bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 01:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Mano pirmoji kava miške
StandartinėParašytas: 2023 Kov 25 20:29 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Prisipirkau visokių "žaisliukų", tai praeitą savaitgalį pabandžiau užsivirti vandens kavai naudojant "gassifier'į":

https://www.youtube.com/watch?v=P86sZkO7xLY

Pasiruošti pagaliukai buvo drėgnoki, teko reguliariai įpūsti oro, bet galų gale geriau įsidegus užsiviriau 300ml vandens per maždaug 8 minutes. Viso su pečiuku "žaidžiau" apie 50 minučių.

Įkūrimui naudojau rastą beržo tošę, papildomą kartą įkuriant pridėjau ir taukuose išmirkytą "pragaro" padelį. Panašu, taukuose išmirkytas jis "kukliau" dega, nei kad būtų batų tepale. Bet padeda.

Po pečiuku paklojau "griliaus kilimėlį", kad nepergyventi dėl krentančių žarijų...

Veiksmas vyko šioje poilsiavietėje:

https://www.openstreetmap.org/node/9921651677

https://www.mapillary.com/app/user/talk ... ocus=photo

Viso pečiuką užkūręs jau tris kartus, bet dar tikrai reikia praktikos atrenkat medieną, paruošiant pakurą ir t.t.. O beržo tošė yra tikrai super :clap: !

Tikrai lengva įkurti (ir kūrenti) naudojant ąžuolines malkeles iš Moki Veži (antras bandymas) :) , bet būtų įdomiau išmokti deramai įkurti ir su ne tobulai išdžiovinta, "atsitiktine" mediena...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mano pirmoji kava miške
StandartinėParašytas: 2023 Kov 29 10:58 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Lietuvoj tai pasižaidimas, jei patinka viskas ok ;)

Ar techniškai tai Lietuvoje legalu bala žino ir tingiu aiškintis.
Baudos turbūt negausi- supratingi tie GA pareigūnai, o ir nesutiksi jų niekada (nu nebent paežerėse sezono metu stovyklauji).

Jei nežiūrėt faktoriaus "patinka" tai nesugalvoju kam tą pečių neštis.

Užsikurt laužą greičiau nei šitą pečių, nes nereik tiek žiūrėt į malkų dydį ir kokybę (ne tundra- malkų yra).
Laužas patogiau, nes nereik dažnai pagaliukų dėliot, užkūrei, puodą uždėjai ir kol vanduo užvirs- laisvas, veik ką nori.

Dujinė viryklė stipriai patogiau, sveria nedaug ir vietos neužima, puodai švarūs lieka... (100g dujų balionas pilnas sveria maždaug 200g.+ viryklė 25g.)

Kam tą pečių nešiotis bala žino- nu nebent patinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mano pirmoji kava miške
StandartinėParašytas: 2023 Kov 29 18:51 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Kykas rašė:
Ar techniškai tai Lietuvoje legalu bala žino ir tingiu aiškintis.

Na šiuo atveju viskas vyko įrengtoje poilsiavietėje, prie pat laužavietės, nežinau, kas čia gali būti nelegalu? Jei giliai miške tai jau turbūt galima b8t7 kelt klausimus..? :)
Kykas rašė:
Jei nežiūrėt faktoriaus "patinka" tai nesugalvoju kam tą pečių neštis.

Užsikurt laužą greičiau nei šitą pečių, nes nereik tiek žiūrėt į malkų dydį ir kokybę (ne tundra- malkų yra).
Laužas patogiau, nes nereik dažnai pagaliukų dėliot, užkūrei, puodą uždėjai ir kol vanduo užvirs- laisvas, veik ką nori.


Na kad gerai įkūrus gali degti pusvalandį be papildomo kurstymo, nereikia super plonų šakaliukų dėti.

Čia kito žmogaus pvz: https://www.youtube.com/watch?v=Y81EKtthFgg
Čia mano antras degimas: https://www.youtube.com/watch?v=d9fSrrRU7FM

Kol kas tikslas tik užsivirtinti vandens kavai, gal pasišildyti konservus ar kiaušinienę išsikepti - tokiems greitos gamybos "receptams" užtenka. Didelio puodo su ryžiais tikrai neplanuoju virti. Kol kas norėčiau ant metalinės lėkštutės steiką išsikepti. Jam irgi užteks kokių 5 minučių ugnies... Kol kas nematau reikalo kurti "tikrą" laužą.

Kykas rašė:
Dujinė viryklė stipriai patogiau, sveria nedaug ir vietos neužima, puodai švarūs lieka... (100g dujų balionas pilnas sveria maždaug 200g.+ viryklė 25g.)

Dujinė viryklė visiškai neįdomu, norisi romantikos, medžio kvapo :) .

Kykas rašė:
Kam tą pečių nešiotis bala žino- nu nebent patinka.


Na visų pirma man, kaip naujokui, drąsiau kurti tokią "uždarą" ugnį nei kad tikrą laužą "belekur" ant žemės. Ir pakeliui vaikštant susirinkti kelis pagaliukus vandeniui užsikurti atrodo "kukliau" nei kad "vogt" pagalius iš kad ir valstybinio (praktiškai "niekieno") miško :) .

O toks skardinis perčiukas sveria maždaug 250g tai ne problema ir pats nešimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mano pirmoji kava miške
StandartinėParašytas: 2023 Kov 30 12:46 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Tu turi tą pečiuką- ne aš.

Taip kad ginčytis su tavim logikos nedaug.
Aš savo nuomonę pasakiau, o tu panaudosi ilgiau tą pečiuką ir savo (kur kas labiau argumentuotą nuomonę už mano) išsakysi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Mano pirmoji kava miške
StandartinėParašytas: 2023 Kov 30 19:44 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Kykas rašė:
Taip kad ginčytis su tavim logikos nedaug.


Jokiu būdu tai nelaikau ginču :) . Tikrai suprantu požiūrį, kad neštis kažką į mišką kur gali ir šiaip užsikurt laužą gali atrodyti "nesamonė" :) . Bet man toks "žaisliukas", minimalistinis ugnies šaltinis, kol kas visai patinka. O su laiku, kaip sakiai, bus matyt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007