Ekspedicija – žemyn upe

Liepos 13 dieną, penktadienį, išplaukiame į ekspediciją didžiosiomis Lietuvos upėmis. Pajudėsime iš Vilniaus, t.y. pasileisime pasroviui Nerimi virš Vilniaus, o vėliau pasieksime ir Nemuną. Nors pradinis planas buvo išplaukti pirmadienį, bet dėl neatidėliotinų ir neplanuotų reikalų kelionę teko kelioms dienoms atidėti. Pirminis kelionės tikslas buvo Nida, bet dėl laiko stokos kelionę tęsime tik maždaug iki pasienio zonos – finišas kažkur tarp Jurbarko ir Pagėgių.

Mūsų vandens transporto priemonė – tai guminė valtis. Kadangi vietos mažai, kaip visada imsime tik svarbiausius dalykus. Per dieną planuojame įveikti nuo 30 iki 50 km. Kaip žinia, Neris nuo Vilniaus iki Kauno vingiuoja net 190 km, o Nemunas nuo Kauno iki Jurbarko – dar apie 100 km.

Esame iš anksto šiek tiek pastudijavę žemėlapius. Apytiksliai pasižymėjome sustojimo-nakvynės vietas. Planuojame plaukti šviesiu paros metu, o nakvoti krante vaizdingose vietose arba upių salose.

Be abejo, mantoje turime ir po nedidelę meškerėlę. Tikimės žuvienės bei keptos žuvies :).

Bene svarbiausias ekspedicijos tikslas – nufilmuoti  įvairių reportažų, kuriuos parodysime po kelionės. Jei gerai veiks saulės baterija – kasdien įkelsime trumpų reportažų apie tai, kaip mums sekasi tiesiai į YOUTUBE.

Taigi, plačiau apie viską papasakosime reportažėliuose :) sekite mūsų YouTube kanalą

Facebook Twitter

Kategorijos: Pranešimai | Žymos: , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Tomas:

  Turetu būti tikrai įdomi kelionė, aš ir pats senai apie tokia svajoju, tik labiausiai mane neraminantis klausimas tai nakvojimo vietos, kai šiais laikais viskas visur nupirkta „privati valda“ , tikiuosi papasakosit kur ir kodėl išlipot arba neišlipot į krantą…

 2. Šaunuoliai, puiki ekspedicija laukia! Stiprybės ir geros patirties!

  Įdomu pasidarė kokią saulės bateriją naudojate įrenginiams įkrauti, ar pasiteisino? Pakanka lietuviškos dienos?

 3. oba jega!, gaila tik sian baigiau savo uber zygi per lietuva dviraciu, buciau prisijunges ir su valtim ;} beje pats naudojau saules elementus, ikrauna puikiai jei saule sviecia, bet kedainiuos, vidury zygio, pavyko isygyt isorini akumuliatoriu telefui, nes buna dienu kai lyja, o navigacijos reikia ;/ p.s. kepimo stovas is zirniu skardines veikia tobulai ;] gero vejo ir bangu, ..idesiu linka kai sumontuosiu savo video

 4. Sandra:

  Nematau čia kažko įspūdingo, kad kelione pavadinti ekspedicija. Vos ne kiekvienas žmogus užsimanęs gali taip paplaukioti. O iš video reportažėlių irgi nėra jokios naudos, nes tik pasakoja ką aplinkui mato ir tiek.

  • Tai kur čia turėtų būti kažkas įspūdingo. Būtent mūsų puslapis ir yra sukurtas tokiu moto – „bet kas taip gali“

   Be to šiais laikais bene kiekvienas kuris turi pakankamai pinigų gali nuskristi į kosmosą !

  • Ele:

   Dėl kritiškai nusiteikusių asmenybių, tai kaip sakoma „please do not feed the trolls“. Darykit kaip yra Jums geriau ir neklausykit niurzgų ir nesileiskit gadinti nuotaikos.

 5. mindoza:

  Visiskai pritariu Sandrai. Perziurejau visus klipukus ir niekaip nesuprantu kur cia kokia ekspedicija??? Plaukia vyrukai su alum pasroviui ir viskas. Kad ir kaip nemalonu pasakyti, bet tikrai vyrai nusivaziavot. Aplamai daug reportazu kartojasi, o forume temos tos pacios tik vis kitaip uzvedamos. Manau orentuokites i mokyklinuku burelius.
  Zinoma cia tik mano nuomone, sekmes pasiekti savo tiksla

  • Ekspedicija tai tai ką darome pirmą kartą ir viskas yra daroma ekspromtu su neaiškia baigtimi.

   Prašau plačiau apie temų pasikartojimą ir reportažų pasikartojimą? Kažkaip kaip redaktorius tokių dalykų nepastebėjau, jei pastebėjote prašau pranešti.

   P.s. mes jau beveik pasiekėme savo tikslą – ir netgi profesionaliame lygyje :) Ką jau kalbėt apie mokyklinius būrelius….

