bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 18:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 157 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 13:16 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Kalbant apie makštis, tai yra jau prabangos dalykas, jei darysim odines su visokiais priedais ugnies skeltuvui galąstuvui ir pan, tai tikrai kaina išlips į kosmines ribas, reikia šitoje vietoje dar pamąstyti :) Kydex'as irgi man rodos brangiau negu oda bus? Nors čia iš viso nieko nenusimanau :) O mikarta irgi variantas, bet čia irgi kelia kainą į viršų, kadangi reikia užsiimt gamint... kitu atveju medinės tai atpjovei ir prišlifavai... :) na, bet tęsiam diskusiją, visais šiais atvejais be Vlado konsultacijų neišsisuksime :)

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 14:52 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Nu nežinau, gal ir paprasčiau pagamint tokį- negaminau, todėl marškinių nesiplėšysiu.

Condor bushlore aišku variantas (2011 modelis, nes sako jog 2010 nelabai vykęs), nors man jis ir negražus :)
Tvarkingą "review" galima rast čia (apie 2011 modelį ir bus nuoroda į 2010m. modelį):
http://woodtrekker.blogspot.com/2011/05 ... eview.html
T
ik aš galvoju, kas ten per plienas? 1075 carbon steel, kažkaip širdis jaučia, kad labai rūdys, ar klystu?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 15:00 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
Keliu dvi sąlygas.
Santykinai pigiai. Peilis turi būti darbinis.

Dėl pirmos sąlygos - sąvoka "pigiai" labai santykinė ir kiekvienas tai supranta savaip. Sutarkit dėl konkrečios max. kainos ir tai bus atskaitos taškas. Jeigu daryti tiesiog "kuo pigiau" - nieko gero nesigaus.
Dėl to, kad peilis būtų darbinis, tai kiekvienas tinkamai padarytas peilis yra darbinis. ;)
Manau turėjai minty peilio paskirtį ir bendrą dizainą. Bet tai jau antras žingsnis po to, kai paaiškės max. kaina.
Priminsiu tik, kad įsodinamus peilius pagaminti paprasčiau nei ištisinio profilio, taigi ir kainuos jie pigiau.

Justas rašė:
Na taip gal jis ir kietokas, bet mano nuomone bushcraft'inis peilis ir turi būt toks, nereikia išradinėt dviračio :) tas pats enzo yra populiariausio dizaino kopija :). Labai nesunku tai patikrint: parašykit bushcraft knife į google ir paspauskite vaizdai. Ir visi be išimties peiliai bus tokio dizaino :D


Tokio dizaino peilis - mados reikalas. :)
Jis nėra nei kažkuo ypatingas, nei kažkuo blogas, tiesiog jo konstrukciją ir dizainą apsprendžia Amerikos žemyno tradicijos.
Kitos tautos tai pačiai paskirčiai jau daug amžių sėkmingai naudoja ir kitokius peilius.
Rašau tai tik dėl to, kad priminti, jog nežiūrint į marketingo įtaką, turit pasirinkimo laisvę. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 15:09 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
_Vladas_ rašė:
Tokio dizaino peilis - mados reikalas. :)
Jis nėra nei kažkuo ypatingas, nei kažkuo blogas, tiesiog jo konstrukciją ir dizainą apsprendžia Amerikos žemyno tradicijos.
Kitos tautos tai pačiai paskirčiai jau daug amžių sėkmingai naudoja ir kitokius peilius.
Rašau tai tik dėl to, kad priminti, jog nežiūrint į marketingo įtaką, turit pasirinkimo laisvę. ;)


Bet kurio peilio konstrukcija tvirtesnė? Čia ne tik mados reikalas, kartais mada pati save nusistato, šiuo atveju pabandom įsivaizduoti kuo paprastesni ir kuo tvirtesį peilį, manau automatiškai išeina mano minėtas bushcraftiškas minimalizmas.

Prikabintas failas:
3033849536_c714a9ce2a.jpg
3033849536_c714a9ce2a.jpg [ 169.47 KiB | Peržiūrėta 5625 kartus(ų) ]


Mano atveju, subjektyviai, buvo lengviau ir daug greičiau pagaminti rankena pilno profilio geležtei, negu įleidžiamai geležtei.

