bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 21:36

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 04 09:51 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Aš niekaip nesuprantu potraukio militaristiniam stiliui ir mole sistemom, bet tegul...
Iš pažiūros normali kuprinė.

Aš mėgstu, kad ant juosmens diržo būtų kišenėlės smulkmenom, bet manau turi kokių nors mole prisegamų kišenių, kurias gali prikabint.

Kuprinė vėl gi daryta labai patvari, jei tau to reikia tai tavo reikalas, prašei ta tema nesiplėst- nesiplėsiu.

Patvarumo dėka, deja, kuprinė sunkoka, todėl rašyti "lightweigt" pavadinime gal nereikėtų.
Palyginimui- visai "neultralaiteriškos" 45 litrų kuprinės sveria 1,2-1,3kg.

Aš tokios nesirinkčiau, nes ji militaristinė ir "sunki", įtariu dar ir brangi, bet kažko labai neigiamo negaliu pasakyti.
Panašu kad turi viską ko reikia, o kaip viskas išpildyta laikas parodys.
Ar patogi ar ne (o tai svarbiausia kaip bebūtų) galėsi pasakyti tik pats.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 04 13:49 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Gru 23 14:35
Pranešimai: 947
Manau, kad įvardinant, kaip 'lightweight' turima omenyje, taip įvardinkim, svorio/patvarumo santykį. Vien medžiaga 1000D + dengta silikonu yra labai sunki. Visur dvigubos ar net trigubos siūlės, mole sistema, juosmens diržas, petnešos. Viskas ir sudaro svorį. Būtų net neteisinga lyginti su turistinėmis kur pasiųtos iš visokių orą sveriančių medžiagų. Be to, turistinėse kuprinėse, kuriū talpa 30l nelabai kokie ten juosmens diržai ir visa sistema.

P.S.O patinka toli gražu ne visos militaristinės. Būtent šio prekinio ženklo, karrimor sf, nes prieš tai, jūsų išpeiktoji kuprinė mano asmenine nuomone verta 9 iš 10 balų. Patinka dėl patvarumo, stiliaus, dizaino. Aš neklausiu kodėl tau gal patinka Honda, o ne Volvo ir kodėl su aukšto, o ne žemo profilio padangom :) yra geras rusiškas posakis "na vkus i cvėt tavariščia nėt" ( tiem kas rusiškai nesupranta, grubus vertims "dėl skonio nesiginčijama")

_________________
Jei nežinau pačio atsakymo, tai žinau kur jį rasti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 04 14:56 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Tokio dydžio kuprinės turėtų būti skirtos mažiem svoriam nešt.
Tai kažkaip labai jau rimto patvarumo ar labai rimtos petnešų sistemos neieškau.
Kuprinė su mole sistema gal ir turi būt labai tvirta, nes yra žmonių linkusių visko daug ten ant jos papildomo prikabint.


Su manim kiek kitaip, vasarą aš daugiau kaip 5kg. vistiek niekada neturiu, ir nemėgstu neštis bereikalingų daiktų.
Mano vasarinė kuprinė dabar bus 28 litrų "Lowe Alpine Lightflite 28" sveria 410g. ant popieriaus (kiek iš tikro - pamiršau).
Dviem nakvynėm pilnai užtekdavo ir 15l., bet jau pakuot reikia skurpulingai (vietos stygius). Nusibodo kiekvieną kartą tetrį žaist- įsigijau didesnę.

Kiekvienam pagal poreikius. Pasikartosiu- iš išvaizdos labai prikibt nėra prie ko (gal šoninių kompresinių diržų sagtys atrodo didokos, bet gal ir normaliai), taip kad po kiek laiko pats ir papasakok, kaip ji tau tarnauja ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 04 15:42 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Gru 23 14:35
Pranešimai: 947
Aš nepirkau jos tik su mintim, kad į gamtą išeičiau pasivaikščiot. Ši, mažesnės talpos ir lengvesnė, lyginant su mano pirmąja karrimor sf sabre 60-100, skirta visam kam. Kadangi neturiu, nekeliauju ir pan. su automobiliu, o vaikštau pėsčias arba jei jau keliauju kur toliau, naudojuos viešuoju transportu, tai noriu, kad ji būtų patikima. Pvz., kad kur mieste einant užsikabinus už kokio aštraus daikto neišvirs visas turinys į balą. Galiu prisikrauti pilną alaus ir tempti pas draugus arba kaime prisikrauti pilną bulvių ir uogienių, arba į senukus nueit nusipirkti glaisto 20l. Bus patogiau nei nešti maišeliuose, nereikės bijot, kad išplyš. Atitinka daugumos skrydžių kompanijų rankinio bagažo matmenis, kas man aktualu. Žudžiu, kuprinė visokiems atvejams žiūrint ne tik iš keliautojo perspektyvos. Patikima, patogu ir atrodo super. Tai, kad už daiktą sumokėjau daugiau, nereiškia, kad bijosiu jį naudoti taip, kad jis ir tarnautų tiek kiek aš tikiuosi iš jo. Tas pats galioja viskam, ar tai būtų brangūs batai, ar peilis ar kojinės.