 6. Deja, sutinku su paskutiniu komentaru

 7. mindoza:

  Praktiskai visos temos kartojasi, issipletoje ir painu kazka rasti, pradzioje buvo daug geriau.
  O ka jus vadinate proffesionaliu lygiu?
  Dziaugiuosi kad jums pavyko pasiekti savo tikslus ir padaryti tai ka ir buvote suplanave, bet mano akimis tai labai pavirsutiniska ir labiau gal bonifacijaus atostogos nei ekspedicija. Sorry vyrai, bet kuo toliau, tuo maziau as cia beuzsuku

  • Ponas Mindoza, dar kart prašau objektyviai išsakyti išsamiai, kur ir kokios temos kartojasi. Nes dabar jūsų pasisakymai atrodo labai paviršutiniai ir kvepia išankstine nuostata artai pavydu.

   Visu pirma iš ko sprendžiate apie mūsų ekspedicija, toks vaizdelis, kad plaukėte kartu? Iš trumpų filmukų įkeltu gyvai tik ką nufilmavome? Tų filmukų tikslas buvo parodyti draugams ir bičiuliams bei prijaučiantiems kur mes dabar esame. Ir šimtai žmonių padėkojo už juos mums.

   Be to man įdomu ar pats ponas per 4 dienas sugebėtų iki Kauno nuplaukti, o per 5 iki Jurbarko? Kai įveiksi pašnekėsim kokios tai tavojo bonifacijaus atostogos(5-6 val miego ir likusi paros dalis plaukimas).

 8. Mikas:

  Panašu kad kritikuojantys prisižiūrėjo tiklsiau persisotino Holivudo, nes sėdi minkštam fotelyje ir laukia iš idėjinių lietuvių vyrukų Holivudo kraują stingdančių vaizdų. Mano manymu, kritika objektyvi tada kai patys prieš kritikuodami parašytumėte savo gyvenimo pasiekimus, pvz: Justai tai ką darai yra niekis nes aš plaukiau Nilu , va ten tai ekspedicija, krokodilai, maleriniai uodai, liūtai ir dar visokie gyviai, (čia tik vaizdingas pavyzdys). O dabar tik vartotojiškos visuomenės aukos esate. O dėl besikartojančių vaizdų, na tuo būtų galima apkaltinti ir maisto gamybos „guru“ Jamie Oliver nes jis nuolat virtuvėje, nuolat ant ugnies gamina ir nuolat iš tų pačių daržovių ar mėsos gamina patiekalus, tai papriekaištaukime ir jam. Suprantu ir lietuvišką mentelitetą, savo tautiečio pastangas ar siekius sumenkinti o užsienietį iš aukštinti, tą patį daro ir lietuvių mergšės, jei jau užsienietis tai kad ir senis bet aplink jį mergos uodegą suka. Žodžiu, kritikuotojai pakeliat savo minkštają dalį ir padarykit reportžų nesikartojančiomis temomis ir būtinai su Holivudo elemntais, gerai būtų kad šaudytų, gaudytų, sprogtų ir žinoma su laiminga meilės pabaiga. Ačiu.
  P.s. Justui ir jo komandai, esate šaunuoliai, pirmyn :)

 9. Žmonės matyt laukia kažko iš Bear Grylls serijos, ekspedicijos į neįžengiamą labanoro girią su krūva operatorių, sočia vakariene po filmavimo ir poilsiu kokiam viešbutuke. O apskritai geriausia sėdint prie kompiuterio namuose, komentuoti.

  Koks skirtumas jug kur kas ir ką padarė, sveikintina labai, kad kažkas kažkur plaukia, eina, organizuoja ir dar parodo kažką iš tų kelionių, ekspedicijų. Vien kiek įdomių ir lankytinų vietų turime savoje Lietuvoje, netgi savame rajone, apie kurias nežinome, o svaisčiojamės apie Egiptus, Kanarus ir panašius dalykus.

  Man visada įdomu pažiūrėti video iš kelionių, o ir čia randu daug naudingu patarimų, ir svarbiausia realių, kuriuos galiu panaudoti bet kada, o ne tokių, kur pasižiūri holivudo kurinių, kuriuos žinoma įdomu pažiūrėti dėl pramogos, bet ten dažniausiai nieko naudongo nėra, nes jei bandysi tą pakartoti, tai gali ir galą gauti.

  Tad sėkmės kolegoms, laukeme daugiau video ir pasakojimų iš jūsų.

 10. Saulius/Kaunas:

  Na šaunuoliai. Dabar kai išgirdau fainą naujieną apie plaukimą per Lietuva, nutariau tai padaryti. Taigi nieko nedelsdamas prisedau pasižvalgyti žemėlapių. Ir netyčiukai užblūdau ir pas jus. Tikrai jus palaikau. Kaip sakoma su alum ar be, bet tegul pabando kritikai 5 d. po 5o km. ir dar lai su nieko nesusipyksta, neprakeikia visų su kuriais išplaukė. Nesiskudžia karšta saulia ar šaltu lietumi. O tada ir kritikuoti galima, kodėl ne po 65 km per dieną praplaukta:}}} Ir aplamai, nesuprantu, koks skirtumas kaip tai pavadinta?
  Bet užteks apie juos. Gaila, bet šiemet jau nepavyks, bet kitamet planuosiu 500 km. per Lietuvą. Manau, kad entuziastų bus mažai, tai vis pasižiūrėsių jūsų puslapį. Gal ir jūs tokį žygį numatysit, tai gal ir susitiksim. Sekmės , malačiai bičiai.
  Saulius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*