. Šiuolaikinė karta prarado protėvių sugebėjimus iš gamtoje randamų parankinių medžiagų pasigaminti įrankius, nusipinti virves ar krepšius, įkurti ugnį ar pasistatyti pašiūrę. Visa tai mes ir siekiame prisiminti bei atgaivinti.
Šioje srityje („buškrafte“) patirtis įgyjama per praktiką, naujų įgūdžių atradimą bei esamų tobulinimą, todėl manome, kad ir didieji ekspertai tam tikra prasme yra naujokai (kaip sakoma – kuo giliau į mišką – tuo daugiau medžių).
Apie „bushcraft’ą“, rašome apie viską – nuo populiarių televizijos laidų apžvalgų, komentarų apie jų vedėjus, iki „bushcraft’o“ kaip amatų visumos sudedamąsias dalis, buvimą gamtoje, kad ir paprastą stovyklavimą, išsivertimą su minimaliais įrankiais, rekomenduojamas nebrangias, bet geras priemones bei įrankius rinkinių sudarymui, ir dar daug daug kitų temų…
Lietuvoje resursų „bushcraft“ tema šiuo metu nėra daug. Taigi, mūsų misija yra kuo daugiau ir kuo informatyviau populiarinti šį ekologišką laisvalaikio praleidimo būdą.
Anglų kalba Wiki enciklopedijoje rasite puikų „bushcraft“ sąvokos aprašymą.
Be to, Anglijoje „buškraftas“ turbūt populiaresnis ir už keliones į Turkiją ar Egiptą.
Kviečiame skaityti, žiūrėti, komentuoti bei siūlyti idėjas:)
Pagarbiai,
Bushcraft.lt komanda
P.S. Jei turite minčių ar pasiūlymų, mielai susisiekite
Sveiki Bushcrafteriai! Linkėjimai nuo kitų bushcrafterių iš Kauno Sveikinu atidarius bushcrafto populiarinimo puslapį ir linkiu daug ir įdomių straipsnių, bei išgyvenimų Gamtoje. Susitiksim kitapus raisto ;)))
Andrius – MiskamokslisLT komanda.
Taip pat sveikinu atidarius naują puslapį ir linkiu sėkmės. Žiūrėsime ką parodysite.
Prisidedu prie sveikinimu atidarius pirma toki puslapi,gaila kad Lietuveje mazoka kas tuo domisi,visi tik prie kompiuteriu prilipe,o apie gamtos teikiamus malonumus net nepagalvoja…
Prisidedu prie sveikinimu atidarius pirma toki puslapi,gaila kad Lietuveje mazoka kas tuo domisi,visi tik prie kompiuteriu prilipe,o apie gamtos teikiamus malonumus net nepagalvoja…Linkejimai taip pat is Kauno!
Sveiki. Su dideliu susidomėjimu perskaičiau ir peržiūrėjau tai, ką jūs publikuojat. Darau tai jau daugiau kaip 30 metų. Visko mačiau, visaip miškuose gyvenau ir visaip gelbėjausi. Noriu pastebėt, kad kalbant apie išgyvenimą, jūs labai daug visko turite: druskos žuviai išlaikyti, kai galima naudoti didžiąją dilgėlę kuri daug skruzdžių rūgšties ir ilgam sustabdo visų maisto produktų gedimą. Jūs rodote tikrąją pintį ir beržinį juodgrybį kuris „išdžiovintas gerai gaudo“ žiežirbas. Kiek laiko ir kokiomis sąlygomis jis džiūsta? Turite sauso spirito…degtukų…Nepaisant to, esate šaunuoliai ir, kaip profesionaliam miškininkui ir žygeiviui, labai malonu skaityti jūsų tinklalapį. Sėkmės jums! Gal kokį bendrą išgyvenimo žygį sukursim?
