bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 00:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Kuprinės pakavimas
StandartinėParašytas: 2012 Bal 02 21:28 
Atsijungęs
Vyr. moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 06 16:51
Pranešimai: 274
Miestas: Vilnius
Turistasas rašė:
Hidromaišas tikrai nebus lengvesnis nei kuprinės gaubtas (pvz. toks kaip mano nuotraukoje kairėje :) ) ir jis tikrai puikiai tvarkosi su didžiausiom liūtim, be to kuprinė ir pati nėra labai laidi vandeniui.
Gaubto pliusai:
-sausi ne tik kuprinėje esantys daiktai bet ir pati kuprinė.
-apsaugo kuprinę - pvz. transportuojant, kad visokie dirželiai nelystų kur nereikia, dulkėtame kely - nuo dulkių ir t.t.
Hidromaišo minusai (tik asmeninė nuomonė):
-uždaro apatinį ir vidurinį (pas ką yra) "įėjimus"
-sunkesnis už gaubtą
-pati kuprinė būna šlapia
Pliusas aišku visiška garantija dėl sausumo, bet šiek tiek "ventiliacijos" dažnai irgi nepamaišo.


Gaubtas tikrai padeda, be to, jei užklumpa liūtis, dar užsimetu palapinsiaustę ant savęs ir kuprinės. Manau, gaubtas ir sausmaišiai geriausiai veikia kombinacijoje, o ne kaip alternatyvos. Kuprinės viduje dauguma daiktų pas mane supakuoti į mažus lengvus sausmaišius. Kaip ir minėjau, į vidų prieš kraunant daiktus galima įkloti paprastą didelį juodą šiukšlių maišą. Jei prireiks staigiai per kitą galą lįsti į kuprinę, nebus gaila praplėšti. O pats maišas beveik nieko nesveria, nors ir nėra toks tvirtas kaip tie dideli armuoti PVC sausmaišiai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kuprinės pakavimas
StandartinėParašytas: 2012 Bal 03 07:43 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 28 16:10
Pranešimai: 48
Miestas: Vilnius
Turistasas rašė:
Hidromaišas tikrai nebus lengvesnis nei kuprinės gaubtas (pvz. toks kaip mano nuotraukoje kairėje :) ) ir jis tikrai puikiai tvarkosi su didžiausiom liūtim, be to kuprinė ir pati nėra labai laidi vandeniui.


Na priklausomai koks hidromaišas, iš ko pagaintas. Jei ne PVC tai NE tiek jau ir sunkesnis.
Kaip minėjau jis yra vienas vienintelis visoj kuprinėj. Tad nereikia jokių papildomų mažų hidromaišelių ir tt. (pabandykit tuos įpakavimus sudėt į krūvą ir pasverti...)
Visokie šiukšlių maišai bent jau man tai praeitas etapas, bet aikšu darbą kažkada atlikdavo. Nors ir labai jau nepatvarūs jie ir ilgoj kelionėj į galą jų nelieką. reikia neštis atsarginių dar ir tt...
Dar vienas iš pigesnių variantų tai turgui galima nusipirkti tvirtą plastikinį maišą, naudojamą kopūstams rauginti ir panašiai.
Kaip jau minėjau reikia pakuojant truputi pagalvoti ko tau reikia greitai, ir kas peršlampa/neperšlampa. Turėjau aš kuprinę su tuo gaubtu. Dėl dulkių taip teisūs ęsate, bet dėl peršlapimo tai turėjau vien tik blogos patirties jei palyja rimčiau. Tarkim dvi dienas be perstojo..:) O ilgam žygyje tai peilis... Aišku galima visokias dar ten palapinsiaustes dėti bet nepatinka apsikarstyti daugybe skarmalų ir plevesuotis vėjyje. O dirželių pas mane ir nėra kuprinėj. Nelabai jie reikalingi. Kliuna visur. Kaip rašiau nieko įšorėj iš vis netvirtinti patogiausia.


