Vandens kaitinimas plastikiniame butelyje

Svarbi informacija: Nesant kritinei būtinybei, geriau neekspermentuokite kaitinti vandenį plastikiniame butelyje, nes galite neišvengti rizikos kad vandenyje liks parazitų, apsinuodysite cheminėmis medžaigomis. Geriau turėkite su savimi vandens atsargų arba gerkite vandenį iš patikimų šaltinių (tiesiogine ir perkeltine prasme). Panašiu metodu kaitindami galite pakelti vandens temperatūrą ir prie virimo ribos, tačiau dažnu atveju temperatūrai pasiekus virimo ribą plastikinis butelys neišlaiko ir prakiursta. Galite vandenį plastikiniame butelyje kaitinti ir ne tiesiai ant žarijų, o pakabine virš laužo ant virvutės. Bet ir tokiu metodu nepiktnaudžiaukite – geriau turėti gero vandens su savimi, nei tokiu metodu kaitinti.

Facebook Twitter

Kategorijos: Bushcraft, Maistas, Ugnis, Video | Žymos: , , , .

7 komentarai

 1. vaidas:

  seip viskas tikrai puiku tik viena pastaba ji nera butina ir gal brangi taciau kai jus kalbate tai silpnai girdisi todel reikia pagarsinti koloneles ir tuomet kaip tycia pradedate ,,kapoti malkais,, o tai nezmoniskas garsas todel gal galima nusipirkti tuos prikabinamus mikrofonus prie krutines (tik per stiprei neiskritikuokite:)

  • Viskas gerai, ir patys žinome šią problema. Tik dėje viskas ne taip paprasta. Kai filmuojame su kamera viskas pakankamai gerai, bet kitais įrenginiais sunkiau. Visuomet bandome sukelti garsą dirbtinai – žinoma kiek tai pavyksta. Dėje neturime kilnojamos televizijos studijos, naudojamės tuom kas po ranka, nes susipirkti filmavimo įranga nėra tas iš pigiųjų momentų :)

 2. Vidmantas:

  Gera pastaba,

  jusu video daznai per silpnas garsas, kita syki filmuojant pabandykite isjungti jei yra ijungta triuksmo slopinimo funkcija (arba vejo slopinimo efektas), arba filmuotuojas turetu ranka (delnu) sukurti didesni garso atspindi i mikrofona.
  (Nors tai nera Bushcraftas, bet video jis butu butinas, norint pasiekti aukstesti lygi,nei isigyti headset iranga (prisegamas radio bangomis valdomas mikrofonas).
  p.s. Gal kada toki mikrofona galeciau ir paskolinti, bent pabandymui (email).

  • Žinom, žinom, stengiamės, kad to nebūtų, bet kartais tai neišvengiama. Na problema yra su kameromis, šiuolaikinės „entry level“ kameros reta turi galimybę pajungti išorinį mikrofoną. Tad ir mums nenuskilo – nėra galimybės.

 3. Edmundas:

  Sveiki,

  Varijantas kaitinti vandenį plastikiniame butelyje, išbandytas ne vieną kartą. Iš patirties galiu pasakyti, kad 1,5L butelyje užvirinti vandenį problemos tikrai nesudaro, butelys gali būti nepilnas, neužsuktas ar net nupjautu viršumi. Kartais tuo pačiu buteliu galima net kelis kartus užvirinti vandenį, jei tik jis smairkiai nepakeičia formos.

 4. Edvinas:

  Antanai, ne visai korektiskas matavimas. Reikejo iskarto kisti termometra i vidu tik prapjovus buteli, o ne pilti ji i metalini puoduka kur jis siluma atidave issklaidymui (metalinis puodukas tarnauja kaip radiatorius). Galiu kirsti, kad ten tikrai maziausiai 90C buvo. Antra pilnai pripildytas buteliukas be oro gal vandens ir neuzvirins (taip kaip mums iprasta su burbuliavimu), bet jo temperatura tikrai virsys 100C nes buteliuko viduje susidaro slegis ir ten drasiai gali buti 120 ar net 160C. Aisku pasiekus 150C buteliukas ims plestis ir jame prades formuotis garai. Bet siaip viskas ciki piki:]

 5. marko:

  jo variantas žinomas ir vanduo tikrai pasiekia virimo temperatūrą. Tik vat kokių gėrybių atsiranda tokiam vandeni tai jau tik chemikai gali atsakyti. pastebėjimas toks, kad tarkim iš 1,5L buteliuko gausit pajuodavusią maždaug 1 L tarą :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*