bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 19 05:29

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 165 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Už ir Prieš
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 05:42 
Atsijungęs
Šviežias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgp 07 22:54
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Medžioklė "for fun" visai ne "bushcraft'iška". Gerai Kykas pasakė,
Cituoti:
Bushcraftas, tai įgūdžiai ir požiūris į gamtą.
O kur jūsų, medžiotojų, pagarba jai, kurioje daugelis užaugote ir išmokot pagrindinės vertybės - tos pačios nesuvokiamos, NUOSTABIAUSIOS ir labiausiai UŽ VISKĄ vertinamos gamtos?
Nebadaujate ir nėra reikalo naikinti tos dalies, gyvename civilizuotame (??) amžiuje. Neverta pagaliau susimąstyti? Esame iš to pačio "molio drėbti" ir jei ne taip pat, tai kenčiame visi. Juk sau ar savo artimąjam nelinkėtumėt to, net neverta klausti to.
Mielai išgirsiu ir jūsų, užsiimančių šiuo hobiu?, nuomonę, tad prašau tęsti diskusiją, nes tai tikrai labai svarbi tema


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 10:26 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas

Užsiregistravo: 2011 Bir 05 11:25
Pranešimai: 245
Miestas: Kaunas
Iš esmės pritariu Mindaugui, medžioklė dėl medžioklės tai yra ne dėl išgyvenimo, mano akimis tai nepilnavertiškumo kompleksas, vyriškumui įrodyti. Pirmiausia saugiu atstumu išgazdintą žvėrį nukalti o paskui svarbu nusifotografuoti prie žvėries lavono, iš galvos iškamšą pasidaryti, tikras vyras! Nepapykit, pasakysiu skambiai, tai impotencija!
Ir nereik varyti apie žvėrių daromas žalas gamtai, jei kokiam kaimiečiui papjovė avį ar karve tai reiškia ne daugiau kaip nemokėjimą apsaugoti savo turto, jei užliejo pievas tai nereiškia kad bebras kaltas tai reiškia kad noriu nieko nedaryti ir turėti taip kaip man yra patogu. Žmogų iš esmės labiau reikėtų medžioti pagal padaromus nuostolius gamtai vadovaujantis tais pačiais medžioklės principais.
Esu kategoriškas šiuo klausimu, nes mano įsitikinimu givybės atėmimas dėl kompleksų ar dėl žaidimo yra nelyginamai per didelė kaina.
Saulius

_________________
Gana ...... protą! Turistas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 12:27 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
Mindaugai ir Mikai - esate vegetarai?

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 13:12 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 08 17:06
Pranešimai: 159
Miestas: Šiauliai
Panaši diskusija buvo su vienu žmogum, ir mano pažystamas jam taip atsakė. Tu užaugini kiaulę tvarte, tada vieną dieną išsitempi su virve už kojos, ar su kibiru ant galvos ir papjauni, jokios galimybės neturi išgyventi, tai čia jau normalu, o matai nušauti laukinį žvėrį jau kažkas nenormalaus. Ir tik nesakykit, kad jis pats šėrė ir augino, nes aš tiek pašarų į mišką nuvežu, kad tikrai nevieną kiaulę užauginčiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 14:38 
Atsijungęs
Šviežias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgp 07 22:54
Pranešimai: 12
Miestas: Vilnius
Erikas rašė:
Mindaugai ir Mikai - esate vegetarai?

Taip, esu vegetaras, nors nevalgau mėsos tik dėl savijautos, ne dėl kažkokių principų


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 18:28 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas

Užsiregistravo: 2011 Bir 05 11:25
Pranešimai: 245
Miestas: Kaunas
Erikai, aš nesu vegetaras, tačiau dėl malonumo nežudau. Jei maitinuosi mėsa tik dėl išgyvenimo o ne dėl malonumo.
Benai, tavo palyginimas niekam tikes, kiaulės niekas nepjauna dėl malonumo, tai daro dėl maisto, tai skirtingi dalykai. Gi niekas nesako kad kiaulių pjovimas yra hobis ar pramoga, tiesa? o medžioklė? o ir su kiaulių lavonais niekas nesifotagrafuoja, nesipuikuoja ir galvų ant sienos nekabina, jauti skirtumą?
Saulius

_________________
Gana ...... protą! Turistas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 20:46 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 08 17:06
Pranešimai: 159
Miestas: Šiauliai
Mikas rašė:
Benai, tavo palyginimas niekam tikes, kiaulės niekas nepjauna dėl malonumo, tai daro dėl maisto, tai skirtingi dalykai. Gi niekas nesako kad kiaulių pjovimas yra hobis ar pramoga, tiesa? o medžioklė? o ir su kiaulių lavonais niekas nesifotagrafuoja, nesipuikuoja ir galvų ant sienos nekabina, jauti skirtumą?
Saulius

Patikėk šerno irgi niekas neišmeta, suvalgo. Tai jeigu maistą gali suderinti su malonumu, kodėl gi ne. O fotografavimai ir puikavimaisi, visai lakais vyrai mėgo pasigirti kažką sumedžioją, ar nukovę, nesvarbu tai būtų žvėris ar priešas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 21:35 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
kokia mesa geriau valgyti? prikimsta vitaminu, kad greiciau isipustu gyvas svoris, ar uzauginta normaliomis salygomi?
as visada uz tai, ka susimedziojai ar susizvejojai!
beje, zvejojama irgi del malonumo. vaje vaje - kokie mes brutualus nenaudeliai! o, dar jeigu kartu su dideniu zvejybos laimikiu nusifotografuojame...

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 21:54 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Sau 26 15:56
Pranešimai: 146
Nepainiokit medžiotojo su brakonieriumi! :naughty:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: medziokles pradzia, leidimai, klubai, ginklai
StandartinėParašytas: 2012 Vas 16 22:00 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 14 18:04
Pranešimai: 111
Išsakysiu savo poziciją dėl medžioklės. Esu iš tų, kurie mano, kad Lietuvoj natūralios gamtos nėra, visa ji yra išnaudojama ūkiniams, poilsiniams, mokliniams tikslams. Medžioklė, tai pagalba gamtai, per reguliavimą gyvūnų bei žmonių elgesio su jais. Jei nebūtų medžioklės, tikrai būtų brakonieriavimas, o tai yra šimtus kartų blogiau. Medžiotojai savo plotuose žino kiekvieną žvėri ir juo rūpinasi, rūpinasi tuo, kad jų būtų tiek kiek reikia ir nenukentėtų ekosistemos dėl per didelio vienų ar kitų kiekio. Gal ir perlenkiama lazda kai kuriais atvejais, bet meskit į mane akmenį jei jūs be nuodėmės. Kiekvienas guvenime vadovaujasi savomis vertybėmis, o aš manau, kad medžioklė man leis dar daugiau laiko praleisti gamtoje ir dar geriau ją pažinti iš tos pozicijos, iš kurios į ją žvelgė mūsų protėviai - kaip visko davėją ir visų motiną, tiek maisto, tiek namų, tiek gyvenimo... O kam nepatinka mėsa čia jau jų reikalas. Taip jūs darote gerai, kad nemedžiojate, bet būtų gerai, kad rūpintumėtės tais miške, taip kaip tai daro didžioji dalis medžiotojų. Medžioklė - resursas ir įgūdžiai, be kurių "bushcrafteris" miške jos ne bushcrafteris o "tree-hugeris" (kas jau yra visiškai kita tema!)...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 165 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007