Tomo – konkurso dalyvio šaukštas

Dar vienas konkurso dalyvis atsiuntęs mums filmuką kaip jis iš pliauskos pagaminą šaukštą – filmuko autorius Tomas Kisielius, dėkojame jam.

Gavosi labai patogus šaukštas, bus uogienėms maišyti. Dabar trumpai apie įrankius kuriuos naudojau drožinėdamas. Pirmas tai paprastas kirvukas iš senukų, gerai užgalandus labai geras dalykas. Antras tai peilis, aš su juo drožinėju visą laiką, jis yra labai patogus ir labai lengvai galandamas (švediškas plienas). Trečias ir ketvirtas tai du kaltai, abu pusapvaliai naudojami skobiant įvairius drožinius šį kartą pritaikiau juos šaukšto drožime. Su jais šiek tiek sunkiau padaryti apvalaina šaukšto vidury, bet viskas įmanoma su didesniu noru.

Šaukštą galima išdrožti tik su peiliu, bet tai reikalauja įgudusios rankos ir patirties. Dar vienas dalykas labai svarbus prieš drožiant pasirinkti tinkama mediena drožybai. Tai butu minkšta mediena, tokia kaip liepa, drebule. Bet galima naudoti ir beržą, slyvą, bei obelies mediena. Kuo mediena kietesne tuo sunkiau išgauti kokia nors forma bei šlifuojant kils daug problemų.

Drožiant nereikia pamiršti saugumo paėmus peilį niekada nedrožkite taip, kad jūsų ranka butu prieš peilį, nes su peiliu galite nusipjauti piršta ar net daugiau. Nepamirškite, kad įrankis turi būti visą laiką aštrus taip bus darbas saugesnis ir produktyvesnis.

 

 

Jau ne už ilgo ir paskutiniai dalyviai…

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai, Pasidaryk pats, Pranešimai | Žymos: , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*