„Hobo stove“ arba išgyvenimo krosnelė

Noriu pristatyti reportažą apie taip vadinamą išgyvenimo krosnelę (hobo stove). Kaip pamatysite video įraše – krosnelės sandara labai elementari, veikimo principas irgi labai paprastas. Nors ji ir paprasta, bet ši krosnelė padės vykstant į kitas šalis, bei Kuršių neriją kur laužų kūrimas yra griežtai reglamentuotas ir neleidžiamas bet kur. Be to sekančiame straipsnyje aprašysime visą tokios krosnelės gamybos eigą.

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Ugnis, Video | Žymos: , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Psekalas:

  Na filmuko praktinės naudos nesvarstysiu bet tas kirvis į eglę įkirstas gamtininkui tikrai nepritinka.

  • Marius:

   Dėkojame už komentarą. Galime patikinti, kad kirvis ten atsidūrė ne šiaip sau – tolesniems reportažams rinkome sakus. Galime garantuoti, kad kol miškas nebus privatizuotas, eglė stovės ir žaliuos. O jei rimtai, tiesiog stengsimės būti atidesni. Dar kartą ačiū.

 2. Evaldas (SalmaS):

  kokios talpos buvo sie puodelei?

 3. Deividas:

  Idomus variantas. Taciau pritariu pirmam komentarui, kad praktines paskirties pademonstruota mazai. Kadangi oras patenka per padarytas ertmes , o ne per virsu tai kaip suprantu ant tokios krosneles galima deti paprasta puodeli ir jame pvz uzsisildyti vandeni. O ugnis neturetu uzgesti. Kaip praktikoje?

  • Ugnis neužgesta kadangi prieš dedant puoda dedasi grotelės. Šis filmukas buvo skirtas parodyti dujų generaciją iš medžio ir kaip atrodo tų dujų degimas, kadangi vykstant procesui ne medis dega, karštos temperatūros veikiamo medžio išskirtos dujos. Tai gal būt šiek tiek mes „subalamutinom“ su pavadinimu tai nėra visiškai ta vadinama „Hobo stove“ tai daugiau „wood gas stove“.

   Esant prašymui daugiau pademonstruoti, būtinai greitu laiku tai padarysime parodysime per kiek laiko užverda vanduo ir pan.

 4. Deividas:

  Vizgi turetu uzgesti, taciau truputis fantazijos kad ir: http://bushcraftusa.com/forum/showthread.php?t=6270 ir viskas ore. Dekui uz idomu filmuka. begsiu pats gamintis 😀

 5. Lukas:

  Ar jau yra tas video

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*