_________________
Jei nežinau pačio atsakymo, tai žinau kur jį rasti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 04 22:12 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
kodel rinkaisi su MOLLE? daug ka turi ant tos sistemos kabinti? ar siap del isvaizdos?
Cituoti:
Tai, kad už daiktą sumokėjau daugiau, nereiškia, kad bijosiu jį naudoti taip, kad jis ir tarnautų tiek kiek aš tikiuosi iš jo. Tas pats galioja viskam, ar tai būtų brangūs batai, ar peilis ar kojinės.

nebuk toks tikras. eilinis pvz: kainike 1500 usd. neisivaidzuodu kur toki 'zyvopyra' ukyje ir aplamai gyvenime panaudoti. nebet ant sienos pakabinti.
Paveikslėlis

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 04 23:54 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
O jei apie kuprinę- tai kasdieniam drožimui ir reik tvirčiausios kuprinės... bet vat, kad militaristinė tai pagal mane ir yra to universalumo "-" - del skonio nesiginčyjama, bet man atrodo turistinė labiau visur isipaišytu, kad ir pvz i restoraną einant ir šiaip kokioje oficialesnėje aplinkoje... bet čia aisku smulkmenos - svarbu patogi, normaliai pasiūta ir gerai...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 05 00:56 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Gru 23 14:35
Pranešimai: 947
Su mole, nes tokia kuprinė Karrimor Sf Predator 30, lyginant su pvz. Karrimor Sf Sabre 30 yra praktiškesnė. Gali tūrį pasididinti papildomom kišenėlėm, gali tiesiog prie išorės prisisegti daiktų. Be to ir kaina ~20gbp mažesnė buvo pastarojo varianto. Kabinti dar neturiu ko, bet planuoju įsigyti Predator large utility pouch bei kelias kitas kišenėles.

Dėl kainos, tai būtent ir turėjau omenyje, kad sutinku mokėti daugiau jei tai suteikia privalumo kurį aš panaudosiu. Tavo pateiktas peilio pavyzdys... Na už jį nemokėčiau nei cento, nes jis man visų pirma estetiškai negražus, neatrodo patogus ir daug žadantis plataus panaudojimo perspektyvoje.

Kaip Turistasas minėjo, kasdieniam naudojimui ir reikia tvirtos kuprinės. Turėjau ~30l talpos kuprinių begales. Visos išplyšdavo ties viršutiniu užtrauktuku arba ties vieta kur prisiųnamos petnešos. Viskas dėl prastų medžiagų ir užtrauktukų, jiems per sunkaus svorio. Iškur tas svoris? Nemėgstu eit apsipirkti ir po to viska nešti maišeliuose. Nepatogu, ne itin gražu ir daug kitų priežaščių.

Dėl militaristinio suderinamumo su oficialia aplinka, kiek nesutinku. Gal pati alyvuobės, haki ar kamufliažinė spalva kiek netinka, bet yra ir juoda (pastarosios nesirinkau, nes mažiau prieinami tos pačios spalvos aksesuarai, kišenėlės ir pan.) Yra ir paprastai atrodančių kuprinių, kaip pvz. ta pati Karrimor Sf Sabre 30 ar Berghaus Munro. Ir turiu pasakyti, kad mieste kuriame dabar esu dažnai matau kareivukus paleistus išeiginių ir jie vaikštinėja apsirėdę normaliais kostiumais (nežinau kodėl) ir nešini visokiom 5.11 kuprinėm su mole sistemom ar panašiais kitų prekinių ženklų atitikmenimis. Turiu paskyti, labai net padoriai atrodo. Tik reikia susikaišioti visus kabančius dirželius, nes jie betkokioje ainkoje pasibaisėtini. Kitas dalykas, į oficialius susitikimus ar restoranus išvis nedera vaikščioti nešinu kuprine. Tam yra skirtos papkės, 'čimodanai' ir etc. :)

Šiandien atkreipiau dėmesį į vieną mažą, mano asmenine nuomone, trūkumą. Trūksta dirželio matomo šioje nuotraukoje: Paveikslėlis

_________________
Jei nežinau pačio atsakymo, tai žinau kur jį rasti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 05 03:12 
Atsijungęs
Išgyvenimo gamtoje ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 25 07:22
Pranešimai: 774
Miestas: Emerald Island
Cituoti:
Kabinti dar neturiu ko, bet planuoju įsigyti

supratau. pas mane atvirkstinis varijantas - yra prisikaupe visokiu 'podsumsciku' su Molle zinoma, bet taip tolkom nera ant ko 'kabinti'. nu neskaitant ala' graiku kariuomenes' barachlo.
Cituoti:
koje pasibaisėtini. Kitas dalykas, į oficialius susitikimus ar restoranus išvis nedera vaikščioti nešinu kuprine. Tam yra skirtos papkės, 'čimodanai' ir etc.

