Paracord’o testas

Šį kartą šiek tiek su humoru patikrinsime, ar paracord’as (parašiutinis stropas) atlaiko mūsų (Justo ir Antano svorius), mes abu sveriame maždaug po 100 kg, tai bendra mūsų masė bus apie 200 kg, o parašiutinis stropas turėtų atlaikyti 550 svarų, t.y. apie 250 kg.

Facebook Twitter

Kategorijos: Humoras, Įrankiai, Video | Žymos: , , , , .

8 komentarai

 1. Yab:

  Sveiki, gal kartais žinote, kur Lietuvoje galima įsigyti paracord’o?

 2. Algirdas:

  Norėčiau pastebėti, kad mazgai gerokai sumažina virvės stiprumą. Patys tvirčiausi – double fisherman’s knot ir aštuonetas (figure 8). Verta išmokti juos rišti, jei kartais tektų virvę naudoti ekstremalioje situacijoje.
  Paracordą kolkas pigiausia siųstis iš Anglijos, http://myworld.ebay.co.uk/jplb2473/ šios parduotuvės (tikiuosi nuoroda veikia) . Pirkiniais dar neteko nusivilti, o pigiau taip pat neradau.

 3. Vidmantas:

  Linksmuoliai :)

 4. Shniuras:

  Kaip ir minėta, reikėtų čia ne mazgą naudoti, o geriau daug kartų apvynioti apie medį, kad mazgas nesusilpnintų ir nepautų virvutės. Kitas dalykas virvutė buvo apkrauta didesne jėga nei jūsų masę pavertus niutonais. Taip yra todėl, kad ji tempiama horizontaliai, jei jūs ją testuotumėt tempdami išilgai, tada taip, svoris bus lygus jėgai.
  Daugiau apie teorinės mechanikos pagrindus rasit čia:
  http://www.petzl.com/files/all/en/activities/sport/Solutions-Multi-pitch-climbing_Catalog-2012.pdf
  (atidžiai pažiūrėkit antrą lapą)

  http://opp.uoregon.edu/climbing/topics/anchors.html
  http://lamountaineers.org/xRopes.pdf

  • Ačiū už komentarą, bet nesuprantu prie ko čia teorinė mechanika :) Matau šposo nesupratote 😉 Jei darytumėme rimtą testą kabintumėme dinamometrą ir temptumėme virvę :)
   Šiame teste bandėme su humoru parodyti, kad tikras, ne kinietiškas parakordas net ir su mazgais atlaiko dviejų žmonių apkrovą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


*