bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 16:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 135 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 05 07:06 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Man rodos imu 12 dienu. Plius nesupakuoto kazkiek, paciai pradziai. Kol taves lauksiu atskrendant ir kol iki abisko dasigausim ir kol is nac parko iseisim.
As kaip isivaizduoju tureciau 28 diena atvaziuot i kiruna jau ryte nebeturedamas maisto. Tai man reikalingas kazkoks rytinis paketas dar, kad datempt iki pirmo alaus baro :D

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 05 07:31 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Nelabai suprantu kam čia ta manija viska paketėliais išdėliot - suprantu gal gražiau atrodo, skaičiuot gal patogiau nu ir normuot maistą, jei valios nėr...

Bet dabar pas sakasvili gaunasi beveik 2 kg šiukšlių :) suprantama kelionės metu mažės, bet tai kam to reikia...
Ryžių, avižų, makronų po maišą pasiimi - atsimieruot su puodeliu gali, jei reik tiksliai...
Džemą, aliejų mažais pakeliais - koks tikslas: 1. neši šiukšles. 2. pakuotes kažin ar išlaižysi :) - taigi dali tiesiog išmesi.
Cukrus pakeliais...

Kažkaip, sakasvili, nuo ultra-light link Wolfskin keliauji - viskas pack'ais, pack'ais ir pack'ais :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 05 09:15 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Aš irgi viską paketėliais dėsiuosi, nes naudot daug patogiau.
Na gerai, gal ne viską- aliejų butelyje nešiuosi, ten gal dar kažko paketais neskirstysiu...
Iš principo tokius dalykus, kuriuos nepatogu ar nelogiška smulkiai išdėliot pagal dienas, paliksiu stambiom pakuotėm.

Svorio maišeliai labai neprideda (galėsiu tiksliai paskui pasakyti kiek mano atveju maišeliai svers).

Aš normuoju maistą, nes kitaip arba nedavalgau arba apsiėdu ir suvalgau viską kas skanu, o paskui paeit negaliu :D
Sportą užmetęs jau kelis mėnesius- nėr rėžimo, tai sunku man dabar su mityba.

Viskas daug papračiau, kai išsitrauki maišelį ir aišku- viską kas jame suvalgai šiandien ir nei daugiau nei mažiau.
Gauni tiek kalorijų kiek reikia ir valio. Nebūtina, bet man taip patinka.

Kita vertus maistą aš ir gaminu tuose maišeliuose...

Nežinau kaip kitiems, nu bet man labai patogus išradimas tie maišeliai. Vienas iš jų man ir už pagalvę dirbs :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 05 09:55 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
BUTINAI i maisiukus, nes del valios trukumo poto badauti galima. Kai dienai reikia 5000kcal, o turi 2500-3000kcal tai valios neprideda :D Net jei siek tiek valios butu tai pirmas dienas visi sokoladai ir prabangus bomzpakiai sueitu, o likusias reiketu kaip ciurkai ryzius nedavirtus valgyt.

As jau pasimokes, kai is bendro katilo trauki. Tai koks 50g nieko blogo, tai siandien dviguba vakariene. Siaip tada pusryciai nepriklausytu, bet zinoma pusryciu maza, reikia dar kazko paimti :) Poto, ai tingiu virt, valgysiu sokoladukus ir t.t. :D Poto ir makarunus pradedi nevirtus kramsot... Nes labai norisi.



Del siuksliu as biski gal perdejau, nesvers tie maisiukai man tiek daug. Bus koks 50-75g maisiuku vienam pakete.

P.s. pack wolfskin :D

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 05 10:20 
Atsijungęs
Vyr. moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 06 16:51
Pranešimai: 274
Miestas: Vilnius
Tai kad atvirkščiai - Bruto - su pakuote, su mokesčiais ir t.t., Neto - be pakuočių, atlyginimas be mokesčių, kaina be PVM ir t.t.

Kykas rašė:
Brutto- svoris be pakuotės.
Netto- svoris su pakuote.
Ateičiai ;)

Sakasvilis, Keliom tu dienom maisto imi- pamiršau...
Gal jau visą maistą turi? Kiek sveria?
Bo aš dar ne viską surankiojau (pagal kalorijas 12 dienų yra)- ir jau 7 kg ;(

Nervina mane tokie svoriai iki negaliu... :angry-screaming:


Man panika- aš jau dabar išlipu iš rekomenduojamų savo kuprinės svorių...
Nu extra atveju su northface'u eisiu (ta tavo buvus kuprinė), bet labai nėr noro taip elgtis.

Aišku kai viskas bus gatava, tai dar kartą apgalvosiu viską persveriu ir kas ne mirtinai būtina išmesiu bet panašu, kad čia gerai nebus... :confusion-confused:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 05 10:26 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
O geras :oops:
Velnias žino kaip surašiau...
Vieną galvoju, kita rašau.

Marius teisus:
Brutto su pakuote
Netto be pakuotės

Vos ne kiekvieną dieną susiduriu, o paršiau atvirkščiai :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 09 21:12 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Pasvėriau maistą...
Sėdžiu- verkiu...

Be pagrindinio maisto maišo 14 paketų suskirstytų dienomis + nesuskirstytas riešutų sviestas, tortilla, aliejus ir aštrus padažas sveria 9709g. Visiškai žiaurus svoris... Tai kiek mažiau nei 700g. dienai (kas šiaip jau labai normaliai), tačiau bendras svoris labai didelis. Tiesa, surinkau 46160 Kcal., o to gana maždaug 15,4 parų, jei kaip bazę imti 3000 kcal. taigi turiu pusantros paros per daug...
Galvoju ką daryt... Išmest kažką? jei taip ką? Ar verta? Ar noriu išmest...

