Renkame bushcraft’o rinkinį 2

Pratęsiame „Renkame bushcraft’o rinkinį“ temą. Vėl aptarsime keltą niekučių kuriuos gal būt norėtumėme turėti savo išgyvenimo rinkinyje.

6. Vatos padeliai

Vatos padeliai. Kaip anksčiau minėjau, kad pašnekėsime ir apie juos. Vatos padeliai gerai tuom, kad ju paviršius iš abiejų pusiu yra iš presuotos vatos, o vidus iš minkštos vatos.vatos_padeliai Atplėšus viršų nuo apačios atsiranda padriki vatos plaušeliai. Šiems vatos plaušelams užsidegti užtenka pora kartų su skeltuvu skelti žiežirbą. Padriki plaušeliai užsidegs ir sudegs akimirksniu pernešdami ugnį į presuota paviršių. Presuotas paviršius dega kiek lėčiau, taip mes spėsime įkurti savo paruoštą laužą. Vatos padelių būna pirkti kosmetikos prekių parduotuvėse, vaistinėse ir netgi paprastose maisto prekių parduotuvėse. Galima jų „pasiskolinti“ iš antrosios puses :). Atplėšus padelį galima impregnuot (patept) vazelinu ir vėl ji suspausti. Vazelinas pagerins užsidegimą ir pailgins degimo laiką.

7. Viela

Viela. Mano manymu viela vienareikšmiškai yra būtina rinkinyje. Viela naudojama spąstams, konstrukcijų sutvirtinimui, bushcraft’o įrankių gamybai pvz.: kaip pjūklas, Vielakabliukai ir t.t. Spąstams galima naudoti ir plonus troselius, nors aš manau viela yra kur kas praktiškiau ir turi didesnę panaudojimo gamą. Viela patariama pirkti varinę kadangi ji gan plona ir tvirta, tvirtesnė negu aliuminė, ir lanksti kaip aliuminė. Būtent dėl jos lankstumo – darbas su viela tampa lengvas. Štai ši viela pirkta vienoje iš lietuviškų statybos prekių parduotuvėje, buvo padėta prie užuolaidų „karnyzų“, nors rašoma ant pakuotės kad skirta įvairiam naudojimui, bet matyt iš tikrųjų skirta užuolaidoms. Viela gana lankti, neperlanksti, iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai tvirta. 12 metrų vielos kainavo 4,90 Lt. Tokio kiekio užteks tikrai ilgam, kadangi manau susikoplektuoti į rinkinuką reikia ne daugiau 1-2 metrų.

8. Virvė

Virvė. Manau visi sutaria vienbalsiai, kad virvė yra vienas iš pagrindinių bushcraft’e, stovyklavime, bei iškilose į gamtą būtinųjų daiktų. Šiuo atvejų vienoje iš lietuviškų statybos prekių centrų radau lietuvių gamybos pintos 2 mm skersmens oranžinės spalvos virvelės, spalvų gama buvo įvairesnė – žalios, mėlynos, raudonos ir dar kelios kitos. Tokias virveles vadinu lietuvišku „paracord’u“ kadangi nuo paracord’o (parašiuto stropų) skiriasi tik medžiaga. Skersmuo panašus, pynimas toks pats, na žinoma nėra tokia tvirta kaipvirve parašiutiniai stropai, nors ši konkreti virvelė išlaiko ne taip jau ir mažai virš 54 kg. Ir kainavo 25 metrai virvelės – 4,09 Lt, taip, kad manau į rinkinuką daugiau 5-10 metrų tikrai nereikia. Be to, noriu atkreipti dėmėsi į tai,  kad rinktumėtės pintas virveles, žinoma problema pas jas tokia, kad ja labai sunku išpinti jei iš stambios virvės jums prireiks plonesnės. Bet pintos virvės ir tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės. Antroji virvė jau stambesnė. Kažkada anksčiau buvau ją įsigijęs, ši stambesnė yra 5 mm skersmens taipogi pinta lietuviška virvė.  5 mm skersmens virvių patvarumas skaičiuojamas jau gerokai nuo 100 kg. Taip, kad puikiai išlaikys jei ne du tai vieną stambų žmogų. Manau daug nesiplėsiu kur panaudoti virvę, kadangi panaudojimo gama yra labai plati. Nuo žvejybos iki konstrukcijų montažo.

