bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 01:19

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 04 20:08 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 28 16:10
Pranešimai: 48
Miestas: Vilnius
simas rašė:
Taip.Vilniuje.Yra parduotuve zemaites gatveje "Technika girioms ir parkams"
http://www.tgp.lt/index.php?cPath=224&o ... 6750d665ae


Nu Jūs visi entuaziastai jau nesupykite, bet tai reikia visai neturėt smegenų, kad tokiom kainom daigtus pirkti.
O tai po to ir lieka toks daigas namie ant lentynos, nes baisu įbrėžti tokią brangenybę....
Numanau, pasakysit kad čia "super duper" įrankis, ir tikrai niekad o niekad nepaves bėdoje.
Taip tas tiesa. Tačiau tiesa yra ir tai, kad eilinėje savaitgalio išvykoje, ar vidutinės sunkumo kategorijos žygyje, to viso "Super Duper patikimumo" niekam niekada ir nereikia..:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 04 20:51 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 08 17:06
Pranešimai: 159
Miestas: Šiauliai
Bezobrazas rašė:
simas rašė:
Taip.Vilniuje.Yra parduotuve zemaites gatveje "Technika girioms ir parkams"
http://www.tgp.lt/index.php?cPath=224&o ... 6750d665ae


Nu Jūs visi entuaziastai jau nesupykite, bet tai reikia visai neturėt smegenų, kad tokiom kainom daigtus pirkti.
O tai po to ir lieka toks daigas namie ant lentynos, nes baisu įbrėžti tokią brangenybę....
Numanau, pasakysit kad čia "super duper" įrankis, ir tikrai niekad o niekad nepaves bėdoje.
Taip tas tiesa. Tačiau tiesa yra ir tai, kad eilinėje savaitgalio išvykoje, ar vidutinės sunkumo kategorijos žygyje, to viso "Super Duper patikimumo" niekam niekada ir nereikia..:)

:D :lol: neguli neguli, lentynose tie daigtai, naudojami pagal paskirtį. Čia kaip su mašinom, gali su 2 golfu važinėti, gali su mersu, abudu važiuoja.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 04 21:23 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 14 18:04
Pranešimai: 111
Mes kalbame ne apie daiktus, o tam tikrus įrankius. Argi norėtum, kad pas stomotologą stovėtų rusiškos grežimo staklės vien dėl to "kad užtenka ir tokių". Aš pasakysiu taip - kirvis, kaip ir bet koks kitas įrankis su ašmenimis, saugus bus tik aštrus, labai aštrus. O su gerai pagaląstu įrankiu darbas eina kaip per sviestą ir tą patį darbą galima padaryt greičiau. Jei turi gerą kirvį, kuris galandasi lengvai ir ilgai išlaiko aštrumą, tau nereikia nieko daugiau. Bet pvz man reikėjo nueit ilgą kelią, kol tokių pas mane atsirado ir daaaug kirvių teko permesti per petį, kol atsirinkau teisingai užgrūdintus, geresnio plieno kirvius ir jie tikrai ne švediški. Nu čia kaip kam, man patinka geri daiktai, o ne pigūs daiktai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 04 23:05 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 28 16:10
Pranešimai: 48
Miestas: Vilnius
Tikiu kad Grandsfors yra geras, labai geras kirvis.
Tik čia visi kalba apie "Darbą". Atrodo kad jums reikia 4 dvitiltes priekabas malkų visai žiemai priruošti..:))
Ar nusikirsti tris pagalius košei išsivirti yra darbas?
Aš jau 14 metų naudoju, tikriausiai tėvo jaunystės laikų, tarybinę kirvio galvą turizmui. Jokių priekaištų. O gal tiesiog pasisekė su ja.
Man patinka geri daigtai ir patinka už juos nepermokėti dėl mados..:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 05 03:27 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
Bezobrazas rašė:
Man patinka geri daigtai ir patinka už juos nepermokėti dėl mados..:)


O kaip atsirenki, kad daiktas geras?
1. Įsitikini jo kokybe pats.
2. Vadovaujiesi kitų patirtimi.
3. Pasitiki/tiki gamintojo informacija.

Pirmu atveju gerai jeigu pasiseks iš pirmo karto ir įrankis puikiai tarnauja ilgą laiką. O jeigu ne? Pvz. daugumoje žygių pakanka pakapoti keletą šakų laužui ir kelias kartis pavėsinei. Su tokiomis užduotimis tikrai susitvarkys bet koks kirvis. Net ir akmeninis. Tačiau niekada negali būti tikras, kad neatsitiks koks nenumatytas įvykis ir teks įrankį panaudoti visu pajėgumu. Ir atsakingu momentu įrankis atskleis savo trūkumus. Kas tada? :think:
Antru atveju reikia būti tikru, kad tų kitų naudotojų patirtis yra reali ir objektyvi. Čia dar yra priklausomybė: kuo daugiau patenkintų vartotojų, tuo žinomesnis tampa gamintojas, tuo didesnis jo gaminių populiarumas. Pavadinkim tai "mada". Tik nematau nieko blogo, kai "madingas" yra geras daiktas. O geras daiktas pigus nebūna. Nebent pats save įtikini priešingai. ;)
Trečiu atveju - lengvabūdiška pasitikėti tik gamintojo informacija. Geriau, kai informacija apie prekę patvirtina kiti naudotojai ir kokybe įsitikini pats. :mrgreen:

