bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 00:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 165 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 20 21:21 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Gru 29 15:00
Pranešimai: 64
Miestas: alytaus apsk. lazdiju raj.
mindaugas rašė
. Tegu žemė tvarkosi pati, užtenka žmogui vaidinti dievuką. Lyg anas geriau žino, kas jai geriau ir kas ne.

Labai gerai pasakyta ! ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 20 22:29 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Visa kam, ką Mikas išsakė, pritariu ir neesu pramoginės medžioklės šalininkas. Tačiau dėl žmogaus veiklos ekosistema yra žiauriai iškraipyta ir dalis medžiotoju užsiima (didelė dalis tik vaidina) taip vadinama selekcija. Normalioje mitybos grandinėje yra plėšrūnai, kurie vykdo ir natūralią atranką. Lietuvoje bene vienintelis "stambus" plėšrūnas - vilkas, jų yra apie 250 (http://www.technologijos.lt/n/mokslas/g ... 03&l=2&p=1) - neįspūdingas skaičius...
Didžiausias parazitas žmogus jau taip pakeitė pasaulį, kad be jo įsikyšimo daug kas normaliai egzistuoti nebegali. Tad ir gyvūnų populiacijas reikia kontroliuoti dirbtiniu būdu. Ir nors man tai skamba šlykštokai, bet aš suprantu to naudą. Labai padidėjus vienai gyvūnų populiacijai, iškyla grėsmė jai pačiai (pvz dėl infekcijų platinimo) ir kitoms gyvūnų rūšims (pvz dėl mitybos konkurencijos).

Na, kad ir kaip filosofuotumėm, bet nemanau, kad pasiutusios lapės mieste būtų toleruojamos. Ūkinikai skųsis bebrų, šernų ir kitų gyvūnų daroma žala - gyvename pasaulyje tokiame, kokiame gyvename... Ir kad ir kaip širdy norėtume būti gamtos vaikai, tačiau mum žiauriai patinka pilnas šaldytuvas, gore-tex'as ir daugybė niekučių, kuriuos gauname gamtos sąskaita - ir "natūrali" gamta yra kontroliuojama gamta apibrėžtose teritorijose...

Esame mes "dievukai" ir būsime. Jei jau iš tos pozicijos žiūrėt - gamta susitvarkys, tai ji ir tvarkosi, mes esam dar viena rūšis su gamtos duotais bonusais ir kaip išmanom taip juos naudojam. Vat kiek mūsų ši populiacija dar trauks - kitas klausimas...


