Upės, ežero vandens filtravimas

Svarbu: Jei bandysite pakartoti vandens filtravimo ekspermentą patys ir gerti tokiu būdu išfiltruotą vandenį, turėkite omenyje, kad tai darote savo rizika. Toks vandens filtravimas gali nesunaikinti visų bakterijų, kitų mikroorganizmų ir nepašalinti kenksmingų cheminių elementų. Stovyklaudami stenkitės turėti su savimi pakankamai vandens atisnešto iš namų vandentiekio, nusipirkto parduotuvėje, paprašyto pas vietinius gyventojus ar mažų mažiausiai paimto iš vietinio vandens telkinio ir užvirinto. Netgi ir virindami vandenį rizikuojate, kad nepašalinsite visų kenksmingų medžiagų povojingų Jūsų sveikatai. Tačiau, jei dėl kažkokių priežasčių filtruosite vandenį (nors to primygtinai nerekomenduojame), galite pasinaudoti štai tokia primityvia filtravimo sistema:

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Maistas | Žymos: , , , .

11 komentarų

 1. Bandytojas:

  Žiauriai nepatariu taip filtruoti vandenį. Po tokio filtro vanduo taps dar labiau užterštas nei prieš jį (pažiūrėkit kokios spalvos autorius pylė ir po to kokios spalvos gėrė vandenį).
  1. Smėlis, paimtas iš ežero dugno, savyje turi tūkstančius kartų daugiau mikroorganizmų nei jų plaukioja vandenyje ir tarp jų tiek pat kartų daugiau mums nemielų. Tam reiktų naudoti švarų smėlį (blogiausiu atveju tą patį iš dugno, bet iškaitintą) ir didesniu sluoksniu.
  2. Smėlyje yra ir dumblo, molio ir kt. dalelių, kurios puikiai sorbuoja sunkiuosius metalus, bet gaunasi taip, kad tą dumblą mes sėkmingai išgeriame (realiai mes svaresnius vandeniu praplauname smėlį).
  3. Paprasta anglis iš laužo tiek pat naudinga, kaip paprasti akmenukai ar bent jau arti to. Ne veltui pramoninėms reikmėms anglis yra aktyvuojama garais (kad atsivertų poros ir ji taptų „aktyvi“) ar įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Neaktyvuota anglis – bevertė.
  4. Ne veltui yra naudojamos samanos – jos turi sorbcinių(suriša metų jonus), antiseptinių savybių. Ypač kiminai. O paprasta žolė, gal tik tam, kad stambesniu anglies gabalu nepaspringtumėte.
  5. Daug paprasčiau greitai užvirinti vandenį – įkaitinti kelis akmenis ir įmesti į indą su vandeniu. Taip greitai neutralizuosit didelę dalį bakterijų.

  Ir aplamai siūlau šitą patarimą išsitrinti, nes dėl kitų jūsų patarimų gal žmonės nenukentės, o čia jau galit ir pretenzijų sulaukti.

  • piercas:

   Ačiu, Bandytojau, už pastabas. Dėl smėlio irausėm kvadratinį kilometrą ir niekus smėlio neradom, tai teko improvizuoti su upės smeliu, kur padarėm klaidą. Dėl virinimo – mes apie tai šnekam kelis kartus ir visur kur tik įmanoma perspėjam, kad tai yra tik demonstracija, geriau taip nedaryti. Ačiu už išsamią nuomonę.

  • Marius:

   Galvojame, kad ši cheminė priemonė turi privalumų prieš kitas – pvz. jodą ir pan., kadangi nepalieka nemalonaus poskonio.

