bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 20:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Bal 19 10:46 
Atsijungęs
Vyr. moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 06 16:51
Pranešimai: 274
Miestas: Vilnius
Kiek bandžiau ieškoti informacijos, Lietuvoje nėra ilgų "popsinių" maršrutų. Miestai, regioniniai parkai, urėdijos ir panašiai, turi, bet tik vietinės reikšmės trumpus maršrutėlius. Nėra ir organizacijos, kuri pasirūpintų, kad viskas būtų vienoje vietoje, arba sužymėtų kokį nors maršrutą ar du per Lietuvą ar kokį regioną, į jį įtraukiant įdomias vietas, tuo pačius vietinės reikšmės turistinius maršrutus, kaimo turizmą ir pan. Turime tokį Turizmo departamentą, bet jie, pagal deklaruojamus veiklos tikslus, šiai sričiai dėmesio net nesiruošia skirti.

Kas išmano, tas pats sau gali susiplanuoti, kur eiti, bet apie nieką panašaus, kaip JAV, kur maršrutai driekiasi per visą šalį, panašu, kad niekas ir negalvoja padaryti.

Ką manote apie tai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Bal 19 11:01 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Yra dviraciu marsurtai ir naudos is to neperdaugiausiai. Vistiek visi vaziuoja pagal lankytiniu vietu zemelapius ar dar kazka, ir tikrai nedidzioji dalis pagal dviraciu "takus". Kur yra didesni marsrutai, vistiek dazniausiai buna iveikiami per diena, jei per diena nespejama, tai ir nebuna iveikiama.

Pesciuju taku isvis nera. Ka glima butu tai suzymeti zvyrkelius, misko keliukus ir padaryti marsrutus. Bet tada gausis ejimas vieskeliais, kas pusdieni aplankant koki koplytstulpi. Arba ejimas kiaurai miskus, kur marsruto taip lengvai parodysi. Kitaip as net nematau kur cia pas mus galima butu toki marsruta suzymenti, irengti, sujungti ir t.t. Tiesiog netoks krastovaizdis pas mus, kad butu galima padaryti pesciuju trasa 50km ilgio su stovyklavietem, lankytinom vietom ir t.t.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Bal 19 22:40 
Atsijungęs
Vyr. moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 06 16:51
Pranešimai: 274
Miestas: Vilnius
JAV visi tie trail'ai irgi driekiasi ne taip jau toli nuo civilizacijos, dažnai kerta kelius, galima jais eiti ir t.t. Tas pats ir pas mus galėtų būti. Pafantazuojant, pvz. kokie nors trys maršrutai: Šalčininkai - Skuodas, Visaginas - Šilutė ir Druskininkai - Joniškis. Turint dosniai laiko, tarkim porą savaičių, juk būtų įmanoma juos praeiti ne vien gatvėm ir miestais, bet, pavingiavus - miškais, pievom, laukais ir pro tuos pačius mini maršrutus, koplytstulpius ir panašiai. Gal kažkur ir trūksta infrastruktūros, bet prakirsti krūmus ir pakabinti kelis beždžionių tiltus gi ne valdovų rūmus kainuoja, be to daugiau ar mažiau visi šitie mini maršrutai gi iš įsisavintų lėšų padaryti. Tas pats Santjago de Compostela išvis praktiškai autostrada, bet žmonės eina.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Bal 19 23:53 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Camino de santiago prasideda prancuzijoj, paskui pirėnai, paskui vandenynas... Tai piligrimų kelias su savo istorija ir tradicijom...

Lietuva per maža tokiems "trail'ams". Padaryt galima. bet...
Ar to reikia? Teritorija maža žmonių mažai...
Nu tarkim Gražutės regioninis parkas, eik dviratininkų maršrutą ir bus tau 40km.
Tik nieks neina ;) Pažiūrėk pėsčiųjų maršrutus tam pačiam regioniniam parke 1,5 iki 5 km.
Va toks va supratimas Lietuvoj apie pėsčiųjų turizmą ;)
Skelbiu.lt nueik į turizmo skiltį- tūkstančiai lagaminų, šimtai šašlykinių, dešimtys pavėsnių ir tik viena kita kuprinė ir kokias trys palapinės (iš privačių rankų žiūrint- ne parduotuvių reklamą).
Galima padaryt, galima tikrai daug ir įdomių maršrutų, bet čia tik pinigų įsisavinimui, o eis jais nu kokia 50 žmonių per metus.
Nėr paklausos- nėr pasiūlos ir viskas.
Nori sukurti paklausą, čia jau vartotojo ruošimas, produkto rėmimas, paziocionavimas... Marketingistai plačiau papaskos...

Nori- užsiimk. Kuo galėsiu tuo padėsiu, bet... Aš dar nežinau ar to noriu Lietuvoje, kai sugalvosiu pasakysiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Rgp 15 22:07 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2015 Rgp 15 21:44
Pranešimai: 2
Nesu buschcrafter'is, bet mėgstu gamtą, stovyklavimą, žvejybą, turiu visureigį, todėl ši tema mane irgi domina. Žiūriu nelabai sena tema, tai kol nenumirė, gal kas pasidalins kokiom įdomesnėm vietom...