Paskutinį kartą redagavo Turistasas 2012 Vas 21 07:19. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 20 23:32 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Sau 26 15:56
Pranešimai: 146
Nekalbėkit tik apie "natūralią gamtą". Lietuvoj nėra taigos platybių... Čia privalo būti prižiūrima gamta, nes ji nuo seno sukultūrinta taip, kad "savaiminiai procesai" jau atneštų tik žalą, o ne naudą. O jei kas nors medžiodamas (prižiūrėdamas) dar ir malonumą jaučią, tai jau nieko nepadarysi- visi esam skirtingi. Pažiūrėkit į maps.lt ortofoto ir pamatysit kaip visa žemė yra suraikyta, sumatuota, o tai jau tikitės, kad čia bus jau žvėrys kažkaip nepastebėti ir neprižiūrimi? Grynai laukinių gyvūnų, kaip bebūtų gaila, nėra.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 12:24 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Vas 19 12:38
Pranešimai: 13
Sveiki. Nenorėjau kurti atskiros temos, tai bandysiu čia įkišt savo mintį vieną kitą... Save laikau kažkiek gamtos mylėtoju, nuo mažens domėjausi paukščiais ir kitais gyviais, fotografuoju mėgėjiškai ir t.t. Nesu medžiotojas, anksčiau buvau netgi labai prieš šitą dalyką, o priežastys tam gal ne kiek pati medžioklė, o aplink matomi pavyzdžiai, kai vadinamieji tikrieji legalūs medžiotojai iš tikrųjų niekuo nesiskiria nuo brakonierių, šauna viską kas juda, kada nori, kaip nori ir t.t. Būna, kad iš medžioklės ir be šautuvų gryįžta, ta prasme, girtuokliaujama ir t.t. Patikėkit, ne iš nuogirdų tai žinau... Sakysim, patys piktinasi brakonieriais, o patys dar blogesni už juos, kadangi medžiotojo bilietas visgi suteikia kažkokią garantiją, tikėjimą nebaudžiamumu, judėjimo su ginklu laisve ir t.t. Kai pasakai, kad blogai darai, atkerta, "na ir kas man bus- uždraus, blogiausiu atveju, kokius metus medžioti ir psio...". Tai va, kaip sakoma, tokie šaukštai deguto visą bačką medaus sugadina... Šiaip žudymas dėl malonumo man kažkaip irgi nelabai.... Man labiau suprantamas dalykas, kai šiais sunkiais laikais žmogelis "nugnybia" kokį šernioką tam, kad savo vaikams parodytų kaip mėsa beatrodo...
Paskutiniu laiku net ėmiau mintyt, kad gal neblogai būtų medžiotoju patapus ( nes mėsą, deja, mėgstu...,o įpirkt sunkokai besiseka...), bet ta netobula, švelniai tariant, tvarka būreliuose atbaido, o kas be ko ir nepigus tas malonumas...
Na, o savo senovės medžiotojo kraujo šauksmui pataikauju medžiodamas su lanku :) Tiesa, per varžybas medžiojam ne tikrus, o guminius žvėris :mrgreen: Šiuo metu Lietuvoj jau plinta landšaftinio šaudymo iš lanko sportas, kai "medžiojama" tikroje gamtoje, tikromis sąlygomis, ir tik kraujo nebūna, o adrenalino pakankamai. Ne vieną savaitgalį praleidžiam miškuose, kur ir "bushcraftinė " patirtis praverčia. Taip pat šiuo metu federacija aktyviai judina reikalus, kad legalizuot medžioklę Lietuvoje su lanku. Taip, kad gal kada nors.... 8-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 12:36 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Nu medžioklė su lanku tai, mano nuomome, nelabai "humaniška" - gyvūnai ilgiau kankintųsi ir daugiau sužeistų būtų...
O apie butaforinių gyvūnų medžiokle su lanku pirma kart girdžiu :) gal kokį link'ą į Lietuvos tokios medžioklės draugiją ar būrelį būtų galima įmest - visai įdomu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 14:05 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 06 12:49
Pranešimai: 48
Miestas: jurbarkas
Mikas rašė:
Lauzas rašė:
Atsakymo į savo klausimą taip ir negavau. Visgi, laikysiuos savo nuomonės, kad jūs grindžiatės tik emocijom. Jei jau kaip sakote, kad "gyvybė yra gyvybė, nesvarbu kokiam bio skafandre tai yra kūne ji tūno", tai man klausimas pasistoja, ar taip gyvenate ir realiame gyvenime, ar tik pamastote? Jei jūs prieš medžioklę, tai turbūt ir prieš automobilius (nes teršia orą), ir prieš miškų kirtimus, ir prieš gyvūnų auginimą maistui, ir prieš žūklę ir t.t..Sakyčiau per giliai "kapstot". Nesupykit, bet nepatikėsiu, kad gyvenate džainistine filosofija.


Akivaizdu kad neesi įsigilines į klausimo esmę, diskusija vyksta ne dėl to kad negalima givūnų valgyti ar juos medžioti dėl išgyvenimo patenkinant maisto poreikį, aš prieš žudimą pavadinimu "ale" medžioklę dėl pramogos, aiškiau? galiu dar aiškiau: ryte prabudes "medžiotojas" pasikrapšto kiaušinius ir galvoja ką nuveikus, pasiima šautuvą pasikviečia tokius pačius kaip jis, papramogauti, neva ir gamtoje pabūti tarsi simbiozę pajusti, pagerti, pirtelėje mozolius pakaitinti, ir beje, pilvai daugumos medžiotojų ne iš bado išpampe ir nukrite. Trūksta vyrams pramogos? vyriškumą įrodyti? tai pirmyn, tik be šautuvo. Tada ir baigsis pasipuikavimai kai medžiotojas taps medžiojamu. Tad nereik varyti apie butinybes ir gerus ketinimus bei naudą, nes tai tik priedangos impotencijai paslėpti.
Ir dar, Emocijos čia niekuo dėtos, tiesiog vertinti givybę, mano giliu įsitikinimu yra brandos požymis, o jei stinga brandos, rekomenduoju nedemonstruoti. Visa kita ką parašei, neverta diskusijos, nes ne į tema.

Saulius

Sakai gyvybę vertint? Dar pats visai nesenai, temoje apie varles klausinėjai "kaip durti, kur pjauti, kaip nulupti, kiek kepti, kur ieškoti". Paragauti noras apimė? Ir varlės gyvybės nebevertini? Aš suprantu, kad šernas miške atrodo gražiau, nei dumblinoje kūdroje kurkianti varlė. Ar čia ne emocijos? Kaip namie peles gaudai, kaip uodus ir muses priploji? Taip kad apie brandą ir gyvybės vertinimus siūlyčiau pačiam susimąstyti, o tik paskiau rašyti.

Kitas dalykas, prie ko čia medžiotojų pilvai, impotencija? Ką tuom norėjai pasakyt? Pačiam neatrodo juokingai šitie tamstos žodžiai? Apgailėtina. Kai pritrūksta argumentų, prasideda įžeidinėjimai.
Maniau bus graži diskusija bet...