 2. Edvinas:

  Siaip ideja ir pastangos sveikintinos, tik va deja atlikimas nevisai pavyko…
  Vietoj zoles isties reiketu naudoti samanas arba skarele.
  Anglis is lauzo mano mamymu tinkamas variantas, tik ji turi buti rupi ir is didesniu gabaliuku, nevisai sudegus, tuo tarpu video matau ir pelenus (pilant vandeni per pelenus gaunamas sarmas, kas isties galetu buti kaip dezinfekcina priemone, bet tuo paciu ir gali nuodyti pati zmogu).
  Smelis gerai, bet butinai turi buti iskaitintas ar bent jau isvirintas.
  Dar viena klaida: niekada negalima gerti vandens is katik padaryto filtro. Reikia, kad pro ji prateketu kazkiek vandens, kad visos dalys nusestu, o smulkiosios daleles issiplautu. Kitaip tariant reikia palaukti, kol vanduo taps skaidrus. Ir dar vienas dalykas, sitas filtras skirtas tik daleliu filtravimui ir vargu ar isfiltruos mikrobus.
  Betkokiu atveju ji vistiek reikes virinti ar dezinfekuoti;]

 3. pelkiusenis:

  As manau kad geriausia filtruoti Brita filtrais nusivezei i gamta ir filtruokis kiek nori. Kitas patikrintas budas vandens virinimas o dar patikimesnis- dvigubas vandens virinimas. Ta jau musu tevai ir seneliai isbandę yra pokario metu kai siaute visokios šiltinės ir dizinterijos. Paprasta taisyklė niekada vandens nenaudoti is nepratekančios stovinčios vietos , tai- tikros bakterijų peryklos. Geriausia vandeni semti is sraunaus upelio , ar upes. Vieninteli vandeni gamtoje kuri galima naudoti be jokio apdorojimo tai- aukstapelkiu, nes jis pasizymi antiseptinem savybem. Pats ji esu ne karta naudojes ir tai patikrinta 100 proc. , bet vandeni reikia semti pacioje austapelkeje , o ne jos pakrasciuose.

  • Edvinas:

   „Brita“ filtras susideda is aktyvios anglies ir jonito (vandens minkstintojo), taip, kad jis neveikia antiseptiskai. Vistiek teks virti ar sterilizuoti vandeni. Realiai netgi nevirinant galima sterilizuoti vandeni KMnO4 (Kalio permanganatas arba liaudyje „margancovke“) 0.01-0.05% turetu pilnai dezinfekuoti vendeni. Tik zinoma reikes palaukti kol vanduo nusistoves ir jo daug gerti negalima… bet sis preparatas butinas iskilaujant nes jo pritaikymas pakankamai platus.

   • Jonas:

    Nu as gal ir suprantu šį filmuką, pakankamai gerai pademonstravo sistemą, jei radus kažkokia prapuvusią pelke su visokiais kurkulais tikrai nesinorėtų iškart ta brudną vandenį virint, geriau prieš tai prafiltruoti.

    O dėl cheminės bakterijų kastracijos manau tūrėtumėte susukti atskirą filmuką

 4. pelkiusenis:

  Reportaze man labai idomus pasirode dubuo , kuriame Piercas buvo sudejes anglis. Prie tokio dubens prisukus kokias tris kojas gautusi nuostabi „kilnojama lauzaviete“, tik kad tas dubuo butu truputi didesnis, tai butu isvis super. Pabaigei iskylaut nusisukai kojas ir isimetei i masina ir jokios baisios lauzavietes po tokio iskylavimo neliktu.

 5. Lukas:

  yra dar vienas filtravimo būdas 1)Atidaryk skardinės viršų ir dugne išbadyk daug skylučių. 2)Ant dugno paklok sluoksnį šviežių baltųjų samanų/durpių. 3)Uždėk sluoksnį medžio anglių (iš laužo). 4)Viršuje uždėk sluoksnį baltųjų samanų/durpių. 5)Supilk vandenį į skardinę ir leisk jam išlašėti (filtruok). Čia iš karinės knygos kurios buvo skyrius išgyvenimas. Bet kilo vienas klausimas kur auga baltosios samanos ir kaip jos atrodo.

 6. Baltosios samanos tai yra Kiminai. Apie juos jei domina, internete begalė informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*