Ačiū, Gintarai, už palaikymą:) Kalbant apie Jūsų pastebėjimus, galiu atsakyti, kad mes tikrai nevengiame naudotis šiuolaikinėmis priemonėmis, taip pat siekiame pademonstruoti tai mūsų žiūrovams. Vienas dalykas – tai mokėjimas naudotis primityviomis priemonėmis bei metodais, o kitas – sugebėjimas pasiruošti sudėtingoms situacijoms (pvz. stichinių nelaimių atveju). Patys mokomės ir kitiems rodome, kaip galima pasinaudoti parankinėmis priemonėmis, tačiau lygiai taip pat svarbu suvokti, kad pavojingoje situacijoje, atsidūrus kur nors miške, dykumoje, džiunglėse ar pan., trinti medį į medį siekiant išgauti ugnį neprasminga, jei kišenėje yra degtukai ar žiebtuvėlis.
Dilgėlės kaip priemonė išlaikyti žuvį šviežią tikrai yra žinoma, tiesiog šis reportažas buvo apie sūdymą. Ateityje būtinai paminėsime ir dilgėles, kadangi, kaip ir minėjote, tai yra patikrintas ir patikimas būdas išlaikyti žuvį per visą dieną.
Kadangi mūsų reportažus žiūri vis daugiau buvimą gamtoje mėgstančių žmonių, ateityje organizuosime susibūrimą. Manau, būtų smagu pabendrauti, pabūti miške ir pasidalinti patirtimi. Taigi, susisieksime.
Labai smagu rasti tokį puslapį, ypač kai patys bandome kartais kažką panašaus pritaikyti savo žygiuose bei stovyklose. Sėkmės ir toliau! Linkėjimai nuo „Tolkien Lietuvos“ Bastūnų
Tikrai smagus puslapis ! Nors nesu iš tų išgyvenimo entuziastų, nes neįsivaizduoju patekimo į tokią aplinką be civilizacijos, tačiau išvykas į gamtą mėgstu labai Tad vienaip ar kitaip Jūsų pateikiama informacija panaudojama ir vertinga, daugumą patarimų panaudoju ar išbandau, na ar tiesiog prisimenu, šiaip lankydamasis gamtoje, žvejyboje ar žygyje su draugais
Puikus puslapis, linkiu tęsti darbą ir gyvuoti ir žinoma plėstis !
Sveiki! Beieskodamas info (jau ne nepamenu,ko ieskojau) ,,radau,, Jus……patiko,fantastiskas tinklapis.
Sveiki jusu puslapis nerealus bet ar galetumete padaryti vieta kur zmones galetu siusti savo filmukus kuriuose galetu dalintis patirtimi ir parodyti kaip pasidaryti ivairiu daiktu?
Ignai, ačiū už įvertinimą. Dalinimuisi patirtimi, filmukais, nuotraukomis ir t.t. yra skirtas forumas. Jeigu administracija nuspręs, kad straipsnis ar filmukas yra įdomus ir naudingas bushcraft.lt lankytojų bendruomenei, jis gali būti perkeltas į pagrindinį puslapį.
Sveiki,benarsydamas ir ringdamas jau daugeli metu informacija apie islikima gamtoje,netiketai radau si puslapi,dziugu kad yra grupele zmoniu siais dalykais besidominanciu o tai galvojau kad as vienas laukinis:))) .Praleidziu labai daug laiko gamtoje,nesvarbu kokie metu laikai net prie -20 laipsniu salcio,daugelio zmoniu esu nesuprastas kaip zmogui gali patikti tokiam saltyje leisti gamtoje laika,bet kuo daugiau esu smerkiamas tuo auksciau moraliskai ir psihologiskai esu tvirtesnis uz kritikus.Si puslapi pasistengsiu papildyti man zinoma informacija,gaila kad mano kamera sugedo butu tikrai idomu perteikti savo zinias i si puslapi,jei nieko pries kas supranta angliskai galiu parodyti idomiu tinklapiu sia tema. Isgyventi gamtoje daugeliui atrodo (kas nepatyres ) romantika taciau taip nera,pats budavau miske keliom dienom,savaitem.Kai buna grybu ir kitu mum gerai zinomu gamtos gerybiu sezonas esu isbuves gamtoje be civilizacijos maisto 4dienas,galiu pasakyt kad alkis visa laika jauciamas,nes ne taip paprasta pereiti is sotaus civilizacijos maisto i tai ka duoda gamta,bet tai buvo tik sezono metu ir to man neuztenka nezinau must sumokeciau bet kokius pinigus katras pamokintu kaip isgyventi ziema. Kodel man patinka lysti i tokius uzsiemimus?juk tai vargina?-tai yra laisve,visiskas atsijungimas nuo nepriklausomybes. Daznai dziaugiames kad Lietuva laisva,taciau man kelia sypsena argi jus vargsai zinot kas yra laisve?????? Kad ir kaip as noreciau buti laisvas as vistiek esu okupuotas,esu civilizacijos auka,ir nieko cia nepadarysi. Tad isgyvenimas gamtoje ir sios zinios man neikainuojamos.
