bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 21:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2012 Sau 03 21:52 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas

Užsiregistravo: 2011 Bir 05 11:25
Pranešimai: 245
Miestas: Kaunas
Pasidalinkime savo nuomonėmis apie savo keturkojus palydovus išvykoje, tai privalumas ar vargas išvykus drauge kelioms paroms? Kokios veislės jūsų augintojai? Kaip elgetės su savo augintiniu nakčiai atėjus? nakvoja jis drauge palapinėje ar pririšate gretimais? ir kitos smulkmenos.

Aš turėjau vokiečių aviganį, kitaip tariant vilkšunis, miške elgesi per daug drąsiai, lando po šabakštynus, gainiojasi viską kas juda, dėl to neramu, kad "neužliptų" ant kokio grobuonies ir nenukentėtų, naktį blaškosi, inkščia (akivaizdu kad dėl nepažystamos jam vietovės). Nors vartojam visokias bjaurastis nuo erkių tačiau kas kart grįžus jų kalnus ropinėjančius per kailį ar jau įsisiurbusių randu. Todėl labai dvejodavau kas kart ar imti jį drauge. Teisybės dėliai jis jau užmigdytas dėl senatvės, buvo jau 14 metų. Jei turėsiu kada dar šunį manau kad tai vėl bus vokiečių aviganis.

Saulius

_________________
Gana ...... protą! Turistas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2012 Sau 10 19:02 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 14 18:04
Pranešimai: 111
Turiu namuose mopsą, tai jis išvykoms visiškai netinka, bet jei ir turėčiau kitokį šunį, jo niekad neimčiau į ilgesnes išvykas, vien dėl tavo išvardintų priežaščių, manau šuo yra per daug rūpeščio pats savaime, plius jis baido laukinę gamtą, kurią tu norėtum pamatyt ir jokios apčiuopiamos naudos neduoda išskyrus saugumo jausmą, nors ir tai neaišku kiek tas pasiteisintų jei tavo ir brakonieriaus šuns keliai susikirstų. Beje, kalbant apie tai, kaip dažnai jus išgąsdina šunys miške??? Nes mane tai nuolat! Praktiškai tai vienintelis gyvis kurio bijau naktį - šuo, nes jų pilna ir pastoviai pasitaiko, kad pakampėmis naktį kur netoli prašliaužia brakonierius su savo aviganiu, streso įvaro nerealiai... Ar jums taip pasitaikę?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2012 Sau 11 08:52 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Paskutiniais metais ilgų išvykų, deja, nedarau, tik viena ar pora nakvynių ir namo (nebent kartą metuose dviračiu porai savaičių ištrūkstu)...
Jeigu pėsčiomis ar automobiliu, tai šunį prigriebiu kartu.
Viskas su tuo mano šuniu gerai, nes kalė maža (sveria tarp 8 ir 10kg.), taigi kažkokių bėdų dėl maisto nešimo ar nakvynės vietos nėra- maisto reikia nedaug, o miega ji palapinėj prie kojų kur nors (jei paliję, tai kojas skuduriuku pavalau ir viskas).
Kojos ilgos "pravažumas" puikus :D
Gerietė ji- toli nuo manęs neina, paktiškai neloja ir žvėrių negainioja.

Vienintelės problemos, kad amžinai atsigula labai arti laužo ir man baisu jog sudegs, bei erkės...
Erkių gamta galėjo ir nesukurt :evil:

Žiemą nesivedu beveik niekur, nes šuo smulkus ir trumpo kailio- sušals.

Visa nauda iš mano šunio, jog tiesiog praskaidrina nuotaiką, daugiau faktiškai jokios naudos...
Mano kalė fiziškai per silpna ir psichologiškai per gera, kad iš jos naudos būtų...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2012 Kov 14 15:05 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris

Užsiregistravo: 2012 Kov 13 17:26
Pranešimai: 101
Turiu Rotveilerių kalę, į nieką nekeisčiau, sena jau, bet nedresuota žmogų supranta, loja tik ant priešų, žino savo ir šeimininko vietą, moka nemažai komandų, labai protinga, bet retai kada veduosi nes:
a) Kiti žmonės bijo (nors draugai priima ir mėgsta su ją pažaist)
b) Mėgsta ką nors pamačius nuklyst, buvo pora atvejų kai teko šukuot teritoriją, o radom su bulium miegančia :).

_________________
Istorija yra rinkinys melų, su kuriuo visi sutinka. N.Bonapartas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2013 Lie 26 20:02 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Lie 26 18:35
Pranešimai: 3
Aš keliauju visur kartu su šunimis į ilgus pasivaikščiojimus (trunka 10 ir daugiau valandų), žygius, gyvūnų stebėjimus.

Paveikslėlis

Savo turiu vokiečių aviganių veislės kalytę. Ji dresuota. Nuo pat mažens keliauja kartu. Mane supranta iš gesto, pusės žodžio. Na kadangi man gyvūnas yra draugas, tai ne vargas. Nebent, tai jog reikia nešti ir jo maistą :P

Miega kartu su manimi po tentu (palapinės neturiu). Naktį saugo mane nuo atėjūnų - žmonių.

Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2013 Lie 27 23:41 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Šuo jau rimtas,
savo maistą ir kelis papildomus daiktus tikrai gali panešt ;)
Yra visai simpatiškų kuprinių šunims...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Keturkojis draugas
StandartinėParašytas: 2014 Kov 31 19:57 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 29 10:26
Pranešimai: 17
Sveiki,
Suprates kad mano brolis, aktyvus sio forumo dalyvis, smarkiai nevertina to kas tukstanciais metu padejo isgyveti zmogui gamtoje. O taipat nerades tokios temos ( nors tai apima medziokle, amatus, maista, fauna, irankius ir net gi transporta) Nusprendziau jusu paklausti. Ar jums gamtoje pravercia niekad neisduodantis draugas, nepamainomas irankis kai truksta greicio, uosles, klausos bei arsumo? Teko isgirsti seminaruose, nors taip apie drauga sakyti skaudu, zmoniu is pradziu naudotas kaip begiojantis koncervas (siuo metu turbut susikloscius tam tikroms aplinkybems irgi). Nors sita iranki paruosti trunkia zymiai ilgiau nei isgalasti peili ar pasigaminti bet kuri kita iranki, turbut sunku butu abejoti kad jis ne tik gali pasitarnauti isgyvenant gamtoje, bet del to tikslo seiminikui paaukotu viska.
Ka galvojat apie šuniukus? ar turit ir ar suprantat? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Aš ir šuo
StandartinėParašytas: 2014 Bal 01 11:37 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
suo labai gerai dvasiskai/psichologiskai. plius uzsiemimas - kasdiena vedziojant, medituoji savo pasamones sraute. savo privaciame kosmose. ir gryzus po dabo namo - keturkojis kolega laukia. kas nuteikia gan maloniai.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007