Trumpiau tariant, gero įrankio kaina niekada nebūna "laužta iš piršto". Įsigydamas tokį įrankį, gal niekada gyvenime neturėsiu progos išbandyti visų jo galimybių ir privalumų. Bet turėdamas tokį įranki - esu ramus žinodamas jo realias galimybes. Už tai ir moku brangiau. Nes mano patirtis ne kartą patvirtino, kad bandymas taupyti įrangos ir įrankių sąkaita - gali brangiai kainuoti. :twisted:

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 05 19:02 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 28 16:10
Pranešimai: 48
Miestas: Vilnius
Aš tik pridursiu, kad kaikuriem dalykam gal perdėtai, nepelnytai suteikiama itin didelė reikšmė.
Aš linkęs žiūrėti paprastai.
Suprantu kad skirtingiem TIKRIEM DARBAM yra skirtingi kirviai, bet čia ne apie tai.
Buvo man toks nelaimingas, nenumatytas atsitikimas, kai praradau beveik visą kuprinę taip pat ir kirvį ir palapinę ir tt...
Kaip ir prieš tą įvykį taip ir iškart po jo mano poreikis nusikirsti tik tris pagalius nepasikeitė, niekaip nepadidėjo
Kirvis yra kirvis, arba kerta (lūžta) arba ne. Kokios dar yra "VISOS" jo galimybės? Kaip sakant košės juk neišsivirsi kaip pasakoje....
Tad nuo to supratau, kad neverta per didelės reikšmės skirti daigtams. Įrankis turi atitikti tam tikrus labai minimalius reikalavimus, o ne tikėtis iš jo stebuklų reikia. Jei jis tuos minimalius reikalavimus atitinka, tai nebesidairau į kitų patirtį ar juolabiau gamintojo rekomendaciją.
O su kainom yra taip: Kaina dažniausiai yra ne tokia kiek jis vertas o tokia, kokią vartotojas sutinka mokėti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 05 19:56 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
Bezobrazas rašė:
O su kainom yra taip: Kaina dažniausiai yra ne tokia kiek jis vertas o tokia, kokią vartotojas sutinka mokėti.


Sakoma kiek kitai: "daiktas yra vertas tiek, kiek vartotojas už jį sutinka mokėti". ;)
O toliau viskas priklauso nuo vartotojo kvalifikacijos ir iš to sekančių daiktui keliamų reikalavimų bei nuo piniginės storio.

Grįžtant prie kirvių temos - šis įrankis turi daug pritaikymo galimybių ir pagrindinės būtinos savybės - kietas bet plastiškas plienas, patogus ir tvirtas kotas, teisingas įsodinimas ir balansas, tinkama ašmenų geometrija. Nedažnas kirvis turi visas šias savybes. Kaip ir nedažnas naudotojas moka pasinaudoti visomis gero kirvio savybėmis. :mrgreen:
Jeigu einant ilgesniam laikui į miškingą vietovę būtų leidžiama imti tik vieną ekipiruotės daiktą - nedvejodamas imčiau gerą kilograminį kirvuką. Pvz. iš Gransfors Bruks kirvių - Hunters, Small Forest ar Carpenters. Su tokiu kirvuku galima pasidaryti viską ko prireiks. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 05 20:27 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 28 16:10
Pranešimai: 48
Miestas: Vilnius
Papasakok man prašau apie kirvio pritaikymo galimybes. Apart to kad juo galima kirsti ( bendresne prasme apdirbti) medį ir įkalti vinį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 05 21:55 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
Bezobrazas rašė:
Papasakok man prašau apie kirvio pritaikymo galimybes. Apart to kad juo galima kirsti ( bendresne prasme apdirbti) medį ir įkalti vinį.


Kirviu įmanoma atlikti visus stovyklavietės įrengimo darbus, su kirvio pagalba galima pasigaminti aprangos ir ekipiruotės elementus, indus ir kitokius buitinius rakandus, tai yra panaudoti visur, kur reikia kirsti, skelti, drožti, pjauti, kalti, kasti.
Tuo atžvilgiu kirvis gerokai universalesnis įrankis negu peilis. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Gransfors bruks kirviai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 06 22:49 
Atsijungęs
Vyr. moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 06 16:51
Pranešimai: 274
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Bezobrazas rašė:
Papasakok man prašau apie kirvio pritaikymo galimybes. Apart to kad juo galima kirsti ( bendresne prasme apdirbti) medį ir įkalti vinį.


Kirviu įmanoma atlikti visus stovyklavietės įrengimo darbus, su kirvio pagalba galima pasigaminti aprangos ir ekipiruotės elementus, indus ir kitokius buitinius rakandus, tai yra panaudoti visur, kur reikia kirsti, skelti, drožti, pjauti, kalti, kasti.
Tuo atžvilgiu kirvis gerokai universalesnis įrankis negu peilis. :)


Būtent. Geras pagaląstas kirvis turi pjauti popierių kaip peilis. Atkirtus keletą rastelių vis dar turi pjauti popierių. Drožti irgi turi kaip peilis (žinoma, įvertinant, kad geležtė trumpesnė). Gransfors ir Hultafors kirviai tą daro. Taip pat, rankenos yra puikiai pritaikytos tiek kapojimui, laikant už galo, tiek ir kruopštesniems darbams, laikant prie pat kirvio galvos. Galų gale, be kokybės ir patogumo, tie kirviai dar yra tiesiog gražūs:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 23 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007