Dar kart pasikartosiu :D reikia išdiskutuot, kas prie ko ir kaip:)

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 15:10 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Mano nuomonė apie galutinio produkto kainą.
IKI 100lt.-pigiai/normalu.
100-150lt. brangu.
Virš 150lt- per brangu (tai reiškia, jei virš 150lt. mane braukit lauk).

Vladai, taip- sakydamas, kad peilis turi būti darbinis, galvojau būtent apie paskirtį ir dizainą.

"Priminsiu tik, kad įsodinamus peilius pagaminti paprasčiau nei ištisinio profilio, taigi ir kainuos jie pigiau."

1-0 mano naudai :mrgreen: juokauju juokauju.... ;)

Man atrodo- reikia pasirinkti galutinę sumą.
Tada bus galima galvot toliau, arba užmirš šią mintį kuriam laikui.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 15:37 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Štai pagautas ūpo, brūkštėlėjau eskiziuką, vėl gi standartinio populiaraus darbinio dizaino :), Šį kartą jau įsodinamo peilio :)


Prikabinti failai:
peilis_bclt.jpg
peilis_bclt.jpg [ 25.13 KiB | Peržiūrėta 5624 kartus(ų) ]

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 15:52 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
http://picasaweb.google.com/10185665398 ... 6281555474

Nelaibai daug skirtumų nuo eskizo :D

Justai uždėk balsavimą dėl peilio kainos, balsavimo terminą pats nuspręsk...
Tuo pačiu bus matyt kiek apskritai susidomėjusių yra.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 15:59 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
http://picasaweb.google.com/101856653989132530506/AlgirdoGirezPeiliai?gsessionid=Nnv7jmH6Bo4qz8f1fqrjgw#5558717406281555474

Nelaibai daug skirtumų nuo eskizo :D

Justai uždėk balsavimą dėl peilio kainos, balsavimo terminą pats nuspręsk...
Tuo pačiu bus matyt kiek apskritai susidomėjusių yra.


Na pagal mane tai daug skiriasi :D bet ne čia esmė, norėtųsi, kad peilis būtų toks kurio šiaip pasiėmus nepasigaminsi vakarais per keletą dienų :) užtat ir galvojau apie pilno profilio geležčių išpjovimą ir apipavidalinimą.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 16:05 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lie 14 00:33
Pranešimai: 264
Miestas: Vilnius
Justas rašė:
Bet kurio peilio konstrukcija tvirtesnė? Čia ne tik mados reikalas, kartais mada pati save nusistato, šiuo atveju pabandom įsivaizduoti kuo paprastesni ir kuo tvirtesį peilį, manau automatiškai išeina mano minėtas bushcraftiškas minimalizmas.

Tvirtesnė - kokiam tikslui? Visoms įprastoms peilio funkcijoms abi konstrukcijos pakankamai tvirtos.
Kalbėdamas apie madą būtent ir turėjau minty, kad dabar madingas perdėtas tvirtumas, akcentuojant grubios jėgos panaudojimą, o ne naudotojo gebėjimus sumaniai išnaudoti bet kokio peilio galimybes. :D

Justas rašė:
Štai pagautas ūpo, brūkštėlėjau eskiziuką, vėl gi standartinio populiaraus darbinio dizaino :), Šį kartą jau įsodinamo peilio :)

Jeigu tokio dizaino - tai vienareikšmiškai rekomenduoju kolektyviai įsigyti Mora Classick Nr.1 ar Nr.2:

Paveikslėlis

Ypač su geležte iš laminato, kuris ir pjauna puikiai ir korozijos nebijo. Išgraviravus ant geležtės norimą užrašą, bus tikrai ir pigu, ir gerai. Tokį peilį ir aš su malonumu įsigyčiau. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Forumo peilis
StandartinėParašytas: 2011 Gru 06 16:11 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Bir 03 12:46
Pranešimai: 88
Miestas: Kaunas
_Vladas_ rašė:
Jeigu tokio dizaino - tai vienareikšmiškai rekomenduoju kolektyviai įsigyti Mora Classick Nr.1 ar Nr.2:

Ypač su geležte iš laminato, kuris ir pjauna puikiai ir korozijos nebijo. Išgraviravus ant geležtės norimą užrašą, bus tikrai ir pigu, ir gerai. Tokį peilį ir aš su malonumu įsigyčiau. :)


Pritariu :clap:

_________________
Net ir savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 157 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 19 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007