Išgyvenimo žvakė (kišeninis paprastas variantas)

Tai dar vieno konkurso dalyvio straipsnis, kaip pasigaminti mažesnę, kompaktiškesnė išgyvenimo žvakę. Šį straipsnį atsiuntė Povilas, ačiū jam.

 

 

Taigi, manau jau visi skaitėte kaip pasidaryti išgyvenimo žvakę, tačiau tai buvo didelis ir nelabai ekonomiškas daiktas. Bet štai dabar aš jums papasakosiu ir parodysiu kaip pasidaryti paprastą ir labai mažą išgyvenimo žvakę. Todėl nieko nelaukus ir pradėkime!

Kaip žinote visi pagaminti dalykai turi ingridientus, tad be abejo ši žvakė taip pat.

Norint pasigaminti tai jums reikės tik kelių elementarių laisvai buityje randamų dalykų t.y.: nedidelis gabalėlis kartono (būtina su skylutėmis); tabletinės (arbatinės – red. pat.) žvakutės; žirklių; žiebtuvėlio/degtukų ar bet ko su kuo galima prisidegti.Išimkite vašką su knatu iš skardelės ir stenkitės jos nesugadinti. Toliau, ant kartono krašto pasižymėkite tokio ilgio atkarpą kaip ir žvakės skardelės šono briauna. Tada tą patį padarykite ir kitame šone, kai jau susižymėsite galite kirpti juosteles. (kartoną būtina kirpti skersai kanalus, nes gavus rezultatą jis neveiks kaip turėtų).

Iškart pasidarykite porą juostelių. Atsikirpus juosteles, pradėkite kruopščiai taip pat stipriai vynioti į ritinėlį. Taip vyniokite ir vis nepamirškite taikyti ir žiūrėti kada susukto kartono pakaks įtalpinti į indelį.

 

 

 

 

Tada kai ritinėlis laisvai tilps į skardinėlę, sustumkite jį į ten ir nebijokit paleisti jai laikėte su pirštais. Tegul ten lieka truputis mažyčių tarpelių vaškui.

 

 

 

Praeitoje (didelės) žvakės pamokoje buvo ritinėlis pamerktas į lydytą vašką, o čia bus paprasčiau, tačiau ir kokybė bus na truputį mažesnė, todėl kai jau įdėsite ritinėlį į skardinę, užsidegę tą pačia žvakutę užlašinkite tiek vaško kol jau nebeliks vietos kur jam gertis. Dar kol ne sustingo vaškas galite įsprausti likusį žvakutės knatą arba patys padarę mažytį popierinį popieriuką naudojant kaip knatą.

Gal ši žvakė nedegs valandas, bet kaip tokio dydžio degs gana ilgai. O dega ji tikrai labai gražiai, o liepsnos kaip apšvietimui tikrai pakaks.

 

 

 

Bus konkurso įrašų tęsinys

Facebook Twitter

Kategorijos: Pasidaryk pats | Žymos: , , .

6 komentarai

 1. martynas G:

  o tai nebutu geriau tiesiog ta pacia zvakute nesiotis ir degint reikalui esant ?

 2. Arunas:

  Tas kartonas su skylutėmis vadinamas goruotas kartonas, gofrokartonas.

 3. X:

  Is zvakes pasigaminome zvake? tokio pacio dydzio. koks tikslas?

 4. Besarmatis:

  Geras dalykas, tik kam aprašyti tai, kas jau ir taip buvo aprašyta.
  O kas nesupranta tikslo vynioti kartoną, tai galiu pasakyti kelis privalumus: ant tokios liepsnos greičiau kažką pasišildysi, naktį kaip mini deglas daug geriau šviečia nei paprasta žvakė.

 5. patarciau paimti tokia pacia antra zvakute , istraukti vaska su kantu , irapdengti su antraja skardele kita atvira puse , o todel nes pvz tu jau reikia uzgesinti zvake tai tu kita atvira puse udengi antra skardele ir uzges :) , beto kiseneja kitu daiktu nesutepsi vasku.

 6. Is kur galima gauti tu zvakuciu kiek kainuoja ir kiek yra pakuoteja?????!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*