Ultra lengvos nemokamos gertuvės

Šį kartą vėl grįžtame prie ultra lengvumo (ultra light) temos, apžvelgsime nemokamai gaunamas gertuves vandeniui.. Naudodami paprastus „bambalius“ kaip gertuves ir už tai nieko nemokėdami turime ne ką prastesnę talpą vandeniui nei garsių firmų gertuvės, ir netgi daugeliu atvejų toks pasirinkimas yra daug lengvesnis…

Facebook Twitter

Kategorijos: Pasidaryk pats, Rinkinys | Žymos: , , , , .

9 komentarai

 1. Besarmatis:

  Nežinau kam reikalingos gertuvės įmantrios, jeigu tam reikalui galima naudoti paprastą „bambaliuką“.

 2. Rokas:

  Ka daryti, jei planuoji išeiti kelioms dienoms? 5 l bambalio tai neimsi?

 3. Besarmatis:

  Tuo pačiu neimsi ir penkių gertuvių. Gi tas pats bambalys litrinis ar dvilitrinis pilnai atstoja gertuvę. Nematau kuo gali gertuvė būti geresnė už bambaliuką.

 4. Rokas:

  Aš tiesiog klausiu, ką daryti tokioj situacijoj.

  • Turistasas:

   Taigi pasipildai vandens iš šaltinių, upių ar paprašai žmonių iš šulinio pasisemt. Jei neesi garantuotas vandens kokybę, prieš tai jį užvirini ir paverdi ~5min.
   Kiek imt vandens labai individualu (ir priklauso nuo oro temperatūros, veiklos), man visai dienai ir 0,5-1 L vandens pakanka, kiti mėgsta daugiau. Paprastai optimalu 1 L gertuvė visai dienai, o vakare apsistoji prie vandens arba pasipildai iš anksto prieš nakvynę (vakarui, maisto virimui ir t.t.).

 5. Marius4Z:

  Viskas priklauso nuo aplinkybių.
  Jei tik vandeniui – Neptunas, su visu turiniu.
  Jei aplinkybės neprognozuojamos – aliuminis degtinės butelis. Jame galima virti vandeni, atsipjaut iš jo puodelį, aliumini panaudot remontui ir t.t.
  Kas liečia U.S. gertuvę – ji su dėklu turi būti. Vasara saugo nuo prikaitimo, žiema nuo vandens užšalimo.
  O visa kita – jei norim pasiimt tik vandens. Bet čia rekomenduočiau geriau Vytauto pasiimt su visa tara – ir sveika, ir su švariu vandeniu lyginant geriau troškulį maišina.

 6. nierka:

  Idėjų, jums matosi netrūksta tas yra labai gerai, vat kas nelabai žiūrisi, bent jau man, tai tie reportažai iš patalpų… visai nebushcraftinė aplinka :)

 7. martynas G:

  as tai naudoju sena vokieciu armijos gertuve is „aic“ pirkta, yra geriau tuom, kad net ir ant +30 islaiko vandeni salta, dar jei einant ilgesniam laikui, bentjau as tai vandeni katile uzsiverdu is vandens telkinio ir susipilu i gertuve, i plasmasini bambali supilus issilydo nebent palaukus ilgiau, ziema pvz ar seip saltu oru pastatau prie lauzo ir susyla, realiai ta aliuminke ne daug ir sveria, o naudos tikrai duoda. aisku as ten nevaikstau su 20kg kuprinem, kad skaiciuociau kiekviena grama, bet einant su iki 10kg kuprine tai man atrodo metaline yra geriau :)

 8. llllll:

  visishkas biredas, kam dar tokie reportazai reikalingi. Geriau eikit i gamta ir mokykit kaip joje ishgyventi, kaip ka pasigaminti, kaip atskirti valgomus ir nevalgomus augalus, grybus ir pan. Juk toks Jusu moto shio tinklapio ir jusu supancios aplinkos bei skaitytoju

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*