9. Maišeliai

Maišeliai. Yra įvairių polietileninių maišelių. Mano manymu maišeliai nėra iš tų svarbiausių išgyvenimo ar bushcraft’o instrumentų. Nors pakankamai įdomūs todėl apie juos dabar ir rašome. Šiuo konkrečiu atveju siūlau atkreipti dėmesį į 20-30 L talpos maišelius. Kadangi Maišeliaijų plėvelė yra pakankamai plona tai jie yra labai kompaktiški. Kruopščiai suskus 3-4 maišelius, ritinėlis užims ne daugiau nei 1 cm per skersmenį. Maišelius galima naudingai panaudoti visų pirma pagal paskirtį susirenkant po iškilos savo šiukšles. Na, o improvizuojant, jei permirko avalynė tai juos galima užsidėti tarpe tarp bato ir kojinės taip gausime „neopreno“ efektą kai kūno temperatūra sušildo permirkusę kojinę, bet šiluma neišeina per permirkusį batą. Arba galime panaudoti kaip visuose išgyvenimo vadovuose rašo bei laidose rodo –  kaip distiliacijos įrenginį, kadangi maišeliai yra juodos spalvos. Na baigiant reiktų dar paminėti, kad tai puiki vandens talpykla.

10. Žvakė

Žvakė. Tai labai paplitusi ir populiari išgyvenimo rinkinių sudedamoji dalis. Žvakė tai ir Žvakėšviesos ir šilumos šaltinis. Ant žvakes galima esant bėdai ir užvirtinti vandenį. Bet pagrindinė jos paskirtis tai –  šviesos šaltinis. Žvakė gali būti panaudota ir gydymo tikslais – užlašinus ištirpusio vaško ant žaizdos, taip pamažinsime rizika užkrėsti žaizdą. Kokia žvakę rinktis tai kiekvieno reikalas, ar pagal grožį ar pagal spalvą. Be viso to žvakes būna kelių tipų. Vienos būna parafininės (naftos produktas), kitos natūralaus bičių vaško, trečios iš gyvulinių taukų. Geriausia mano manymu būtų rasti žvakę iš gyvulinių taukų. Kadangi gyvuliniai taukai pats kaip produktas tinka daugelyje vietų. Taukai panaudojami ir kaip gydomoji priemonė, ir kaip maistas, ir kaip kuras, ir kaip aliejus maisto ruošimui. Nors po kol kas negaliu pasakyt kur gauti gyvulinių taukų žvakės apart pačiam gamintis (apie tai parašysime kitoje rubrikoje). Nors ši žvakė turi ir minusą, kadangi ji yra labai minkšta.Žvakė Taigi paprasčiausia naudoti parafininę žvakė nes ji yra lengviausiai prieinama ir yra pigiausia. Šiuo atveju naudojame paprastą žvakę maždaug 4 cm skersmens ir 6 cm aukščio. Patarimas apipjaustyti žvakę taip, kad ji įgytu stačiakampę arba kvadratinę forma, kadangi tokia forma yra patogesnė ir ergonomiškesnė. Tokiu būdu yra taupoma brangi vieta jūsų rinkinyje. Be to nupjaustyto parafino neišmeskite vėliau papasakosime ir parodysime kaip pasidaryti išgyvenimo žvakę.

Toliau apie rinkinio sudedamąsias dalis skaitykite sekančiame straipsnyje.

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Rinkinys | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Milvydas:

    Kur nusipirkti varines vielos?

  2. Ieškokite elektronikos parduotuvėse: Evita, Lemona ir pan. Tik ji ten pakankamai brangi. Pigiau per skelbimus ieškoti.

  3. Vytas:

    Sveiki,
    pagal mane vandens distiliavimui labiau tinka permatomi maišeliai, nes jie praleidžia saulės spindulius iki drėgno paviršiaus (duobės dugno ar medžių šakos), kur yra išgarinamas vanduo. Pats maišelio paviršius nuo saulės neikaista ir yra vėsinamas šalto aplinkinio oro, todėj ant jo paviršiaus vidinėje pusėje kondensuojasi drėgmė, kurią mes ir surenkame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*