Kaip uždegti ugnį, jei aplink viskas šlapia, o po ranka tik „FireSteel’as“

Kaip uždegti ugnį, jei aplink viskas šlapia, o po ranka tik ugnies skeltuvas „FireSteel’as“ „Ferro rod’as“  (magnesium rod ir t.t.)? Toks klausimas kyla turistams (žinoma, kurie neturi degtukų ir žiebtuvėlių) ir kurie pateko į tradicinę lietuvišką situaciją, kuomet nuolat lyja ir viskas aplink šlapia. Teoriškai, popieriaus skiautės turėtų užsidegti po pirmos žiežirbų krušos, bet ką daryti, kuomet visos prakuros sudrėko ar net pavirto į šlapią košę? Atsakymas – ieškokit beržo ir pasistenkite kuo plonesniais sluoksniais nulupti išorinę žievę. Nepatariu net bandyti iš karto ją uždegti – verčiau peiliu atsargiai „pridrožkite“ drožlių nuo Jūsų ugnies skeltuvo, sumaišykite drožles su kuo smulkiau suplėšyta beržo žieve ir skelkite žiežirbas ne braukdami per skeltuvą peiliu, bet traukdami patį skeltuvą ir laikydami peilį nejudamoje pozicijoje. Ir žinoma, tokiose situacijose ugnies įžiebimui yra svarbiausias pasiruošimas ir kantrybė. Turėkite po ranka kiek įmanoma sausesnių prakurų, dėkite jas ant ugnies pamažu. Kuo toliau, tuo stambesnes šakas. Drėgną kurą džiovinkite šalia laužo. Atminkite, kad laužas – tai tarsi namas, kurį reikia statyti ir prižiūrėti, todėl, įkūrę ugnį, įsitikinkite, kad susidarė pakankamas kiekis anglių, iš kurių vėliau bus galima iš naujo įkurti ugnį.

Facebook Twitter

Kategorijos: Ugnis | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. pupscius:

  Šaunuoliai, bet ką daryti miškuose kur nėra beržų? Turbūt tiktų kirvarpų išėstos pušys ir eglės,kurios dar stovi ir yra mažiau nukentėjusios nuo lietaus(kalbu apie jų dulkes-išmatas),kurios po žieve slepiasi:)

  • Marius:

   Niekada nebandžiau kirvarpų išmatų, bet jei sausos, iš esmės turėtų užsidegti. Taip pat galima ieškoti sausų pušų ar eglių šakelių ir peiliu priskusti plonų drožlių, esant reikalui jas dar padžiovinti įsidėjus tarp rūbų sluoksnių. Taip pat galima padžiovinti seną žolę, senus lapus ir pan.

 2. martynas G:

  seip tai jei jau pila kaip is kibiro visa diena, nieks nepades uzdegt lauzo, net ir benzinas. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*