Dėl ventiliacijos tai jau čia datempinėjama. Jei viskas viduje sausa, reiškias nešunta, reiškias ir ventiliacijos niekam nereikia..:)
Kitaip tariant didelis Hidromaišas yra būtinas, gaubtas gali būt gali nebūt.
Taip pat kuprinės su visokiais apatiniais ir šoniniais įėjimais, šniūreliais, kuriuos kažkam norisi greitai atidaryti, yra žymiai sunkesnės. Kaip taisyklė didesnio tūrio sveria 2,5-3kg. Manoji gi be jokiių nereikalingų skyrių 100L tūrio sveria apie pusę kilogramo na gal 800g. Taip kad kam kur prioritetai sudelioti...:)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kuprinės pakavimas
StandartinėParašytas: 2012 Bal 03 10:56 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
O aš sakau, kad hidromaišas nėra būtinas :D Na gerai, gerai... skonio reikalas...
Tu visiškai teisus maniškė "draugė" sveria nemažai(šit ji: http://trekking-world.info/reviews/lowe ... expedition), bet svorio pagrindą sudaro rėmas ir visa "nugaros" sistema, bei storesnė medžiaga, kuri irgi yra silikonizuota (ar kazkaip kitaip "gumuota" ir nepraleidžia vandens). 2 "įėjimai" man asmeniškai yra būtini - blogu oru nereikia knistis per viršų ir galima grietai išimti bei atgal supakuoti palapinę. Šoniniai dirželiai man irgi yra būtini - stabilizuoja svori, bei galima tvirtint visolius kilimėlius, palapinės lankus ir t.t. bei džiovinti šlapius drabužius (dar patogu kaip aš vadinu "cheminius ginklus" tvirtint - t.y. panaudotų kojinių maišelį iki sekančio skalbimo :) ), taipogi šiukšles į vidų kišt gi nelabai norisi.
Aš daiktų į jokius papildomus maišelius nepakuoju ir esu visiškai užtikrintas, kad jie bus sausi, nesmarkų lietu atlaiko ir pati kuprinė, o su gaubtu atlaiko ir smarkias, ilgas liūtis (Islandijoje teko jai visko paragauti) - galima ir lauke palikt per naktį lietuje - nieks neperšlaps. Nešuosi palapinės dėklą tam, kad pakuojant šlapią ar purviną palapinę, ją atskirt nuo pagrindinių daiktų (papildomai neskaitant kuprinėje jau esamos pertvaros).
Beje daiktai tampa šlapi ne tik kuprinėje būdami ,bet ir naudojimo metu - t.y. palapinė per lietų, miegmaišis nuo prakaito sudrėksta, darbužiai irgi... Tad dėl ventiliacijos gal ir datempinėjama, bet vistiek :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kuprinės pakavimas
StandartinėParašytas: 2012 Bal 03 21:01 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Vas 28 16:10
Pranešimai: 48
Miestas: Vilnius
Na čia kaip kam labiau patinka matyt...
Yra iš skirtingos pakavimo koncepcijos. Vieni orientuoti į svorį, kiti į visokią ergonomiką ir priaudo patogumus. Tas greitas ir lėtas išpakavimas tai realybėje yra +/- 5 sekundės maždaug ir tai ne esminis laiko skirtumas.
Aš atsisakau tų kelių sekundžių dėl svorio. Daigtus tvirtinant įšorėje juos gali pasiekti greičiau, tačiau užtrunkama daug ilgiau pakol kekvieną atskirai pririši ir tt...
Bendram katile tik viską sudedi į apgalvotą vietą ir vienu judesiu viską užriši bei atriši. Knistis nereikia jei žinai kas kur padėta. Visai kiap ir namie..:)

Jei kuprinė kokybiškai impregnuota ir tas ilgam tai gal gal.....
Bet, kaip jau turbūt pastebėjot, aš esu pigaus inventoriaus (to kuris yra NEkritinis) šalininkas.
Taip pat ilgainiui to imamo inventoriaus vis mažėja ir mažėja.
Tad man su hidromaišu geriausia ir patogu jau daug metų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Kuprinės pakavimas
StandartinėParašytas: 2014 Spa 10 08:27 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Dar karta apie tą patį...
Lowe Alpine išleido daug grąžių video (žinoma apie savo produkcija, bet tinka ir kitai) apie visokių šniūriukų paskirtį, kuprinės pakavimą ir reguliavimą:
http://vimeo.com/lowealpine/videos/sort:date

Taip pat normaliai paaiškinta, kaip susireguliuoti kuprinę:
http://lowealpine.com/technology/packs/ ... a-tfx-pack


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007