Renkame bushcraft’o rinkinį 3

Tęsiame jau pradėtą tema apie įvairius niekučius ir ne tik, kuriuos galėtumėme pasiimti į iškylų į gamtą ar tikslinio bushcraft’o  keliones, o gal tiesiog pasidaryti išlikimo ekstremaliomis sąlygomis rinkinėlį.

11. Pjūklas

Pjūklas. Taigi pakalbėkime apie pjūklą. Bushcraft’e ir išlikime pagrinde naudojami keli tipai pjūklų.Pjuklas Atlenkiami kelioniniai pjūkliukai, lankstūs pjūkliukai, bei kaip aš vadinu „bushcraft’inis pjūklas“.Vadinamas „bushcraft’inis pjūklas“ tai iš esmės yra tik geležtė, o rėmą susirenkame patys. Apie patį rėmą, kaip jį pasigaminti ir kokių sudedamųjų dalių jam reikės aprašysime kitoje temoje. Taigi dabar šiek tiek apie geležtę, šią geležtę įsigijome statybinių prekių parduotuvėje (nenorėdami reklamuoti didžiųjų tinkų pavadinimus šiek tiek iškraipysime) „Padaryk Pačiam“. Kitoje pjuklas 2statybinių prekių parduotuvėje „Diedukai“ nebuvo tokios žaliam medžiui skirtos geležtės, na tiesa buvo, bet jos ilgis buvo 60cm. Ši geležtė, kaip minėjau, skirta žaliam medžiui pjauti, tai matyti iš geležtės „dantų“ formos. Jos ilgis 30 cm (toks pats kaip metalo pjūkliuko). O kainavo ji 2,29 Lt. Be viso to, kad ji pakankamai pigi ir už tokią kainą galime turėti rimtą pjūklą, man labai patiko, kad geležtė turi plastmasinę apsaugą. Taigi visada saugiai galime ją nešiotis nebijodami, kad susižeisime. Ir visa tai puikiai telpa į kuprinės kišenę.

12. Kabliukai

Kabliukai. Kaipgi apsieiti savo išgyvenimo rinkinyje be kabliukų. Žvejyba išlikime vienas iš lengviausių bei patikimiausių būdų pasirūpinti maisto atsargomis. Manau kiekvienas iš mūsų privalo turėti kabliukus kaip viena iš pirmųjų išsigelbėjimo rinkinėlio sudėties pozicijų. Patarčiau įsidėti bent dviejų- trijų dydžių kabliukus. Tai darome dėl to, kad didelis kabliukas dideliam laimikiui su dideliu masalu paliekamas ir periodiškai patikrinamas, o su mažais kabliukais mažos žuvytės gaudomos pastoviai. Kabliukai tikrai nėra brangūs, bet kurioje žvejų prekių parduotuvėje gausite juos už keliasdešimt centų.

13. Ugnies skeltuvas (metalinis titnagas) „ferro rod“

Ugnies skeltuvas. Jis pagamintas iš metalų lydinio per kurį braukiant su kietesne medžiaga kyla labai aukštos temperatūros kibirkštys. Šį daikčiuką rekomenduočiau nešiotis su savimi į bet kokią išvyką. Lietuvoje šių pagaliukų pasirinkimas yra ypač skurdus. Taip, kad siūlau pasidairyti jų užsienyje, pvz.: dealextreme.com arba ebay.co.uk. Rekomenduoju minėtą dealextreme.com e-parduotuvę, nors ji ir yra Honkonge, tačiau nemokamai siunčia į Lietuvą. Tai tęsiant apie skeltuvus šis skeltuvas būtent yra iš minėtos dealextreme.com parduotuvės, jis ir storiu ir ilgiu ir net kokybe gerokai lenkia Lietuvos parduotuvėse tokiose kaip „Armijai ir Civiliams“ esančius skeltuvus. Dar turėčiau paminėti, kad skeliant žiežirbą reikėtų ne braukti per skeltuvą, o traukti skeltuvą į save, o daiktą su kuriuo braukiame stabiliai laikyti.

14. Prezervatyvas

Prezervatyvas. Dauguma knygų autorių apie išgyvenimą bei bushcraft’ą, šiaip visokio plauko išlikimo ekspertų rekomenduoja turėti prezervatyvą būtiniausiųjų daiktų sąraše. Kadangi jis užima ne daug vietos ir yra pakankamai naudingas. Jei pagalvojote apie tiesiogine prezervatyvo paskirti – tai klystate. Pagrindinė prezervatyvo paskirtis bushcraft’e yra vandens talpykla. Prezervatyve laisvai telpa 1 litras vandens. Ir dar prezervatyvas stebina savo ilgaamžiškumu. Geriausia rasti prezervatyvą be jokių priedų, tuomet jis bus sterilus vandeniui. Vaistinėse prezervatyvą be „prieskonių“ galite nusipirkti mažiau negu už 1 Lt.

Tęsinys kaip visada sekančioje šios serijos temoje, nenusiminkite turime dar daug ką aprašyti.

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Rinkinys | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Lukas:

    tai kokiame parduotuvėje pirkote pjukliuka

  2. Tomas:

    Tokių pjūkliukų mačiau ir prekybos centre Senukai .

  3. kur yra ta parduotube armijai ir civiliams ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*