bushcraft.lt
http://www.bushcraft.lt/forumas/

Noriu medžioti - nuo ko pradėti?
http://www.bushcraft.lt/forumas/viewtopic.php?f=39&t=407
Puslapis 14

Autorius:  Justas [ 2012 Sau 27 00:29 ]
Pranešimo tema:  Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Manau temos pavadinimas viską pasako, kadangi pats nesu medžiotojas, tai vat manau ne vienam tokiam kaip man būtų sužinoti pagrindinius kanonus kaip tapti medžiotojais? T.y. kur kreiptis, ką reikia mokėti, kiek stažuotis, nuo kiek metų gali pradėti ir pan.

Laukiu medžiotojų, neseniai praėjusių visą šitą, patirties balso :)

Autorius:  Kykas [ 2012 Sau 27 08:03 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Giminaitis medžiotojas yra? Ne ? Pamiršk!

Autorius:  medziotojas [ 2012 Sau 27 12:57 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Kykas - klysti.
Net ir neturint giminių, šiandien daug jaunimo pradėjo domėtis medžiokle ir tampa medžiotojais. Tiesa, taip vadinamais - "laisvais" medžiotojais. Aš juos vadinu "bezprizornikais" ;)
Gali neturėti klubo ar būrelio, tačiau visada rasi kas priims pamedžioti. Tam yra medžiotojų bendravimo forumai, kuriuose gali užsiregistravęs ir pabendravęs su bendraminčiais susidraugauti ir būsi pakviestas į svečius.
Medziotojas.eu irgi rengia, taip vadinamiems "laisviems" medžiotojams, pažintines medžiokles, varžybas, susibėgimus vadinamus meet'ais ir pan. Dauguma bendraujančių būna vieni pas kitus, o kaip žinoma neapsiribojama vienu raj. - suvalkiečiai važiuoja pamedžioti pas aukštaičius palei Latvijos sieną, dzūkeliai į pamarį ir pan. Dabar irgi bandau suorganizuoti neturintiems "gimtų" klubų fazanų medžioklė Marijampolės raj. pas forumietį medžioklės plotuose ir suvažiuoti turėtų iš pusės Lietuvos.
O kiek ryšių užsimezga bendraujant gamtoje ! Kai kurie medžiotojai net mobiliuose tel. turi įsivędę medžioklinio rago melodijas, kurios skamba kada tau skambina (aš irgi tą turiu ir daug kas yra medžiotojas, suklūsta išgirdęs neįprastą melodiją :D ).
Tep kad medžiotojas visda padės kitam medžiokliui ;)

Autorius:  medziotojas [ 2012 Sau 27 13:11 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Atsakymas Justui dėl tapimo medžiotoju :

1. Jūsų reputacija teisėsaugos atžvilgiu turi būti nepriekaištinga. (bent jau prasižengimai turi būti negaliojantys ir išnykę arba neturite būti bausti už sunkius kriminalinius nusikaltimus)
2. Reik būti sveikam ir pilno proto.
3. Pradėjus domėtis medžiokle, ieškokite pažystamų kas yra su ja susiję (taip yra lengviau susirasti klubą ar būrelį kuriame galėsite atlikti 1m. stažuotę) arba kreipkitės į savo raj. MŽD padalinį.
4. Egzaminai bus laikomi tik tada, kai bus surinkti visi popieriai iš VRM, med. pažymos ir raštas iš klubo apie atliktą stažuotę. Egzaminams galite užsirašyti į kiekvieno raj. MŽD - mokestis už egzaminus visur skirtingas - pvz. Vilniuje jis yra apie 1400 lt, o provincijoje gali būti tik 800 lt.
5. Išlaikius egzaminus (kompiuterinis variantas - apie 1500 klausimų ir šaudymo testas į "bėgantį šerną") ir Jūs tapsite pilnateisiu medžiotojų bendruomenės nariu.
6. Na o tada, jau pabendravęs forumuose ir egzaminuose - rasite ir kur pamedžioti.

trumpai tiek :hand:

Autorius:  Kykas [ 2012 Sau 27 13:40 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Aha be pažįstamų tapti stažuotoju ;)


Apskritai tai mane medžioklė domina. Ir net giminaitį medžiotoją susisiradau.
Bet aš dar palauksiu kol sovietinė tvarkelė išsivadės, nes kiek teko bendrauti, tai senolių mąstymas dar labai labai...

Autorius:  Benas [ 2012 Sau 27 13:59 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Pamiršai paminėti, kad nemažiau svarbi priežastis yra finansai. Tai yra tikrai nepigus malonumas, pradedant nuo aprangos ir ginklo, baigiant nuvažiavimais į svečius pamedžioti.
O įdomumo dėliai, kiek fazanų medžioklė kainuoja. (gal susigundysiu)

Autorius:  Erikas [ 2012 Sau 27 14:12 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Kykas rašė:
Giminaitis medžiotojas yra? Ne ? Pamiršk!

Kaune cia taip? rimta, rimta... Alytuje be jokiu giminaiciu susitvarkiau medziokles reikalus (reikejo atvorovauti).

Autorius:  Kykas [ 2012 Sau 27 14:43 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Tiesa pasakius ir Kaune ir Marijampolėj taip tarp kitko užklausiau, tai žmogeliai nelabai norėjo, tipo vietos nėr- ir taip daug norinčių.

Aišku labai norint viskas padaroma ir surandama. Manau intensyviau užsiėmęs rasčiau kur ir kaip net ir be giminaičių, bet dabar nusprendžiau dar kokia 10m. palaukt.

Man neskubu, aš gamtoj ir be šautuvo puikiai jaučiuosi.

O atvarovaut, žvėris pašert, bokštą kokį pakelt, manau,teisinga praktika - reik su plotais, su žvėrimis ir medžiotojais susipažinti.
Dar kokius metelius galėtų tik bebrus ir plėšrūnus leist medžiot... O tai paskui kuilio nuo kiaulės neskiria ir pila į ką papuola...

Autorius:  quietangel [ 2012 Sau 29 00:29 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Palyginus neilgai aš medžioju, bet svarbiausia koks esi žmogus... Dabar jaunus gerus, atsidavusius medžiotojus lengviau priima į būrelius. Bebejo pinigėliu nemažu reikia, bet koks aktyvus sportas, laisvalaikio praleidimas yra nepigus. Ypač medžioklė... Bet jei tu busi atsidavęs medžioklei, tai problemų neturėsi susirasti būrelio ar pamedžioti.

Autorius:  medziotojas [ 2012 Kov 08 16:22 ]
Pranešimo tema:  Re: Noriu medžioti - nuo ko pradėti?

Vakar Trakų pilyje apie 40 naujokų - senokų, tame tarpe ir 2 merginom, buvo įteikti medžiotojų bilietai - https://picasaweb.google.com/ramas.medz ... ai20120307 Po visko buvo pristatytas Europos medžiotojų maršas ir jam pritaikyti lietuviški žodžiai. Širdelė drebėjo, kojos kilojosi kai menėje gaudė medžioklės ragai :greetings-waveyellow:

Puslapis 14 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/