bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 18:32

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: 4 daiktai rugsejo 22-23d.
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 07 12:07 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Darem zygeli su 3 daiktais, darem su 5. Gal padarom su 4 ?
Data nuspresta - rugsejo 22-23d.

Tik taisykles dabar reiketu grieztesnes nusistatyti. Anuos sykius buvo cyteriu ir buvo neidomu, kai atsirasdavo vienas "virtuves komplektas" arba ciklopas "labai, stipriai, tikru tikriausiai netycia" atsirades kiseneje. Va pamenu buvo jeginis zygelis nakti be ciklopu, kai turistasas su sloiniku ir zvake liustra konstravo. Buvo bent idomu. Norisi, kad zygis nebutu visiskas isgyvenimo mozachizmas, nes einam visgi savo malonumui, todel tie 4 daiktai nebus tiksliai tiek, nes elementarus siu dienu neatsiejami dalykai kaip namu raktai, butini vaistai ar telefonai nebus skaiciuojami kaip daiktai. Bet visokie puodu komplektai ir survival kit'ai, padarytu visa sita ideja labai neidomia.


Tai siulau taip:
- rubas apristas aplink juosmeni arba panasiai butu traktuojamas kaip daiktas. Apranga (komplektas, batai, maike, triusikai ir t.t.) devima viso zygio metu nesiskaito kaip daiktas. Betkoks drabuzis ar sudniekis kiseneje skaitosi daiktas. Esme, kad papildomas drabuzis (kuris nebuna devimas einant) skaitosi daiktas ir nereiketu apsimetineti, tipo pasidare karsta tai nusiemiau striuke. Pirstines ir kepure priskirciau prie bendros aprangos, bet nusiemus ar turint kuprineje tai nesiskaitytu kaip daiktas.
- pinigine, namu raktai, telefonas, sudu popierius, ben'sas, vaistai nesiskaito kaip daiktas. telefonu galima naudotis pilnai.
- daiktai. dabar idomiausia dalis. miegmaisis ir deklas skaitosi skirtingi daiktai. cia tam, kad isvengt virtuviniu komplektu, todel grieztai, viskas kas ne sarase auksciau ir pagr rubai yra traktuojama kaip daiktai. Visas inventorius kuri galima atskirti jo nesugadinus turi buti atskirtas ir tai skatisysi kaip skirtingi daiktai. pvz puodas ir potcozis yra du daiktai. palapines kuoliukai yra daaaaug daiktu. powerbankas su laidu yra du daiktai ir t.t.
- kuprine skaitosi kaip vienas daiktas. auksciau taikyta taisykle yra netaikoma kuprinei. jeigu kuprine turi isimama nugaros rema ar kazka atsegamo tai vistiek skaitosi kaip vienas daiktas - kuprine. raincoveris skaitosi kaip kuprines dalis tik su salyga jeigu jis yra pritvirtintas taip, kad jo negalima nuimti nepazeidus kuprines.
- vandens butelis skaitosi kaip vienetas.
- 3 maisto vienetai priskiriami kaip vienam daiktui. sasyku pakuotes, cipsu maiselis ir pns skaitosi kaip vienas vienetas maisto. Makaronu paciokas, 2kg fasuotu abaliu ir saslu kibirelis skaitosi kaip vienas daiktas. pakuotes kokios nesvarbu, bet turi buti originalios.
- leidziamas vienas bendras, komandinis daiktas. sita reikia nuspresti. tai galetu buti katiliukas arba zebtuvelis, peilis, kirvis ir pns
- isimtys ankstsniem punktam. peilis ir makstis skaitosi kaip vienas daiktas, kirviui taikoma tas pats. LEIDZIU kykui imti potcozi kartu su puodu, nes uogu nerinksim, tai kaip dubenio nepanaudos.
- pries zygi visi dalyviai turi parasyti kokius daiktus ims.
- labai smagu kurt taisykles ir nurodinet, bet leidziu kooperuotis, pvz 2 zmones butu lygu 8 daiktai ? bet kuprine tik viena ir ja nesa pakaitomis, reiskias lieka viena vieta daiktui.
- sausekai ir isgyvenimo komplektai draudziami. Nors isgyvenimo komplekta leidziu imti nemokamai, bi tik norit :D bus idomu paziuret ka su zirklem, adata ir svilpuku galima sukurti, dar i pagalba pasitelkus smeigtuka ir zvejybini kabliuka :D

Zygis butu nesudetingas, trumpas, sausas, su kokiom lankytinom vietom, stotume anksti, kad turetume laiko migiam statyti. Sekmadienio ryte apie pietus griztume.
Data reikia nuspresti.
Diskutuokim.


