bushcraft.lt
http://www.bushcraft.lt/forumas/

Pėsčiomis per Islandiją
http://www.bushcraft.lt/forumas/viewtopic.php?f=40&t=2694
Puslapis 12

Autorius:  Keliautojas [ 2019 Vas 05 20:48 ]
Pranešimo tema:  Pėsčiomis per Islandiją

Vasarą ketinu per dvi savaites pereiti Islandiją. Iš šiaurės į pietus, nuo Siglufjordur iki Vik. Pradžioje ir pabaigoje kalnai, viduryje - dykumos. Iš viso apie 400 km. Didžiausias iššūkis - vėjas, pustantis smėlį, besikėsinantis į palapinę ir morališkai varginantis. Bet vaizdai išskirtiniai. Laikas - rugpjūčio pradžia, kai upės jau bus nusekusios.
Trūksta svarbiausio dalyko - bendražygių. Idealus variantas būtų dar du žmonės. Gal ką domina?

Autorius:  Gabrielius [ 2019 Vas 06 07:43 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Gal ir domintų, bet kaip kažkas rašė apie King's Trail'ą pirma reiktų pasibandyti kompaniją čia Lietuvoje, kurį nors savaitgalį, kad poto nereiktų gailėtis 2 savaites :D

Autorius:  Keliautojas [ 2019 Vas 06 18:03 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Tas tai taip, čia esminis dalykas. Jei yra susidomėjimas, galima pasiderint, išlėkt į gamtą, prasieit, pasiplanuot.

Autorius:  sakasvilis [ 2019 Vas 08 19:15 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

SEKMES :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Autorius:  Kykas [ 2019 Vas 11 10:40 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Nu ne žiemą gi eis, jeigu belekoks sportininkas ultralaiteris ir upės tikrai visos bus brendamos, tai padarys.
Tik dvi savaites vidutiniškai po 30 km virint be poilsio dienų Islandijoj... Nu blyn fizinis pasirengimas ir navigacijos įgūdžiai turi būt labai teisingi, o ir sėkmė labai jau šypsotis...

Autorius:  Gabrielius [ 2019 Vas 11 11:26 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Draugai prieš kelis metus perėjo vasarą visą skersai Islandiją. Kažkur 370 km įveikė per 11 dienų, daug teko bristi per upelius, gavo nemažai lietaus ir vėjo. Veikti ten tikrai yra ką.. ir nešti turi visą maistą ir kurą, nes nėra kur pasipildyti. Ir medžių nelabai yra :lol: su hamaku sunkiai būtų :lol: Dar minėjo, kad vasarą būna turistų nemažai su džipais, tai jei kas nutiktų... laimės dalykas ant jų užsirauti būtų :)

Autorius:  Kykas [ 2019 Vas 11 12:33 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Nu Sakasvilis ten buvo, bet žiemą... Sakykim įdomiai jam ten sekėsi, užtai ir reakcija tokia. ;)

Planuotis kelionę po 30km per dieną be poilsio dienų, raižyta vietove ir su kuprine aplink 20kg.- skamba negudriai.
Aišku padaromas reikalas, bet kaka.
Nikstelsi čiurną ar batas nutrins ir kankinsies visas tas dienas, nes laiko rezervo nėra, o kilometrus kasdieninius surinkt reikės, nes grafikas... Greičiausiai surinksi tuos kilometrus, o kur dėtis, bet kiek tame smagumo tai nežinau.

Aš visada už tai, kad turėt laiko rezervą ir neit daugiau nei 20km per dieną, tiesiog nekomfortiška pastoviai spaust save- atostogos visgi.

Bendrakeleiviai dalykas aišku svarbus, tik sunku per žygelį Lietuvoj įvertint kaip žmogus elgsis po savaitės ėjimo per Islandiją po 30km kasdien...

Bet kuriuo atveju - eikit ;) Geriau eit nei neit ;)

Autorius:  Keliautojas [ 2019 Vas 11 13:14 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Na, Norvegijoj kalnuotom vietovėm 4-6 dienom variau vidutiniškai po 25 km į dieną. O lygumom, salos vidury galima varyt ir 40+ km į dieną. Nemažai kas varė per Islandiją dar didesniu tempu nei aš planuoju, tik kiek lygesniais maršrutais. Bet šiaip maršrutą galima ir patrumpint, reiktų dar detaliau paanalizuot kalnuotą dalį, paskaičiuot atstumus, sukilimą. Kuprinės svoris pradžioj didokas, apie 18 kg, bet paskui vis mažės ir mažės.
Traumų turėt neketinu, o jei turėsiu, tai yra galimybė nusiimt išėjus į kelią.
Aš taip suprantu, kad šitam forume surast tinkamų bendražygių šansų yra mažai, bet reik bandyt kur tik galiu. Taip, Lietuva ne Amerika, sportininkų ultralaiterių su ciklopu reikia ieškot.

Autorius:  Kykas [ 2019 Vas 11 14:55 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Galima ir dideliu tempu keliaut, nėra tame nieko blogo, tik aš to nesuprantu ;) Tam kad varnelę užsidėt, jog perėjai Islandiją?
Vistiek tokiu atveju daugiausiai po kojom žiūri.

Bendražygių galima visur rast- žinau bent 2 žmones iš forumo, kurie keliavo Islandijoj ir abu iš jų fiziškai pavežtų tokį tempą, tik labai abejoju ar kuris užsimanys.

Apsvarstyk ir tokį variantą, kad bendražygis šiaip jau nėra būtinas dalykas. Apsirūpink priemonėmis, kad ekstra atveju galėtum išsikviest pagalbą ir šutink vienas. Nieko čia labai baisaus nėra ;)

PS.
18kg? Kuprinė su maistu 2 sav? Tu čia jau viską detaliai susiskaičiavęs ar šiaip iš akies šovei?

Autorius:  Keliautojas [ 2019 Vas 11 17:12 ]
Pranešimo tema:  Re: Pėsčiomis per Islandiją

Didelis tempas man patinka todėl, kad taip daugiau nukeliauji, daugiau pamatai. O jei norėčiau užsidėt varnelę, tai eičiau trumpiausiu ir lengviausiu maršrutu. Bet pasirinkau įdomesnį. O kad daugiausiai po kojom žiūri, tai čia nesutinku (faktiškai gal ir taip, čia reiktų su chronometru fiksuot, kiek laiko kur žiūri :D ), tikrai pasidairai ir pamatai vaizdų. Tas žiūrėjimas po kojom labiau būna, kai eini nuobodžiais miško keliukais, kur daugiau nėra į ką žiūrėt.
Vienam keliaut irgi neatmetu varianto, tiesiog vienam dvi savaites nelabai smagu.
18 kg čia daugmaž primečiau, imant apie 700 g maisto dienai (šiaip žygiuose valgau mažiau), bet greičiausiai gausis mažiau. Nors dėl maisto dar pagalvosiu, gal dar šiek tiek padidinsiu normą.

Puslapis 12 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/