Beje, labai pritariu kranklio nuomonei. Melioracija, urbanizacija, miškų kirtimai, žemdirbystė labai pakeitė natūralią gamtą. Gamta pati gyvūnų ir paukščių populiacijų nesusireguliuos.

_________________
Neburnok!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 15:13 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Sau 26 15:56
Pranešimai: 146
Nenoriu nieko įžeisti, bet tenka pastebėti, kad labai dažnai stipria gamtomyla, kuri neretai virsta kraštutinumais, pasižymi miesto žmonės. Jiems dažnai bet koks gyvunėlis yra šventesnis už žmogų (nu, bent jau šuo tai tikrai) ir čia perlenkia lazdą vertindami pvz medžioklę. Dažnai nedaro skirtumo tarp medžioklės kaip tokios ir tarp medžiotojo, kuris būna ir blogas. Pirma, medžioklė yra visiškai normali ūkinė veikla, kurios dėka (jau daug sykiu visi tai išvardino) regulkiuojama pussiausvyra. Ir visai kita tema yra medžiotojo kaip žmogaus profesionalumas ir moralumas. Niekas ko gero nesiginčys, kad policininkai turi būti tarp mūsų ir, kad dėl vieno kito policininko imančio kyšį nereikėtų naikinti policijos... Tiesiog, kartais diskutuotojai sumaišo į vieną vietą labai skirtingas temas ir gaunasi nerišlus burbuliavimas "negalima", "galima", "žudikai", "kriaugeriai", "gyvybė" ir tt. Be to aš visada atkreipiu dėmesį į tai ką žmonės kalba ir, ką vėliau daro. Pvz atvažiuoja kokie folklioriniai (ala pagonys) veikėjai ant kokio ala mitologinio kalno, kūrena žabarus ir keikia gamtos nemylėtojus, šventų žvėrelių žudytojus, medžių kirtėjus ir tt, bet patys tai atvažiavo su mašinomis, kurios teršia gamtą, su odiniais batais ir tt ;) Aš už profesionaluma pirmiausiai, o ne už meilę be stabdžių :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 16:52 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Gru 21 09:27
Pranešimai: 24
Nelabai patraukliai ta medžioklė atrodo. Nu gi sėlink tu, sek pėdsakais, įdėk pastangų, tai ir pasitenkinimas didesnis bus, ir pasportavęs gerai būsi. Dabar tai man panašu į gyvūnų "retinimą". Atsistoja ant rubežiaus dideli vyrai ir kad pradeda pleškinti su visom optikom ir taip azartiškai, kad atrodo nuo gimimo nevalgęs būtų. Visi medžiotojai, kuriuos pažįstu, jau išsidirbinėja su ta mėsa - pas juos į šaldytuvą nebetelpa, nes atsivalgę jau iki soties, bet toliau tempia mėsą namo..
Tiek žvejyba, tiek medžioklė turi būti graži, turi būti įdėta labai daug pastangų pergudrauti grobį ir pakankamai sugebėjimų jį sučiupti / nudobti. Graižtvinis su gera optika tikrai nepadidina žvėries šansų.

O iš kitos pusės tiems, kurie pabrėžia populiacijos reguliavimo naudą, aš neprieštarauju, bet galėčiau duoti peno pamąstymui: mes neturėtume labai pykti jeigu kas nors sugalvos ir lietuvius praretinti. Sureguliuos mus - silpnus ir ligotus nukals vietoj (kad neplatintų ligų), labai gražius irgi (nes grįžęs į savo šalį galės giminėm parodyti), o jeigu dar ir nuo to malonumą apturės, tai visai gerai bus..
Man regis, panašiai darė dėdė Adolfas, bet čia jau kita istorija..
O moralas būtų toks: nesielk su kitais taip, kaip nenorėtum, kad su tavim elgtųsi (nebent tai būtų išlikimo klausimas). Kol nepradėsim iš gamtos imti tik tiek, kiek reikia, tai ir bus "bardakas"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 17:10 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Vas 19 12:38
Pranešimai: 13
Turistasas rašė:
Nu medžioklė su lanku tai, mano nuomome, nelabai "humaniška" - gyvūnai ilgiau kankintųsi ir daugiau sužeistų būtų...
O apie butaforinių gyvūnų medžiokle su lanku pirma kart girdžiu :) gal kokį link'ą į Lietuvos tokios medžioklės draugiją ar būrelį būtų galima įmest - visai įdomu :)


