bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 15:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Vas 27 16:27 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Vas 27 14:57
Pranešimai: 8
Miestas: Vilnius
priklausomai nuo tikslo:

jei pasivaikščiojimas:
-VANDUO
- saldumynai (šokoladas, karameliniai saldainiai)

normalus žygis ar pratybos (jei neši ant savo kupros):
- VANDUO (daug vandens, nes kartą stygių jaučiau, todėl šitas svoris man priimtinas. Visada turėdavau dvi gertuves)
- saldumynai (šokoladas, karameliniai saldainiai)
- vietoje duonos visada imu pusrytines bandeles. Duona tarp visų daiktų nuolat sutrupėdavo. o tos bandelės "durako ustoičivy" - susispaudo, susimaigo, bet vistiek lieka vienam daikte.
- bomžinės sriubos. Geras daiktas. Šaltuoju metų laiku bet kokios formos karštimas man puikiai kelia motyvaciją. Galima sukombinuoti sriubą, gali troškinį daryti. Energijos nedaug, bet skrandis neurzgia ir priešui neišduoda :twisted:. Lengvos, nebijo suspaudimo ir tt.
- rūkyta dešra. Stengiuosi mažiau, nes didina vandens suvartojimą.
- mėsos konservai.
- svogūnai.
- arbata. cukrus. tai nėra būtinybė, tačiau, kaip minėjau karštimas kelia motyvaciją.
- kondesuoto pieno indelis arba coca cola buteliukas. Tai NZ sunkiausiems gyvenimo momentams. Gelbėjo ir mane, ir draugus. Kelia kovinę dvasią.

Patogus dalykas sausi kariuomenės daviniai. Tik jei reikėdavo neštis didelį kiekį (savaitei), viską išardydavau ir surūšiuodavau, nes nereikia 15 degtukų dėžučių ar sauso spirito pakelių. Labai patogus pagrindinis maisto paketas (šildomas skysčiu), jei savaitę maitiniesi tik juo - lauko tualetas kaip ir nereikalingas, nes organizmas praktiškai nieko neišskiria. Vertingos kitos dalys - juodas šokoladas arba medus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Vas 27 17:19 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
dazniausiai kuprinen isimetu:
troskintos mesos konservu,
juodos duonos,
kelis svogunus,
makaronu,
truputi kavos, cukraus ir arbatos,
minimum 2 litrai geriamo vandens,
susilimui - 100gramu fleskuteje viskio.
pastaruoju metu si 'racijona' papildau rukytai-pavytinta desra ir kumpiu.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Vas 27 18:57 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Sau 07 12:06
Pranešimai: 117
plius juodo šokolado ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Vas 27 19:26 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Priklausomai nuo kelionės laiko:
Ilgesnei kelionei:
ryžiai, grikiai, lešiai, makaronai, bulvių košės milteliai
Konservai (geriausi vokiški - didesnese Maximose būna, dėžute be etikečių 400g - kiaulienos arba jautienos apie 5Lt kainuoja - virš 90% mėsos (gal 98% nebeprisimenu tiksliai) - super daiktas - labai skanūs)
Razinos, riešutai, kiti džiovinti vaisiai.
Vytinta dešra
Svogūnai(keliones pradžiai), prieskoniai(daug sultinio kubelių), cukrus.
Šokoladas, sausainiai.
Arbata
Viskio 0,7 l.
Keptos duonos - ilgai negenda, bet kuprinės kvapą paįvairina :)
Kelionės metu esant galimybei atsargos papildomos - gale labai populiarus tampa majonezas ir ketčiupas- žodžiu kas atsibodusį skonį užmuštų :)

Trumpai kelionei:
1-2 nakvynėm neimu makaronų, kruopų ir konservų(nebent kokių pupelių) - atsivalgiau aš tokių ilgesnėse kelionėse, tad žiūrėt nebesinori :) Visiškai belekas - dešrelės, svogūnas, bulvės, šoninė kartais ir kiaušiniai - svarbu kad skanu būtų :) porai nakvyniu nedaug ir gaunasi tempt - galima ir pasilepint.

