Išdegintas šaukštas

Stovyklaujant ir turint vieną kitą valandėlę laisvo laiko galima prisigalvoti visokiausių amatų, palengvinančių stovyklavimo buitį ir pasigaminti įvairiausių įrankių ir instrumentų. Daugeliui gali atrodytį, kad norint išskaptuoti šaukštą reikalingi specialūs įrankiai, skobtuvai, tačiau visai padorų, panaudojamą šaukštą galima pasigaminti tik turint paprasčiausią peilį. Jei stovyklaujat dažniai, žiūrėkit, ir Kaziuko mugei pasiruošit :)

Facebook Twitter

Kategorijos: Bushcraft, Įrankiai, Pasidaryk pats | Žymos: , , .

6 komentarai

 1. pelkiu senis:

  Zinau kad rusijoje saukstai gaminami is berzo, kad gamintu is lazdyno neteko girdeti. Siaip geriausias medis skaptavimui ir drozimui yra liepa.

  • piercas:

   na čia daugiau metodikai parodyti naudojam lazdyną, nes liepą miške ir dar sausą rasti gan sunku tuose kraštuose kur buvom. O ir ne pardavimui darai, tai tiks ir pušis iš bėdos :)

   • pelkiu senis:

    As tik pasidalinau savo turima patirtimi, kiekviena mediena yra skirtinga, viena labiau skyla, kita labai kieta pvz skroblo, o pvz j. seivamedzio net ir nuodinga. Nepamirskime kad gamtoje yra ir labai nuodingu augalu ir ju ne taip jau mazai. O siaip as taip pat tikrai pabandysiu pats pasigaminti sauksta.

 2. Lukas:

  O po to, kadangi išdeginimas manau duoda gan lygų paviršių, ,,laukinėmis“ sąlygomis galima naudoti smėlį ir su kuo nors trinti, tai kažkiek pašalins juodą spalvą.
  Aš pats anksčiau galvojau kaip galima nešantis tik peili į gamta (na ir dar sakykim batų raištelį :] ) pasigaminti padorų šaukštą. Tai visai neblogai gavosi šaukšto įdubą gilinti-apvalinti-lyginti naudojant pagaliuką sukant jį lanku (kaip ugnies įkūrimui). Ir vis pridedant smėliuko (Vingio parko šlaite radau ten tokio pilko smėliuko) sukant su tuo pagaliuku, sakyčiau gan neblogai gavosi. ;]

 3. Dėkui už pamoką, kitą kartą būnant gamtoje būtinai pasigaminsiu. :)

 4. Mantas:

  Geras patarimas savaitgali kaip tik gaminom prie lauzo saukstus, isdeginus poto su peiliuku visai nesunku ta juodima ispjaut, isskust ir geras saukstukas gaunas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*