Kas dėl humaniškumo, tai yra rimtų dėdžių tyrimai daryti, kurie lyg ir įrodo, kad nuo strėlės žvėris miršta lengviau, tiesiog sužeistas strėlės, nesupranta net kas nutiko ir čia pat prigulęs nukraujuoja, o nuo kulkos gavęs trauminį šoką, net mirtinom žaizdom esant, jas užspazmuoji ir dar toli nubėga, aišku, jei nenušaunamas vietoje. Bet dėl to nesiginčysiu, kas norės inete susiras medžiagos apie tai. Pasakysiu tik tiek, kad pagal lankininkų medžiotojų rengimo egzaminus, oi nedaug kas iš dabar lankais šaudančių sugebėtų tą leidimą gauti... O trečia, šiuolaikiniai lankai niekuo nenusileidžia šautuvams nei taiklumu nei galimybėmis.
Nežinau ar čia galima linkus dėti, bet jei ką domina šaudymas iš lanko, lengvai rasit ir saitus ir forumus per googlį įrašę "strėlė". O varžybų Lietuvoje vyksta labai daug ir dažnai, ir šaudoma ne tik į 3D žvėris, bet yra daugybė rungčių, nuo viduramžiško šaudymo iki lankų golfo ir t.t. ;) Lankininkų klubų Lt. irgi jau ne vienas, turiu omenyje ne tik propaguojančius olimpinį šaudymą iš lanko, bet ir landšaftinį, pramoginį šaudymą propaguojančius, kur šaudoma nuo savadarbių, tradicinių iki skriemulinių lankų pagalba.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 21 17:15 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas

Užsiregistravo: 2011 Bir 05 11:25
Pranešimai: 245
Miestas: Kaunas
Lauzas rašė:
Sakai gyvybę vertint? Dar pats visai nesenai, temoje apie varles klausinėjai "kaip durti, kur pjauti, kaip nulupti, kiek kepti, kur ieškoti". Paragauti noras apimė? Ir varlės gyvybės nebevertini? Aš suprantu, kad šernas miške atrodo gražiau, nei dumblinoje kūdroje kurkianti varlė. Ar čia ne emocijos? Kaip namie peles gaudai, kaip uodus ir muses priploji? Taip kad apie brandą ir gyvybės vertinimus siūlyčiau pačiam susimąstyti, o tik paskiau rašyti.

Kitas dalykas, prie ko čia medžiotojų pilvai, impotencija? Ką tuom norėjai pasakyt? Pačiam neatrodo juokingai šitie tamstos žodžiai? Apgailėtina. Kai pritrūksta argumentų, prasideda įžeidinėjimai.
Maniau bus graži diskusija bet...


Akivaizdu kad tu esi talibano gerbėjas, tu nesistengi net įsigilinti į klausimo esmę ir pateiktų minčių potekstę o paviršium varinėji kaip eilinis praskalbtomis smegenimis vartotojas, tačiau nebūsiu išdidus, atsakysiu į tavo mestus kaltinimus man, taip parodydamas tavo akivaizdu paviršutinišką mastymą:
1. Apie varles, domėjausi grynai dėl išprusimo, jei atsitiktų taip kad būsiu pasiklydes ir tektų kažkuo maitintis ir/ar šeimai užtikrinti kažkokį bent maistą, taip pat kaip nugalabyti varlę suteikiant kuo mažiau varlei kančios. (akivaizdu, Vatsonai?)
2. Varlės givybę vertinu kaip ir bet kurią kitą. (niekada nesu nieko priešingai sakęs, jei priešingai, parodyk, atsiprašysiu)
3. Pelių aš negaudau ir nežudau nei spastais nei nuodais tam yra katinas, čia jau vėl mitybos grandinė, kaip sakoma pati gamta tvarkosi (jauti skirtumus gudročiau?)
4. Jei priploju musę ar uodą, tai yra grynai ginyba, nes mane puola, kaip kad kandžioja šuo jį puolančias blusas (ar dar reik argumentų?)

Lauzas rašė:
Kitas dalykas, prie ko čia medžiotojų pilvai, impotencija? Ką tuom norėjai pasakyt? Pačiam neatrodo juokingai šitie tamstos žodžiai? Apgailėtina. Kai pritrūksta argumentų, prasideda įžeidinėjimai.


Kur įžvelgi įžeidimą? nesi matęs pilvais nukritusių medžiotojų? Tau ir su metaforomis ar perkeline prasme, išties taip blogai? nepapyk, bet tai įkandama tik homo sapiens, labai nesisielok, yra vilties, medicina stipriai tobulėja, kas žino, gal smegenų transplantacija ne už kalnų.
O dabar svarbiausia:
Kiek kartų man dar pasikartoti kad nesu prieš medžioklę iš išgyvenimo-išlikimo paskatų? Aš sakau kad žudymui iš malonumui NE. Kuri vieta dar neaiški?
Tu akivaizdžiai maišai šilta su drėgna, eik paskaityti spalvinimų knygelių.
P.s. manau kad diskusija yra graži, tik tau reik įsigilink į esmę.
Saulius

_________________
Gana ...... protą! Turistas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 165 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007