Komandinis daiktas - UGNIS. As isidesiu, galite ir kiti isidet, esmes tokio daikto turejimas keliem zmonem nekeis.
Dalyviu, ir ju daiktu sarasas:

Paulius

Kuprinė
Peilis
Pakuotė gaivaus gėrimo
Labai didelė pakuotė sasyskų, Biržų duonos kepaliukas, ridikėlių pakuotė (Lidle tokia yra :D) arba ilgas agurkas.

Gabrielius

Vandens bambalis (5 l);
Arbatos pakuotė, lašinių gabalas, fasuotų obuolių pakuotė/maišelis (2 kg);
Kirvis;
Pledas.

Sakasvilis (dalinasi su Giedrium)

Vilnone antklode
Bambalis vandenio.
Palapinsiauste
Maistas: Snapso bambalis, saslu kibiras, medziotoju desros.

Kykas

Unlimited

Giedrius (dalinasi su sakasviliu)
Maistas
Palapinsiaustė
Šniūro špūlė - pasikarimui
Kirvis arba peilis

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 07 13:38 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Katiliukas ir pot kozis 1 daiktas :D nes jei aš eisiu, tai noriu kad taip būtų. VAT!
Ne iš kažkokio išskaičiavimo ar ketinimo sukčiauti, bet nu nesinori suodino katiliuko dėt į kuprinę. Kaip kitaip jį transportuot?
Viskas juoda bus kitaip... Katiliuką ir pot cozy aš laikau 1 daiktu ir atskirai neimu niekada. Man esminė jo funkcija yra švara.
Ne faktas, kad aš tą kuprinę ar katiliuką išvis imčiau, bet sakykim čia toks principinis patebėjimas.
Kaip peiliui makštis reikalinga, taip ir puodui pot cozis.

Nesupratau dėl striukės. Skaičiuojasi ji ar ne? Nes nu net žiemą gi ne visada su striuke būni. O šiuo metų laiku tai tik jei šalta ar lyja. Bet jeigu neturėt, o lis bus pisiec. Ta prasme nuo žodžio visai.

Pagalvojus tai daug prilauso nuo to ar lis. Miegmaišis be jokio dėklo kuprinėj per lietų :D

Ai ir apie maistą išvis nesupratau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 07 14:05 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
jeigu eisi su ta striuke tai nesiskaiciuoja, bet jeigu ji nebus naudojama ejimo metu tai tada skaiciuojasi.

geriau kad nelytu.

su maistu paryskinau, man ten viskas aisku atrodo.
leidziamos trys maisto pakuotes, pvz trys bomzpakiai. bet tai sudarys kaip viena daikta inventoriuje.

nu pvz dabar jeigu as eiciau mano sarasas butu toks tu keturiu daiktu:

daiktas nr 1. backa alaus
daiktas nr 2. bambalys vandens
daiktas nr 3. kuprine
daiktas nr 4. kibiras saslu, lietuviskas sausekas ir koks tarkim vyniotinio gabalas

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 07 14:34 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Nu tai jei bus karšta ir nelis tai ko su ta striuke eit?
O jei lyt pradės, tai ko ten be tos striukės eit?

Supranti situaciją?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 07 14:37 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Nu tai neimk alaus, isidek striuke ir turek.
Nes cia poto gaunasi kaip anuos sykius, saukstai prie puodu prikomplektuoti, drabuziai prie daiktu nesiskaito. Ai dar tenta ir miegmaisi irgi neskaiciuojam, kad lengviau butu, nu kuprine savaime suprantama reikia leisti ir is keliu daiktu gaunasi eiline pjanke.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 11 16:31 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Rgs 22 11:50
Pranešimai: 232
Miestas: Vilnius, Panevėžys
1. Kurį savaitgalį galėtų būti šis žygis? Iš bėdos tiktų ir ateinantis, bet tik iš bėdos :( man bent jau geriausiai tiktų 22-23 rugsėjo

2. Kurioje Lietuvos vietoje? Aš siūlau Rudninkus (tik mano nuomonė, siūlykit ;) )

3. Ar filmavimo įranga skaitosi kaip daiktai (laidai, batareikos, kamera, trikojis, power bankas (tik kamerai krauti), vandeniui atsparus 3 l maišelis viskam susidėti).