Knisausi internete ir nacionalinių/regioninių parkų puslapiuose, bet tokių įdomesnių maršrutų taip ir nepayko rast... Asmeniškai man norisi maršruto automobiliu, šiek tiek nuo civilizacijos, t.y. didžioji dalis žvyrkeliais/vieškeliais/miško keliukais.
Regioniniai parkai turi maršrutų, bet dauguma jų trumpi ir skirti pėsčiomis/dviračiais. Be to 95% lankytinų objektų yra: akmenys, bažnyčios, kapinės, piliakalniai, ir kokie paminklai – na man asmeniškai tai nuobodoka... Aš labiau norėčiau pravažiuoti maršrutą su gražesnėm/įdomesnėm gamtos vietom, su sustojimais, pvz. regyklom, apžvalgos bokštais, įvairiom pramogom, vaizdingesnėm stovyklavietėm ir pan.

Vieną tokį neblogą radau, dalinuosi: Kairiojo Neries kranto turistinė trasa
Šiaip vieta - Kauno marių regioniniam parke yra graži vieta - "Kadagių slėnis": Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | [Maps.lt nuoroda]


Šie poros minučių video gana gerai įliustruoja tokios kelionės idėją/dvasią (nebūtinas ekstremalus offroad, tiesiog atokesnės vietovės):
https://www.youtube.com/watch?v=C-fYCnjXEUA
https://www.youtube.com/watch?v=zOWDiE13HiI&feature=youtu.be


Realiai galima būtų šioje temoje skelbti įdomių kiekvieno atrastų taškų koordinates (tebūnie miškuose ar dar kur, kad ir sunkiau prieinamus) - tiesiog surinkus pakankamą "tankį" tokių taškų, sudaryti maršrutą jau būtų visai nesunku.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Rgp 16 22:34 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Yra http://www.4x4forum.lt/
Jei dar nepasibaigė ten kaip tik vyko "perimetras". Kaip tik ko tau norisi.
Be to ten vyksta ir daug turistinių renginių kaip "Marių takas".
Arba džipų fiesta, kuris bus neužilgo- "Pabradas" (rekomenduoju).
Jei trumpai su visureigiais ten, su dviračiais į veleomanai.lt ar gerasdviratis.lt, o peščiomis čia ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Rgp 16 23:35 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2015 Rgp 15 21:44
Pranešimai: 2
Pirmiausia tai pasakysiu, kad ne visureigis čia svarbiausia. Tame forume aš senokai užsiregistravęs... Matyt aš kiek "trenktas" nes žiūriu manęs nelabai kas supranta... :oops: Kiek susidūriau, tie visi visureigininkų klubai lenda į tokias peklas kur manęs visai netraukia (čia tipinė iliustracija). Mano visureigis nėra toks grynai bekelei ruoštas, aš juo ir šiaip kaip automobiliu važinėju, tai man mažiausiai norisi visą saloną prisemt dumblo, bet visų svarbiausia smagumo tame aš kažkodėl visai nematau.

Kiek teko pastebėti, tai Rusijos ir Rytų Europos visureigininkai būtent ir mėgsta murkdytis iki ausų tešlyne/purvyne ir "gręžt" mašiną iki galimybių ribų, kai tuo tarpu Vakarų Europos, Australijos, ir Šiaurės Amerikos offroaderiai labiau akcentuoja turizmo/stovyklavimo atokesnėje gamtoje aspektą - visureigis jiems kaip patogesnė transporto priemonė - būtent tokio tipo "nuotykiai" mane labiau domina. Jei kas žino, pas juos net yra pravažiuojamo kelio saugojimo filosofija "Thread Lightly" (kai tuo tarpu pas mus "klubai" galutinai subjauroja pravažiuotas vietas ir ramiai išvažiuoja).

Visi tie renginiai kuriuos paminėjai yra arba varžybos ("4x4 Perimetras" iš vis tik 20-čiai atrinktų ekipažų) arba pasivažinėjimai daugiau/mažiau gilaus tešlyno sąlygomis. Aš tiesiog galvojau kad kas pasidalins vaizdingomis/įdomiomis Lietuvos vietomis, o visureigis čia tik antrinė, pagalbinė priemonė, pridedanti šiek tiek papildomų įspūdžių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Rgp 17 07:50 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Beveik visose varžybose būna turizmo arba standartų klasė, o ten ir yra turistavimas, toks kokio nori (su užduotimis ir lankytinomis vietomis) ;)

Netinka toks formatas, tada važiuoji į artimiausio miestelio TIC pasiimi žemėlapį su lankytinomis vietomis ir pirmyn.
Navigacijoj bakstelėk, kad vestų tik šunkeliais ir bus tau kelionė. Kol Visą Lietuvą išmaišysi akys išvarvės.

Esu taip dares- visai smagu, tik ne visur pravažiuot pavykdavo.

Dar gali pabandyti Velomanai.LT forume paprašyti maršrutų aplink Lietuvą aprašymo visų 4 metų (jei gražiai paprašysi gal ir duos/ parduos). Ten dviračiam daryta, bet puikiai tiks ir auto (yra lankytinos vietos, jų aprašymai, žemėlapiai)- dienai planuota apie 100km (su auto gali dviejų dienų maršrutą per 1 važiuot) bus tau 4000km trąsų su aprašymais Lietuvos pasieniais ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Rgp 17 13:02 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2014 Gru 15 11:38
Pranešimai: 11
Manau tau padėtų Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras. Dar dėl minčių gali paziūrėti čia: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#stmp=1 galima ieškoti pagal dominanti objekto tipą


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Maršrutai Lietuvoje
StandartinėParašytas: 2015 Rgp 17 13:17 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Jei is velomanu gausi kelioniu dviraciais tuos visus popierius, marsurtus ir aprasymus, tai duok ir mum :D labai vertinga informacija ten surinkta, galetu ir viesai pasidalinti tuom. Jokios paslapties ten nera, tiesiog viskas sudeta i kruva.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007