Meniu monotoniškas, dienos davinį sudaro...
pusryčiai: saldi košė (avižos, pieno miltai, kokoso drožlės) ir dvigubas kavos;
užkandžiai dienos eigoje: snikersas (arba corny), sezamki batonėlis, chalvos (arba riešutinis batonėlis aplietas medumi ) + 100 riešutų ir džiovintų vaisių mixo;
Vakarienė: Bomžpakas "rolton"+30g džiovintos vištienos+ kava

"Pagal norą" tortilla su riešutų sviestu, aliejus, sviestas (14 paketėlių po 10g./ po 1 kiekvienai dienai) ir aštrus padažas 70ml.

Paprasčiausiai išmesti produktus iš kategorijos "pagal norą" tačiau visa tai labai kaloringa ir skanu... Tarkim išmetus aliejų laimiu tik 471g. bet prarandu kalorijų praktiškai pusantros paros (labai jau geras svorio/kalorijų santykis- pats geriausias iš vis maisto- labai mažai logikos jį išmest)... Išmetus tortillas nebeturiu su kuo valgyti riešutų sviesto, tai reik ir tą išmest (o aš juos abu laaaabai mėgstu), tada prarandu 2,5 paros kalorijų (ir lieku su 13 parų maisto), bet laimiu 1,5 kg. Pats nekaloringiausias dalykas čia tortillas 320kcal/100g. (tik višta mažiau kaloringa, bet ji bomžpako sudėtyje ir duoda reikalingus baltymus, be to labai skani) ir turiu aš tų tortillas 750g. , bet be jų nėr tikslo neštis ir riešutų sviesto (pasikartosiu- o aš juos taaaaaip mėgstu)...

Santrauka: svorio- per daug; Kcal- per daug; išmest ką - nežinau.

Sėdžiu- verkiu. 10KG maisto- NESAMONĖ :romance-ballandchain: :angry-screaming:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 09 21:27 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lie 17 13:58
Pranešimai: 421
Miestas: Vilnius
:lol: gali daryt isgyvenimo zygi ir nestis tik maista :shifty:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 09 21:39 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Galiu tik pinigų į kišenę įsidėt ir eit su kokias 2 kg. kuprinėj ir laisvai praeisiu- ne čia esmė.
Aš noriu maximaliai autonomiškai ir prie to maximaliai lengvai praeit, o 10kg vien maisto...
Tokiu atveju su viskuo aš švis arti 20kg. surinksiu, o tai labai jau pjaunasi su mano suvokimu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kings trail
StandartinėParašytas: 2015 Bir 09 22:31 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Nieko tu cia nesutaupysi to svorio. Numesi kilograma (vargani 5proc bendro svorio kur nepajausi) ir liksi nedavalges visa laika.
Tokio ilgio kelioneje kai reikalingi visokie saules kremukai, triusikeliai, muiliukai ir pns galima nemazai sutaupyti ant pakavimo, stuffsacku ir ant smulkmenu, kaip kad peilis, ugnis, highienos sh. ir t.t.

Jei nori bent kiek padoresnio racijono, o ne vien avizu. Tada maistas visad turi vidutini kalorijos svori ir jis nera pats maziausias imanomas, maisto ivairove privercia rinktis maziau kaloringus produktus.Trumpaiu tariant, nori ivairoves renkiesi sunkesni apie 385kcal per 100g. Nori lengvai, renkiesi maisto papildus ir maista turinti 500-600kcal per 100g ir edi vien riesutus ir tabletes.

Pagal svori ir kalorijas turi normalu svori ir nieko cia nepadarysi, davinys gan monotoniskas, bet "patiekalu ivairove egzistuoja". Galima aisku butu ir daugiau tos ivairoves. Pasilik viska kaip yra. Ismetes kazka svorio neislosi, o but nedavalgusiam sitiek laiko patikek yra uzpi**** reikalas. As kai panasiai keliaudavau tai tokioj situacijoj pradedavau valgyti kiek noredavosi, o poto labai greitai eidavau iki parduotuves. Savaites zygis pavirsdavo 4-5 dienu zygiu, su nechujovu nuovargiu ir daug kilometru i diena.

Juokingiausia, kad visos smutkes man sudaro apie 8-9kg, kai lietuvoj ziema galiu apseiti su 3kg :D

Bandyk taupyti ant drabuziu, as pvz nieko neperlijamo neimsiu ant koju. Tik striuke neperlijama. Kepures, pirstiniu neimk. Tikrai bedos dideles del to nebus. Neimk tu tos pagalves, gi i miegmaisio maisa sugrudi rubus ir pagalve gaunasi, dar ir stori jos, dydi ir forma pagal nuotaika ir reljefa pareguliuosi :D Imestum sarasa savo daiktu, kazka galetume cia spresti dar :)

Pvz as dar labai esu patenkintas savo ta deuter kuprine, nors ir sunki 1600g+, bet labai dideles, minkstos petnesos, patogiai susireguliuoja. Atsiperka tas papildomas kuprines svoris ir dar kompensuoja kelis kilogramus del patogios nesimo sistemos. Remas patogu nugarai. Su tavo ta melyna tase bus vargas. Nes su lengva kuprine nesti dideli svori nepatogumas tik padideja. T.y. nepatogi nesimo sistema ne tai, kad nekompensuoja, bet dadeda pojuti, kad nesi didesni svori. Sakykim lengva kuprine gerai kai nesi nedaugiau 10kg. Kai nesi daugiau nei 10kg, jau geriu rinktis sunkesne kuprine su remu. Imk ta mano northface, bus manau tikrai geriau, nei ta melyna.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 135 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007