Pats svarbiausias įrankis – peilis

Visi ekspertai (ir mėgėjai) pripažįsta, kad ašmenys (kuriuos dažniausiai atstoja peilis) yra pats svarbiausias įrankis išlikimo situacijose (nuotraukose matote ir rankinį pjūklą, kurį naudojome medžio paruošimui – apie jį parašysime vėliau). Pavyzdžiui peilis, kaip pjovimo įrankis, yra neįkainojamas, nes įprastinėmis sąlygomis ir be tinkamų įgūdžių gamtoje jo atitikmenį pasigaminti yra labai sunku. Taigi, be pagrindinio peilio, kurį kiekvienas turistas ar keliautojas nešiojasi su savimi, būtina turėti atsarginį – lengvą, „ekstra“ atvejams skirtą peiliuką. Vienas iš variantų, kurį ir aprašysiu – trapecijos formos techninio peilio ašmenys. Toks peiliukas yra lengvas, kompaktiškas, ir nesunkiai tilps į Jūsų išgyvenimo rinkinį. Prireikus, jį galima naudoti kaip „britvą“, arba įtaisyti į medžio gabalą. Tuomet netgi toks smulkus ir aštrus metalo gabalėlis tinka ir daug grubesniems darbams lauke, be to, yra daug patogiau laikomas. Be to 5-kių geležčių rinkinys nekainuoja 3 litų.

Štai elementarus pavyzdys ką greitai improvizuojant galima padaryti su šia geležte:

 

Facebook Twitter

Kategorijos: Bushcraft, Įrankiai, Rinkinys | Žymos: , , .

2 komentarai

  1. Nierka:

    Su visa pagarba Mariau, bet manau, jog nelaužomos geležtės, kurias naudojate, kaip kad iš nuotraukų supratau, yra ganėtinai plonos ir baisiai lengvai lūžtančios, bei žiauriai aštrios, net sakyčiau per aštrios, paprastiems darbams.

    • Marius:

      Žinoma, jos plonos (apie 0,8 mm) ir aštrios, ašmenis galima greitai sutrupinti. Bet mintis buvo tokia, kad geležtė yra ekstra atvejams, kada papuolus į nelaimę nėra jokio kito peilio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*