velgi minetas 'skonio' reikalas. antri metai tampau maxpo Fatboju. is barioko del jo 'necivilinio' dizaino neikarto neismete. aplamai galvos nesuku del to - svarbu man patinka, kitam jeigu nepatinka, gali kad ir sudmaksimes calafanini maiseli nesiotis.
pagavau kada cia save galvojanti - pamenu bestudijuodamas kolegijoje, antrame kurse isitaisiau studiju popiergaliams 'papke', tada buvo patogu. nu ir normalu asmeniskai man. siandiena irgi gal butu aplinkiniams normalu, tik ne man. dabartineje situacijoje, kabinciau kazka ala 5.11, maxpa ar kazka panasaus, aisku kad i ta 'krepsi' laisvai tilptu A4 formato popiergaliai.

_________________
Si vis pacem, para bellum


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 05 13:37 
Atsijungęs
Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lie 11 22:55
Pranešimai: 92
Miestas: Kaunas
Jei jau fleimenam apie molle

Paveikslėlis
Paveikslėlis

molle paskirtis ir yra ta, kad PAGAL SAVO POREIKIUS gali pridėti paucherių, kokių reikia ir kokių nori. Mano atveju - ant išorės kabanti didelė vaistinėlė, smulkių įrankių, reikalingų darbui, paučeris (ant šonų) leidžia pagrindinį skyrių pasilikti loptopui, papkėms, termosams, sumuštiniams ir tt.
Kadangi rush24 yra ~35l talpos, o visi žinom, kad ultralight backpacking is for hobos with no imagination :D ant kuprinės priekio dar pridėjau 6x6 ir 6x10 colio poucherius, sėkmingai išplėsdamas talpą dar 5 litrais, kur laikau lightweight fleesa toms situacijoms kai nepaskaičiuoji aprangos pagal oro sąlygas arba draugui, kuris nepaskaičiavo ir panašios paskirties daiktus (kuriuos reikia ištraukti greitai ir nesinori dėl to lysti į kuprinės vidų).
Iš principo aišku išgyvenčiau ir su 35 litrais be jokių išorinių paučų, bet kam išgyventi dantis sukandus kaip bomžui dėliojant tetrį, jei gali kaip ponas viską susirūšiuoti, ir pasiekti kiekvieną tau reikalingą daiktą neišversdamas viso turinio ant žemės?
Vėlgi pasikartosiu - čia ne krūmo kuprinė, čia yra urban EDC kuprinė, kuri kasdien keliauja su manimi ir į darbą, ir į miestą, ir į sodą. Taip, joje yra water shelter fire food. Bet tai skirta zonbių akopalipsei :lol:, kai jau neturi kur dingti ir reikia naudoti, ką turi, o ne savaitgalio nėrimui į krūmą savo noru. Pilnai sukomplektuotos kaip naudojama kasdien svoris beje, su daug komforto daiktų, daug daiktų "just in case", tafbooku, pakrovėjais, bla bla liau liau - ~15 kg.
Treti metai kasdien tampant, metant į kampą kai reikia ir kitaip naudojant pagal paskirtį - jokių nusiskundimų kokybei neturiu. Niekas nesuplyšo, neišsiskėtė.
Jeigu dažniau nešiočiau ant kupros, o ne auto galinėje sėdynėje - ko gero norėčiau pridėti juosmens diržą, bet vėlgi - tam yra numatytos tvirtinimo vietos, jei reikėtų - uždedama.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Karrimor SF
StandartinėParašytas: 2013 Gru 05 14:11 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Vat, jei daugiau nešiotum ant kupros - suprastum, kad perkrauta molle yra nepatogu. t.y. kai kuprinės aukštis yra vos ne mažesnis už ilgį - tokią kuprinę nešt visišai nepatogu, nes laužia nugarą... ir jokie juosmens diržai ten nepadės, nes ne taip svoris pasiskirsto kaip reik ...
Prieš molle nieko neturiu - sistema gal ir gera - bet kai didelėm kišenėm lipdomas kuprinės tūris, o dar jei šimto kišenyčių kalnas - nu tai sorry, nei praktiška nei patogu... t.y. jei yra ant kuprinės molle tai nereikia būtinai kiekvieną kilpą kišenėmis papuošt...
Dėl kišenėlių ir dėkliukų kiekio kuprinėje - neprieštarauju keletas praverčia, bet kad ten išverst visą kurpinę reiktų jei ko nors reikia... Nu reikia mokėt normaliai viską susidėt, žinot kur kas yra ir nereiks visko išversti... Pvz mano 95L kurpinėje yra 3 "įėjimai" apačioje, viršuje ir per vidurį (vos ne kaip čimodanas) tai nežinau kur ten problemos ką nors išsiimt būtų.
Be to su tom kišenytėm lygiai tas pats susikrovimo žaidimas - į šitą tą dedu... į kitą aną... Kai į viena skyrių greit gali viską sumest ir viskas ok.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007