Nuotykiai Šiaurės Švedijoje

Šios vasaros pradžioje Bushcraft.lt aplankė Švedijoje esantį Karalių taką (Kungsleden arba The Kings Trail).

 

Karalių takas yra viena iš dešimties geriausių pasaulio trasų, išrinktų National Geographic žurnalo. Mano ir Kyko kelionė prasidėjo birželio 14 d. Šiaurės Švedijos Kirunos mieste ir truko dvi savaites. Kalnų slėniais ir tundromis nuėjome virš 100 km. Lyg tyčia pasitaikė maloni, o tuo pačiu ir labai varginanti orų anomalija. Tokiu metu sniego paprastai nebūna, o šį kartą vietomis buvo virš 3 metrų. Vietiniai teigia, kad taip nutiko pirmą kartą per 40 metų. Mūsų pasiruošimas pavasario žygiui buvo sukompromituotas – apsiavę paprastais kedais klampojome per patižusį sniegą, aplinkinius evakavo gelbėtojų sraigtasparniai. Aštuonias valandas per parą ir ilgiau mirkome lediniame vandenyje, bridome per upes. Ant kojinių užmauti maišeliai kojas šildydavo tik pirmas 20 minučių. Dėl visų šių priežasčių gerokai sutrumpėjo planuotas maršrutas, pavyko įveikti tik „pop’sinę“ dalį.

Nors šimtai žmonių apsisuko ir grįžo atgal, kai kurie, žvelgdami į mus, sukiojo pirštą prie galvos, patys nedrįsdami eiti per tirpstantį sniegą, mes savo kelionę tęsėme. Ji nebuvo ypatingai sudėtinga, kaip galėjo pasirodyti. Gal dėl turimos patirties, o gal todėl, jog lietuviai ūkiški žmonės. Sutikome ir daugiau tokių kaip męs.

Galėčiau papasakoti dar labai daug, nes kelionė paliko ryškių įspūdžių. Daug pamatėme, supratome ir atradome, patyrėme visokiausių smulkių, bet įsimintinų nutikimų. Kykas pažadėjo padaryti kelių dalių aprašymą. Greičiausiai rudenį, kai atsiras daugiau laisvo laiko ir noro, prasidėjus naujam bushcraft’o sezonui.

Kol kas galite peržvelgti nuotraukų albumą, paskaityti forumą. Netrukus bus ir video reportažai iš kelionės.

 

Saugokitės lemingų!

Forumo tema:

http://www.bushcraft.lt/forumas/viewtopic.php?f=40&t=2208

Nuotraukos:

https://goo.gl/photos/Q4kk5EZoe3ycq15e6

Facebook Twitter

Kategorijos: Foto, Kelionės, Video | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. tom:

    O kur tokia palapine kaip nuotraukoj glima nusipirkti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*