bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Bal 25 14:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 131 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 13:51 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Nu svoriai aišku nuo įrangos priklauso.
tuoj paskaičiuosiu kiek man svertų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 13:53 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Papildomas tūris susidaro po kapišonu - t.y. pati kuprinė turi tokį plonesnės medžiagos užraukiamą prailginimą, kurį po to prilaiko kapišonas (atleidus visus jo diržus) ir gaunas tas papildomas tūris. Beje nereik ten baisiai bijot tų poros litrų 55 ar 60, nes kuprinės papratai gražiai susimažina sutraukus diržus. Beje dėl išvaizdos labai nuo modelio prikauso - tokio paties litrazo viena atrodo griozdiškai, o kita visai kompaktiškai...

Ką jūs čia prie tų svorių kimbat - koks ten skirtumas...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 14:20 
Atsijungęs
Šviežias
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2016 Kov 08 20:04
Pranešimai: 8
Daug maž aiškiau dabar. Dėkui. Manau žiūrėsiu į 55-60 litrų neskaitant papildomo tūrio. Pačios kuprinės svoris keičiasi nedaug, tai gal bus protingiau laikyti ją neperpildytą. Dabar tada sulauksiu, kol turėsiu visus daiktus ir bandysiu matuotis/svertis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 14:20 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Svoris, tūris, kuprinės litražas...

Aš tik ką primečiau savo teorinius svorius tokiam reiklui.

Neskaitant maisto (kurio aš tikrai 2 dienom nevilkčiau) ir vandens.

Taip pat be drabužių ir be fotoaparato svorių, kurių neatsimenu mintinai nu ir tapkių neturiu.

Visa velniava man svertų 5 kg.

Nu tai rūbai tarkim dar kokia 1- 1,5kg maistas 1kg ir vanduo 1kg

Tai sumoj jau su fotiku bus kokie 9, jau visai belekaip beleką dedantis ir įvertinant, kad kažką pamiršau paskaičiuot visvien į 10kg tilpčiau.

Ir aš čia jau visokius tualetinius, dantų šepetukus, dušo želes, dujų balionus, telefonus, puodus šaukštus ir panašias nesamones jau priskaičiavau.

Ką čia kišt į 60 litrų kuprinę? Suprantu šiaip turistaujant. Aš pats gi visur su 70 litrų bimbinėju ir tuo patenkintas, bet jam tai tranzuojant tūris aktualu gi- kuo mažesnis tuo geriau.

Ir apskritai pirmiausiai reikia visus daiktus turėt, o paskui bus matyt kokio ten litražo reikia, o tai dabar renkam kuprinę neaišku kam ir dėl ko...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 15:26 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2016 Kov 09 14:53
Pranešimai: 3
Sveiki,
pradedu kurpinės paiešką.
Reikia patarimų:
kur geriausiai pirkti? (gal kur kokios akcijos būna ar šiaip geresnės kainos (o gal dėvėtą kas turit?:)));
kur pasimatuoti?;
kokį konkretų modelį rinktis.

Gegužės mėnesį eisiu Camino de Santiago, t.y. ~800 km per mėnesį. Svarbus kiekvienas papildomas gramas. Nešulys turėtų gautis ~6 kg, iš jų 1 kg užims miegmaišis.
Taigi kolkas mano kriterijai tokie:

1. Kiek įmanoma lengvesnė pati kurpinė (iki 40L kurpinės, manau, turėtų užtekti);
2. Gertuvės/buteliuko patogus tvirtinimas, kad einant būtų galima nesunkiai pasiekti;
3. Galimybė pritvirtinti trekingo lazdas;
4. Būtų puiku sutilpti į 100 eurų (nors aišku patraukliausios kurpinės dvigubai brangesnės.....)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 15:42 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
20 litrų kuprinė su keliom šmutkėm ir kreditinė kišeniui ;) Ir varai sau :D
Čia tas pats velnias kaip 4 kartus Vilnius- Kaunas suvaikščiot, tik kad šilčiau bus, jei neisi į pirėnus.

Gegužę pirėnuose gali būt įdomiai - su vasariniu miegmaišiu gyvas liksi?
Iš principo reikia žiūrėt ar eisi per pirėnus ar ne. Nuo to viskas priklauso, ba įranga labai skiriasi.

