Pragaro padeliai

Turbūt visi žinote, kad vienas iš naudingų daiktų rinkinyje yra kosmetiniai vatos padeliai. Apie kosmetinius padelius rašėme straipsnyje „Renkame bushcraft rinkinį 2“. Šiame video reportaže parodysime, iš paprasto kosmetinio presuotos vatos padelio pasidaryti pragaro padelį – kuris iš dega ilgiau ir užsidega geriau, bei tampa atsparus vandeniui.

Facebook Twitter

Kategorijos: Pasidaryk pats, Rinkinys, Ugnis | Žymos: , , , , , .

16 komentarų

 1. Ačių – labai praktiškas patarimas, būtinai juo pasinaudosiu. Manau jis labai man tiks užkuriant kietojo kuro katilą namuose ar pvz. židinį.

 2. Povilas:

  gaila nepadaret palyginimo su vazelinuotu padeliu.

  • Nėra ką ten lygint, skirtingi dalykai, šiuo atveju atšalęs padelis sukietėja ir būna standus, netepa. Vazelinuotas lieka minkštas ir tepa. O pagal degimo laiką turėtų degti panašiai.

 3. vizz:

  Tik kad kaina pasakiška gaunasi. Ten to parafino keliasdešimt gramų turbūt, o kainuoja litas ar daugiau; o dar perkat vienoj brangiausių vietų. Šiaip parafinas apie 5 – 6 lt./kg.

  • Vien tik parafino neužteks gausime žvakę kur degs ilgai bet ne taip gerai uždeginės. Batų tepale yra daug kitų cheminių sudedamųjų degių dalių, kaip skiediklis, taukai, ir pan.

  • RokasJ:

   už 1 litą gauti 6 (jei iš vieno pilno, galima gaut 3) padelius, kurie nebijo vandens, dega pakankamai ilgai ir kaitriai, nepasakyčiau, kad brangu. Tuo labiau, jų nėra reikalo naudoti kiekvieną kartą, kai nori įkurti ugnį, prakurų pilna ir gamtoje. Šie padeliai labiau kaip paskutinis variantas, kai sausų prakurų rasti sunku. + indelis gerai sueina :)

   • Iš vienos batų tepalo dėžutės(rodytos reportaže) gavosi kažkur 6 pilni padeliai(nepadalinti), kuriuos vėliau galima padalint į 3. Reportaže matėte batų tepalo likutį :). Nors laisvai su tuo likučiu galima buvo pasigaminti dvigubai daugiau :) Dirbant atsargiau, pvz. pakaitinus tepalą ant žvakės ugnies, bei turint laiko, galima labai gerai sudozuot jo impregnaciją į padelius, taip optimizuojant padelių skaičių.

    O padeliai tikrai šaunu šiuo metų laiku kai viskas kiaurai permirkę, kadangi degdami gerokai ilgiau negu minutė, išdžiovina prakuras, bei mažus pagaliukus, ir tai tikrai palengvina laužo užkurimą.

 4. Teisingai išmirkytas nepilnas vatos padelis vaške (nuo žvakės), degė 7 minutes. Tik kiek sunkiai užsikuria, tačiau dega gana didele liepsna. Taip, batų tepalo padeliai užsikuria kur kas paprasčiau. :)

  O jei: vatos padelį išmirkyti vaške, įdėti degtuką (ar keletą) į vidurį ir suvynioti padelį? Sukietėjęs gausis geras didelis degtukas, lengvai užsidegs ir ilgai degs. :)

  • Vienas iš variantų, kad palengvinti vaško užsidegimą, vašką pamaišyti su batų tepalų ir vazelinu, žinoma tam tikromis dozėmis, vis vien turėtų dominuoti vaškas (parafinas).

 5. vaidas:

  tačiau aš ieškojau ir niekur neradau tokio batu tepalo metalinėje dėžutėje . maximoje tik tūtelėse ir plastmasinėse dėžutėse . ir ar tiktu batu tepalas tūtelėje jei aš ji išspausčiau i metaline dėžute ir pakaitinčiau ?

 6. tadas:

  O butu labai idomu, kaip galima dorotis su slapiomis malkomis. Pvz realiai aplinkui tik slapia mediena. Ar uztenka tu pragaro padeliu pakurti ugniai?

 7. Taigi jau kažkur apie tai kalbėjome, kad pradžiai darom medžio plunksnas. Nes kad ir koks lietus būtu, mediena, rastelio viduje bus apysausė ir medžio plunksnas ugnis greit pagaus.

 8. audrius_k1:

  Paemiau tubele 80gr juodo batu tepalo, suspaudziau i indeli, istirpdziau. Sudejau 18 padeliu. Istraukus luktelejau kol sustings. Poto padariau toki sumustini- impregnuotas+neipregnuotas ir ikisau i mikrobange. Po 15 sek pasilus istraukiau ir pirstais perspaudziau vel, kad suskystejes tepalas permerktu ir baltus padelius. Rezultatas- 50 padeliu kurie dega apie 1.18min ir netepa pirstu. Savikaina apie 3.7lt

 9. Talkless:

  O bandėt kas nors naudoti kiaulienos taukus? Spėju, kad gali tepti, nes kiaulienos taukai minkštesni…

  Tiesa, aš gan dažnai (t.y. beveik visada) turiu jautienos lajaus arba lydyto sviesto. Šie riebalai daug kietesni, reikės gal pabandyti..?

  O gal riebaluose išmirkyti padeliai prastai užsidega nuo skeltuvų, neverta..? Vis dar laukiu savo skeltuvo, neturiu kaip išbandyti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*