Ugnies skeltuvas – apžvalga (oranžinis)

Daugelio Jūsų prašymų apžvelgiame ugnies skeltuvą (firesteel) su oranžine rankenėle. Reportaže pabandysime šį skeltuvą, pažiūrėsime kaip jis skelia žiežirbas ir uždegą beržo tošį.

Facebook Twitter

Kategorijos: Įrankiai | Žymos: , , , .

6 komentarai

 1. Lukas:

  Turiu viena pastaba. Geras įprotis yra aštrųjį metalą laikyti vietoj, ir ,,ištraukinėti“ pačią lazdelę, tada padidės tikimybė išvengti nemalonaus dalyko – prakurų išžarstymo . ;]

  • Sakyčiau abu būdai teisingi, šis ir pačio skeltuvo traukimas, svarbiausia, kad ašmens nestumti laikant skeltuva. Šiuo atveju dar didesnis užtikrinimas, kad prakuros nepabėgs tai kaip filmuke jas prispausti su skeltuvu. Tokiu atveju labai viskas stabilu ir be to galima reguliuoti žiežirbų kryptį. Tačiau tokį būdą galima panaudoti tik esant kietam pagrindui. Jei prakuros padėtos ant žemės teks naudoti Luko paminėtą būdą t.y. traukti skeltuvą laikant ašmenį stabiliai.

 2. Marius:

  Kur būtų galima nusipirkti tokį skeltuva?
  Ačių.

 3. Mantas:

  As irgi tokiu turiu, pradziai nelengva buvo uzdekt kad ir prakuras atrodo geras sausas pasidares bet nikaip nejo poto ismokau su berzo tosim pasisiausius is antro karto galima uzdekt, beja norejau paklaust kam ant to braukiklio yra vienoj pusej toks kaip pjukliukas ir dar kaip liniuotej padalos kazkokios?

 4. M:

  Sveiki bushcraft.lt, būtų įdomu pamatyti Jūsų susuktą reportažą apie ugnies uždegimą nenaudojant tų visų šiuolaikinių daikčiukų, o panaudojant trinties metodą t.y. lanką ar kažką panašaus. Ačiū :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*