Vandens pagal situaciją - paprastai pasipildau, bei primusą tempiuos, kad visad užsivirint galimą būtų.
Visokių bomžpaketų nemėgstu - neskanu man ir nepavalgai yra geresnių alternatyvų


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Vas 28 09:01 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Yra tokiam vienam mano rekomenduotam užsienietiškam bloge naudingos info apie maistą (lyg ir 6 įrašai), man pasirodė naudinga. Perrašinėt neapsiimsiu, nes būtų nei šis nei tas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Kov 09 23:48 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Kov 09 23:33
Pranešimai: 8
:D sveiki As pasiimu dazniausiai tik ryzius,arba kita kose.Ir priklausomai kur einu,jeigu nepazystamos vietoves,tai pasiimu vandens,o siaip dazniausiai vandens nesinesu nes tai man papildoma svori sudaro,be to kadangi megstu miske vaikscioti tyliai tai tiesiog erzina puse nugertos gertuves kunkuliavimo garsas.Arbatos is namu nenesu dazniausiai geriu surinktas arbatzoles gamtoje,o ziema egliu sakeliu nuovira geriu :dance: atgaivina,pakelia tonusa tos sakeles ir gaunu vitaminu dazele :dance: Isvirta kose gardinu priklausomai ka tuo momentu randu,grybais,kitomis zolelemis nu o ziema vienus pacius


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Kov 14 06:51 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Gru 29 15:00
Pranešimai: 64
Miestas: alytaus apsk. lazdiju raj.
Arturas rašė:
:D sveiki As pasiimu dazniausiai tik ryzius,arba kita kose.Ir priklausomai kur einu,jeigu nepazystamos vietoves,tai pasiimu vandens,o siaip dazniausiai vandens nesinesu nes tai man papildoma svori sudaro,be to kadangi megstu miske vaikscioti tyliai tai tiesiog erzina puse nugertos gertuves kunkuliavimo garsas.Arbatos is namu nenesu dazniausiai geriu surinktas arbatzoles gamtoje,o ziema egliu sakeliu nuovira geriu :dance: atgaivina,pakelia tonusa tos sakeles ir gaunu vitaminu dazele :dance: Isvirta kose gardinu priklausomai ka tuo momentu randu,grybais,kitomis zolelemis nu o ziema vienus pacius


aš ir megstu vaikščioti tyliai ir ne kartą esu sutikes gyvunų nematančių manes ,o pavasarį tai vandens net neimu o geriu sulą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Kov 14 12:47 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Kov 09 23:33
Pranešimai: 8
dariuss rašė:
Arturas rašė:
:D sveiki As pasiimu dazniausiai tik ryzius,arba kita kose.Ir priklausomai kur einu,jeigu nepazystamos vietoves,tai pasiimu vandens,o siaip dazniausiai vandens nesinesu nes tai man papildoma svori sudaro,be to kadangi megstu miske vaikscioti tyliai tai tiesiog erzina puse nugertos gertuves kunkuliavimo garsas.Arbatos is namu nenesu dazniausiai geriu surinktas arbatzoles gamtoje,o ziema egliu sakeliu nuovira geriu :dance: atgaivina,pakelia tonusa tos sakeles ir gaunu vitaminu dazele :dance: Isvirta kose gardinu priklausomai ka tuo momentu randu,grybais,kitomis zolelemis nu o ziema vienus pacius


aš ir megstu vaikščioti tyliai ir ne kartą esu sutikes gyvunų nematančių manes ,o pavasarį tai vandens net neimu o geriu sulą.

Butent kad islikt gamtoje reikia zinot ne tik kaip busterka pasistatyt ar lauza isikurt,zverys daug ka pasako,daug ka pamoko o kad juos pamatyt reikia susiliet su gamta buti nepastebimam ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Kov 14 14:26 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris

Užsiregistravo: 2012 Kov 02 09:54
Pranešimai: 130
Miestas: Vilnius
labai teisingai pastebėta.O jei kalbant apie mane tai į trumpą išvyką (1 dienos) visada imu mėsos , kepamos ant laužo , bei sriubos pvz.: "Maggi 5 minutes".
Visada turiu vandens, prieskonių.

_________________
Išgyvenimą kritinėje situacijoje lemia ne turima įranga, o protas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ką pasiimate eidami į gamtą ?
StandartinėParašytas: 2012 Kov 16 20:22 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2012 Kov 16 20:08
Pranešimai: 50
Miestas: Rokiškis
Praktiškai visada tenka keliaut po miškus (žiemą tik netenka) nuo ryto iki sutemų. Tad pasiemu pora bulvių, druskos, daržovių keletą, prieskonį kokį ir puodą bei degtukų, kartais tenka įsidėti maišelį "7 grūdų košės", įsidedu kišeninį ir normalų padidinimo stiklą (kartais praverčia kaip primityvus žiūronas). Vandens gaunu iš šaltinio. Ir pabaigai saldainių.
P.S. tikiuosi nieko nepamiršau


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007