O taip tai ten pasivaikščiojimas keliukais ir autostradom apie miestelius, jokios ten įrangos nereik.

Keli asmeniniai daiktai ir visa įranga. Nu jeigu dėl kažkokių priežasčių bandysi slapčiomis gamtoje miegot visai autonomiškai, tai čia jau kita kalba.

Reziume- pirma sugalvok ką tu nešiesi, o paskui kuprinės ieškot.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 16:10 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2016 Kov 09 14:53
Pranešimai: 3
Daiktai +- sugalvoti.
Miegmaišis miegojimui nakvynės namuose, t.y. jokios palapinės nesitemsiu;
Keli lengvi, greitai džiūstantys rūbai;
turbūt neitin kompaktiškas džemperis;
plona striukė nuo vėjo/mažo lietaus;
kelioninis rankšluostis (irgi praverstų patarimas kokį konkretų ir kur pirkti);
higienos priemonės ir keli nedideli daikteliai (žibintuvėlis, žirklutės ar peiliukas ir pan.)
crocs'ai;
0,5-1 L vandens;

Prašau, nesiūlykit merginai tilpti į 20 L kuprinę :D (Užkandžius irgi reiks kažkur įsidėti)

Per Pirėnus eisiu, bet ten tik porą dienų ir miegosiu, kaip minėjau, po stogu.

Ar patogu tvirtinti gertuvę su karabinu ant petnešos? Gal einant tai erzintų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 16:32 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
padnoshke,
Nu ta kuprinė ten bilekokia gi tinka tokiems poreikiams. Jei nori, kad būtų pagal visas taisykles imk kažką tokio

http://www.lukla.lt/deuter-act-trail-28 ... ine-melyna
ar net
http://www.lukla.lt/kelionine-kuprine-d ... -sl-melyna
aba va gera
http://www.montismagia.lt/lt/sportui/27 ... t-30-ws/66
jei didesnės, tai va
http://www.montismagia.lt/lt/sportui/27 ... t-40-ws/65


Bet ar tikrai tau reikia tokių rimtų tai bala žino. Aš imčiau kokį nors lengvutį papigeiską variantą


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 09 17:22 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2016 Kov 09 14:53
Pranešimai: 3
Dėkoju!

Papigeiską turiu, tai su ja per dieną 30 km nueiti nėra smagu, be to didoka šiam reikalui. Kažkaip nesinori mėnesį fiziškai kankintis; užteks moralinių kančių arba džiaugsmų :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2016 Kov 15 11:54 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
To Tetervinas,

Kokiu metu laiku keliausi? Kokios maždaug šalys? Jeigu Ispanija, Portugalija, nu žodžiu kur labai šilta ir keliausi vasara tai numirsi tu su tais 17kg... Aš variau autostopu Ukmergė - Barcelona - Ukmergė, Tiesa užtrukau nepilnai 1mėn. pirmyn ir atgal. Palapinės neimiau išviso... Mano naudotos kuprinės modelis (tik pas mane 45L +10L):

Paveikslėlis

Tą plius 10L naudodavau tik kai iš didmiesčio varydavau iki kito didmiesčio nes maistas degalinės brangus. Didesnės kuprinės tikrai neimčiau net jei vežčiausi palapinę. Kilimėlį vežiausi self inflatable. Antrą kart nebeimčiau tokio. Komfortas yra bet jis lengvai duriasi... Pietuose nerasi gražios žolytės kai pas mus LT. Ir išvis siūlau imti visus daiktus pigius kad nebūtų gaila sutept, išmest... Vežiausi visą marcopolo knyga tiksli žiauriai, bet antra kart nebeimčiau, sunki... Pasiimčiau sulankstoma EU žemėlapi ir viskas nėra ten kur toje EU smarkiai paklyst, o jei paklysi visada rasi žmonių paklaust... Vežiausi ir primusą dabar nebeimčiau. Bandyčiau tilpt į 10kg (butu idealu jei į ta 10kg įeitų ir 2L vandens). Bet vėlgi viskas priklauso kiek komforto tau reikia... dabr esu darbe vakare galėsiu pakomentuot plačiau ka buvau pasiėmes ir ka imčiau (imsiu šią vasara).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 131 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007