Renkame bushcraft’o rinkinį – 6

Dar vienas straipsnis tęsiantis temą apie biudžetinį ekipuotės rinkinį. Šiame straipsnyje pristatysiu dar tris rinkinio elementus kuriuos galėtumėme įtraukti į savo būtiniausių ar ne tiek būtinų daiktų sąrašą.

18. Sandariai užsidarantys maišeliai

Sandariai užsidarantys maišeliai. Kitaip angliškai vadinami „Zip bags“ ar „Zip lock bags“, „Zipper bags“. Iš tiesų tai yra maišelis su viršuje esančiu sandaraus uždarymo mechanizmu, užtrauktuku. Iki šiol Lietuvoje teisingus „zip bag’us“ buvo sunku surasti, tiesa sakant jau buvo kilusi mintis užsisakyti maišelių iš vakarų. Bet bevaikštant po „akropolio maximą“ buvo pastebėtas šis objektas. Pakankamai kokybiški, atitinkantis vakariečių standartus sandariai užtraukiami maišeliai. Nors pakuotė mano akimis nėra pigi – 8,99 Lt, pradedant gilintis, pakuotėje yra 10 vnt., taigi vienas maišelis gaunasi už mažiau negu vieną litą. Iš išvaizdos kaip minėjau maišeliai atrodo ilgaamžiai. Į rinkinį jums tikrai nereikia visų dešimties maišelių – užteks vieno, kito. Kadangi šie maišeliai užsidaro sandariai – tai praplečia jų galimybes ir panaudojimo sritis. Jie talpiną 3 litrus vandens, taigi vietos juose tikrai užteks daug kam. Šiuos maišelius naudoti galime maistui, vandeniui laikyti. Taip pat juose galime iš karto namie pasiruošti sausų prakurų. Taigi kaip minėjau galimybės tikrai nėra ribotos. Ir kainą gal atrodo iš pradžių didelė bet iš tiesų jums tereikia 1-2 maišelių, o jie jau gaunasi už prieinamą kainą be to yra ilgaamžiai. Žinoma likusius pakuotės maišelius galite puikiai panaudoti namų apyvokoje.

19. Šviečiantys pagaliukai.

Šviečiantys pagaliukai. Arba šviečiančios lazdelės. Šie pagaliukai būną įvairų dydžių. Tai dvikomponenčiai chemikalai kuriems susimaišius vyksta cheminė reakcija kurios pasekoje atsiranda švytėjimas. Kad reakcija įvyktų reikia perlaužti pagaliuko viduje esančią ampulę kad pradėtų vykti reakcija. Kad pagreitinti reakcija reikėtu sulaužius šerdį ir pradėjus chemikalams maišytis pagaliuką pakratyti. Mažieji šviečiantys pagaliukai yra tikrai pigūs. Pakuotė su dviem vienetais kainuoja apie Litą, ir šviečia jie pakankamai ilgai iki 12 valandų. Šių mažųjų pagaliukų rasite kiekvienoje žvejybos reikmenų parduotuvėje, ir netgi didesnėse maisto prekių parduotuvėse su žvejybos skyreliais. Didieji yra šiek tiek brangesni 2-4 litai, priklausomai nuo dydžio. Žinoma iš mažųjų nesigaus didelio šviesos šaltinio. Nors tamsoje pasišviesti tikrai galima. Didieji duoda daugiau šviesos – bet ir užima daug vietos. Su mažaisiais puikiai galima pasišviesti knygą ar pažymėti kelią – kliūtis. Kadangi mažesnieji užima labai ne daug vietos galima juos pridėti į būtiniausių daiktų ekstra atvejams rinkinuką. Didieji užima gal ir ne labai daug bet vis dėlto užima vietos, bet pagalvojus, kad jie pakankamai galingi, galima juos naudoti ir stovyklai apšviesti. Nors kita vertus stovyklą apšvies laužas ir reikia apsvarstyti visus pliusus ir minusus dedant į ekipuotės rinkinį.

20. Dėžutė prie diržo

Dėžutė prie diržo. Niekada nebūčiau rašęs apie tai nes negalvojau, kad tokių dalykų būna. Žinoma žinojau visokius brangiai kainuojančius krepšelius bei „kabūras“ kabinamus ant diržo. Taigi einant per „akropolio maximą“ prie žvejybos skyrelio akis užkliuvo už kažkokios keistos dėžutės. Pasirodo tai lietuvių gamybos prekė pavadinta „Dėžutė smulkiems daiktams džinsų kišenėse“. Kaip kad matote nuotraukose šios dėžutės kaina  yra 1,99 Lt. Kitoje pusėje etiketės (kaip kad matote nuotraukoje) nupiešti panaudojimo būdai. Prapjovus įpjovas galima kabinti ant diržo. Pati dėžutė pagaminta iš kažkokios tai lanksčios plastmasės. Pagalvojus – pamaniau visai nieko daikčiukas, tvirtinasi prie diržo, kampai nuožulnūs neturėtu sukelti nepatogumų, ir nekliūti už medžių ar krūmų. Jos išmatavimai maždaug 9 cm ilgio ir 6 cm aukščio, plotis apie 2 cm. Taip, kad pakankamai vietos daugybei smulkių daiktų. Joje galima laikyti smulkų inventorių ir nebūtinai dažnai naudojamą. Prikabinai prie diržo ir pamiršai, kai reikia viskas po ranka. Beje ir kaina ypač patraukli. Taigi ne tik kinai, lenkai, ir kitos tautos gali kažką naudinga mums pagaminti. Kaip pavyzdys ši lietuviška prekė puikiai tinkanti mūsų temai.

Kaip visada temą apie pigius praverčiančius kelionėse daikčiukus neužilgo pratęsime.

Facebook Twitter

Kategorijos: Bushcraft, Įrankiai, Rinkinys | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*