Kaip veikia cento viryklėlė

Prieš kurį laiką pasakojome kaip tokią cento viryklėlę (penny stove) pasigaminti šį kartelį parodysime seniau nufilmuotą bandymą gamtoje kaip ji veikia. Kaip tokią pasigaminti – rasite čia

Facebook Twitter

Kategorijos: Pasidaryk pats | Žymos: , , .

12 komentarų

 1. :):

  Toks jausmas, kad šitam dalykėliui reiktų padaryt mažiau skylučių arba jas daryt mažesnes, kad tokia didelė liepsna neitų. Taip pat reiktų kokios konstrukcijos, kad katiliuką pastatyt taip, kad jis nevirstų ant jos stovėdamas.

 2. Marius:

  Liepsna tikrai per stipri, turim pasigaminę viryklėlių su dar mažesnėm degimo skylutėm. Dar viena problema, kad neturėjome pasidarę vėjo užtvaros (windshield), todėl statėme užuovėjoje už kelmo, kur mažiau vėjo, automatiškai gavosi nestabilumas ant žemės ir išsikišusių šaknų.

 3. Ignas:

  o kuro papildyt bekaitinant sudetinga? ir kokios kuro sanaudos? :) gal jau isbandete ir daugmaz zinot? :)

  • Marius:

   Dėl kuro sąnaudų, tiksliai negaliu pasakyti, normalaus šlakelio (~20 ml) tikrai užtenka puodeliui vandens užvirti ir dar lieka. Bekaitinant pilti kurą tikrai nerekomenduoju, gali baigtis labai liūdnai:)

 4. jonas:

  Gi kai buvo video kaip pasigaminti tokia virykle buvo ir parodyta kaip naudotis

 5. Mindaugas:

  o kodel butina uzdengti vidurine skylute kurui? nelabai gaudausi tokiuose dalykuose tiesiog idomu kas butu jei neuzdengus ?

  • Marius:

   Tokios ypatingos būtinybės nėra, ant viršaus pastačius puodą ar puodelį, vidurinės skylutės ir taip užsidengia. Tiesiog, kai uždengtos tos skylutės ir nėra puodo ant viršaus, vyryklėlė dega ilgiau ir tolygiau.

 6. ..is kur tam bushkraftininkuj miske rast degaline ;}

 7. Sveiki na man praktiškai liepsna per didele tai aš idedu y virykles vidu 2 ar 3 vatos padelius ir kuras susigeria y juos ir liepsna buna normali kaip nuo tikros duines virykles.

 8. tomas:

  Galima naudoti žibalą? (tą fakėlams ir pan?)? ????

  • Marius:

   Galima, tik kad degdami naftos produktai dūmija, suodžiais apsineš indai, kuriuose kaitinsit vandenį ar gaminsit valgį.

 9. As idečiau vatos padeliu sumažinti liepsnai , niekas nebandete nuo fakelo nuimt metaline tara (virsune fakelo) ir neudoti kaip viriklele 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*