4. Ar galima bus pasiskolint ugnies iš bendro laužo ar kiekvienas savo turi turėti po lauželį :D?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 11 20:14 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
1. Man gal ir tiktu 22-23d.

2. Man irgi turbut tiktu. Bet as labiau norecio zygio metu kazka pamatyti. Tipo nueit i vieta prie kurios butu stendas su aprasymu, bet normalia, ne koki senovini vandens saltini aplankyti. Nu arba be stendo, bet kad idomu butu. Yra gi like pas mus visokiu apleistu pastatu, pesciuju tiltu, bunkeriu ir pns.

3. Tokiem neesminiam dalykam turbut galima padaryti isimti.

4. Tai as galvoju imsiu sauseka lietuviska, ten yra degtuku. Sitas klausimas kaip ir neaktualus. Tik problema, kad tas sausekas yra nieko vertas visos prasmem ir stipriai svarstau ar as noriu vietoj maisto turet tokia nesamone.

4.1 Galima gal prie bendro ekiupmento pasiimti ta ugni ir viskas.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 12 04:44 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2015 Lap 28 13:35
Pranešimai: 80
7 nr visai padorus


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 12 06:12 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Rgs 22 11:50
Pranešimai: 232
Miestas: Vilnius, Panevėžys
Preliminarus sąrašas (gal dar kas šaus į galvą pakeisiu..):
1. Vandens bambalis (5 l);
2. Arbatos pakuotė, lašinių gabalas, fasuotų obuolių pakuotė/maišelis (2 kg);
3. Kirvis;
4. Pledas.

Jei sugalvosit ugnimi nesidalint :twisted: pledą pakeisiu į žiebtuvėlį :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: 4 daiktai
StandartinėParašytas: 2018 Rgs 12 09:59 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Iš principo aš manau, kad 1 komplektas rūbų negali būti skaičiuojamas kaip daiktas užtatai griežtai nesutinku, kad striukę skaičiuot kaip daiktą, taip pat kaip ir flisą ar triusikus. Peršalt aš planų neturiu ir to nenoriu, o dieną prie +20 vaikščiot su flisu ir striuke tai man irgi neprotinga atrodo (apskritai aš galvoju imti net ne striukę, o palapinsiausitę- toks pats drabužis kaip striukė, tik kitokio sukirpimo. Taip- jei lis ar bus šalta aš eisiu ją užsidėjęs, o jei nelis kuprinėj, ir taip aš ją naudosiu nakvynei. Ir aš nenoriu, kad tai būtų skaičiuojama kaip daiktas, nes tai drabužis ir normalus drabužis pagal sezoną, o ne kokia tai žieminė pūkinė striukė).


Lietuvos kariuomenės maisto davinį aš laikau sukčiavimu, nes visi žinom, kad viduj ne tik maistas, tai kad tai 1 pakuotė dar nieko nereiška. Galima tada nusipirkti "išgyvenimo rinkinių" maišeliuose, skardinėse, ar dar kokioj taroj, kur bus ne tik maisto ir degtukų bet dar ir visa krūva kitokio šlamšto.
Siūlau 1-am žiebtuvėliui padaryt išimtį ir viskas. Vasarą sakyčiau kad turėtume ugnį išgauti trintimi ir baigta- neugebėsim tai sėdėsim be laužo, bet rudenį be laužo, tai visai neįdomiai. Užtat čia darom išimtį ir tiek, norės Sakasvilis ims tą kareivių mitalą, norės kitokį normalesnį maistą. Jei kam atrodo kitaip- atviras diskusijoms.

Gabrieliau,
kaip tu viską žadi transportuot? Tarkim bambalis rankoj, kirvis prie diržo, maistas plede, o pledas ant pagalio? O filmavimo įranga kur? Kišenėse? Bo jeigu prie pledo prikomplektuosi šniūro, kad kuprinę pasidaryt, tai piktasis Sakasvilis lieps nuimt (ir teisingai padarys, nes tai daiktas, kuris gamykliškai buvo atskiras) :D


Rūdninkų giria užknisa - toli važiuot ir nelabai yra ko. Su statybiniu materiolu ten dažnai gana ankšta. Gal įdomesnę vietą pagalvojam ar bent jau artimesnę (reik turėt galvoj, kad laiko stovyklai įsikurt reiks daug, tai eit reik planuot trumpai ir linksmai).

Ir apskritai nežinau ar galėsiu dalyvaut, ba laisvų datų nesugalvoju- reik su savo geresne puse pasitart...

Va apasikabinėjau ir geriau pasijutau :D Einu dirbt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 72 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007