Sveiki, ar galima būtų prisidėti prie vaizdo įrašų kurimo? Turiu idėją nufilmuoti kaip pasigaminti bushcraftinę žvakę. Atsiųsčiau jums (nekoreguota, nes dar nesu tiek patyręs) na, o jūs jau sukoregavę visą video ir įkeltumete?
P.S. aš ne tas Ignas kuris rašė kiek anksčiau, tačiau pritariu jam
Ignai, visų pirma, siūlytume savo patirtimi pasidalinti Bushcraft.lt forume. Ten galite skelbti tiek nuotraukas, tiek ir nuorodas į vaizdo klipus. Jeigu matysime, kad Jūsų reportažas gali būti įdomus visai bendruomenei, įkelsime jį į pagrindinį puslapį. Dėl visko, mestelkit daugiau informacijos apie savo bushcraft žvakę el. p. justas@bushcraft.lt
Jau parašiau, ką manot?
Aišku, dėkui, reikėjo tokios informacijos :).
Sveiki! Stengiuosi susirasti kiek įmanoma daugiau informacijos apie išlikimą visais keturiais metų laikais. Ir štai randu šį tinklalapį! turbūt būčiau parašęs lygiai tą patį ką ir Artūras tik aš jaunas ir dar turiu tik dviejų metų patirtį, bet žinau kad jei pradėsiu nuo mažens su tokiu didžiuliu užsidegimu tai galėčiau tapt tikru specu :D. Man taip pat būtų neįkainojamai įdomu sužinoti keletos gudrybių kaip žiemą išlikti (ką valgyti, ką gerti, kokia pašiūrę statyti, ar reikia dėl valgio daryti kokius spąstus? … Žinoma man patinka viskas apie ką rašot. Būtų puiku sužinoti daug informacijos ir pasidalinti ja su savo laukiniu draugu :D. Aš labiau linkęs išeiti į gamta su 3,6 daiktais, bet aš begalo mėgstu iškilas ir jūsų bushcraftinį išgyvenimo gamtoje meną.
Ar yra klaipedieciu?
nesamone jusu maistas
Nu nieko nepadarysi, matau tamstai patinka labiau pasgaminiai iš maksimos praguleje šaldytuve pora metu…
Na jau pavasaris kada nauja veikla ir vaizdo yrasai youtubei ?
Sveiki. dziaugiuosi rades jusu puslapi ir matyti, kad turiu bendraminciu.
Man gamta yra ir visada buvo prie sirdies. zinau koks malonumas jame praleisti laika, nes gymiau ir daug metu gyvenau kaime, netoli misko.
Apie maista kalbant, galiu pasakyti, kad gamtoje ruostas maistas, nors ir paprasciausias lasinio gabaliukas pakeptas ant lauzo su kepta bulve zarijose yra daug skaniau nei ruosta namuose- orkaiteje.
tikiuosi, kad kadanors man teks pazygiuoti su jumis po miskus ir pakept mesytes ant karstu akmenu.
Jūsų puslapis – tikras gėris:) džiaugiuosi atradusi, nes labai mėgstu buvimą gamtoje, o miesto kultūroje vis sunkiau rasti bendraminčių, kurie gamtos privalumų neiškeistų į komfortą su viešbučiais ir kt. Sėkmės komandai ir naujų idėjų!
Sveiki,kada jau turėsite ne http,bet https tas prasme puslapis bus su ssl ?