BCB britų kariuomenės virimo sistema

Puikiai sukomplektuotas ir patvarus britų kariuomenės rinkinukas, skirtas virinti vandenį, ruošti maistą lauko sąlygomis:

 

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Maistas, Rinkinys | Žymos: , , , , .

11 komentarų

 1. RokasJ:

  „…Vyno atidarytuvas, kas yra labai svarbu…“ Vienas geresnių pastebėjimų 😉
  O jei rimčiau, tai britai kažkaip nepamylėjo savo karių šįkart. Nepatiko ši sistema man pradedant nelabai reikalingu dėklu, sveriančiu spėju apie 200-250gr., po to, antras tik plastmasinis puodelis? Ir baigiant plastmasiniu puodelio dangteliu, kuris spėju nors ir iš tvirto plastiko, bet su puodeliu dėti ant žarijų nedrįsčiau (gal teko mėginti?). Apskritai, ši sistema atrodo gan ribotai efektyviai panaudojama, t.y. praktiškai tik taip kaip parodėt reportaže, naudojant viryklėlę. Virš laužo nepakabinsi (nebent būsi iš anksto truputį patobulinęs), ant/prie laužo padėjus baisiai aprūks, apkibs pelenais ir viskuo, kas prisilies, o puodų šveitimas abejoju, ar kurį vilioja. Išsivirti kažką kitą nei tik puodelį arbatos ar sriubos, nėra patogu, nes labai „traukia“ (bet čia gal jau šiek tiek ir mano neapsukrumas, nors su vokiečių armijos katiliuku tokios bėdos nebuvo).
  Lyginant su švedų armijos virimo sistema (Swedish Trangia), tai ši britų sistema, mano nuomone, gerokai nusileidžia, savo efektyvumu, patikimumu ir panaudojimo galimybėmis, o kompaktiškumas ir svoris abejoju daugiau nei 200gr. (gal žiūrėjot?).
  Kokia jūsų nuomonė? :)

  • Marius:

   Dėl kamščiatraukio ant peilio, tiesa pasakius taip ir neradau informacijos, kas ir kada tai sugalvojo:) Greičiausiai, kad bus atvirkščiai – kažkas prie kamščiatraukio primontavo atlenkiamą peilį:)
   Pereinant prie rimtosios dalies, aš to rinkinio taip nebūčiau linkęs išbrokuoti, nors tiesa, pastaruoju metu dažniau naudojuosi „Trangia“. „BC“B geras vien todėl, kad galima neštis nebūtinai visą rinkinį, o tik dalis, kurių gali prireikti – pvz. tiktai „BCB Crusader cup“ puodelį. Viryklės taip pat galima nesinešti, o ją pakeisti išlankstoma skardele iš to paties kareiviško sauso davinio, arba puodą kaitinti (su sausu spiritu) pastačius ant pagaliukų ar akmenukų. Galų gale, problemos sprendimas, kaip pakabinti puodą virš ugnies, jau irgi senokai surastas – pvz. http://www.cardinalgear.com/crusader-cup-holder.html . Dėl aprūkimo, tai neišvengiama bet kuriuo atveju, juk stovyklaujant prarūksta viskas – nuo puodų iki drabužių ir plaukų, grįžus namo vis tiek reikia viską šveisti ir plauti (o būnant gamtoje ir žinant, kad tą pačią ar kitą dieną reiks vėl naudoti, pasirūpinu tik puodo vidaus išplovimu). Dangtelis iš tiesų plastikinis, bet verdant netgi ant žarijų ar nestiprios ugnies jis nesilydo, kol puode yra vandens ar kito ruošiamo maisto – t.y. puodo turinys neleidžia puodui per daug įkaisti. Iš savo ir draugų praktikos žinau, kad labai norint prisvilinti galima visokiausius puodus, o susvilinti galima net ir teflonu padengtas keptuves:) Tikslų „BCB“ rinkinio svorį parašysiu vėliau, tačiau kompaktiškumu (turint minty, kad puodeliai ir viryklė „apmontuoti“ apie vandens butelį), „BCB“ rinkinys, manau, lenkia „Trangia“. Apibendrinant, kiekvienas daiktas turi savo pritaikymą, ką geriau neštis priklauso taip pat ir nuo kitos turimos įrangos/priemonių, žygio/iškylos aplinkybių, žmonių skaičiaus ir t.t.

 2. RokasJ:

  Pataisymas

  Trečioj nuo galo eilutėj turėjau galvoje : „svoris abejoju AR SKIRIASI daugiau nei 200gr“.

 3. vaidas:

  sutinku su rokuj nes man labiau patiko Swedish Trangia (nors ir sitas neblogas) …
  o jei neitema tai kazkada gaminote laidyne , as noreciau paziureti kaip atrodo ,,bushcraft,,
  lankas

 4. Nierka:

  Prisijungsiu Mariau prie tų kuriems šis katiliukas irgi ne prie širdies: neštis ne visa rinkinį juk galima ir švediškojo, nėra juk vienos dalys prie kitų pritvirtintos, plastikinis dangtelis pasitikėjimo tikrai nekelia, bet pagrįstai kelia abejones dėl atviros liepsnos, kaip, kad minėjot, ant nestiprios liepsnos lygtais ir nesilydo, bet faktas tas, kad aliuminio ant laužo liepsnos , kad ir stiprios neišlydysi. Švediškojo dangtelis – keptuvė manau sutiksit, kad daug funkcionalesnė apie talpa švediško katiliuką ir keptuve kartu sudėjus v.s BCB manau kalbėti nė neverta, o ir britų BCB ant laužo tokio kaip pakabinimo numatyto iš vis nėra, iš įrankių kaip dauguma pastebėjo svarbiausias yra atidarytuvas, kad tik vyno butu… :) nežinau kaip kitiems, bet man šakutė buvo nebuvo šaukštas svarbiau ir naudingiau ir šiaip metalas ir lieka metalu, sulenkei ištiesinai ir toliau verdi, nereik sukti galvos dėl tvirtumo.

  • Marius:

   Kaip ir minėjau, turiu ir naudoju abi sistemas, tiek „BCB“, tiek „Trangia“ (nerūdijančio plieno ir aliuminį katilą). Pasiėmus vieną kurią nors iš jų į gamtą, dar neteko gailėtis, kad nepasiėmiau kitos.
   Valgymo įrankiai neįėjo į komplektą – juos, kaip ir sausą spiritą, degtukus/žiebtuvėlį/fire steel’a į rinkinį pridėjau papildomai. Dėl atviros liepsnos – jeigu karščio/liepsnos turim sočiai ir nereikia taupyti, tai dangtelio dėti nebūtina, vanduo ir taip užverda greitai. Dangtis daugiau skirtas taupyti kurui ar kad užvirintas vanduo/arbata greitai neatšaltų. Bet, kaip sakoma, kiekvienas žmogus kiekvienai situacijai išsirenka labiausiai „limpantį“ daiktą. Ačiū už aktyvų komentavimą:)

 5. Povilas:

  Tik nepalikit tusčio aliumininio katiliuko ilgam ant gerai ikaitusio lauzo :) galit nerasti :)

 6. Jacka!:

  Nerašiau komentaro dėl vandens nebijačių degtukų, bet dabar pagalvojau, kad jus bandėt sudrėkinti tik degtuką, o jei ikristum i vandenį, sušlaptų ir degtukų dėžutė. Tada kaip?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*