bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Bal 19 05:24

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 131 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Kov 22 14:55 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2017 Kov 21 17:06
Pranešimai: 41
Dėkui už patarimus. Didžiąją dalį aprangos turiu, bet, kad apranga be galo skiriasi gegužės pradžioj ir liepos vidurį, miegmaišį tik pasikeisti planuoju.
http://www.outdoorgearlab.com/Ultraligh ... n-Light-45 dar šita opcija yra už 115 eur

Kas mane nustebino tai, kad litražą skaičiuoja visokų šoninių ir priekinių kišenių, kur realiai įrangos nedėčiau, tik vandens buteliuką, gal užkandžių.
Aš savo visą įranga (miemaišis, kilimėlis, tentas ir rūbai, vandens pūslė) į 25l dry bag sudėjau, tai tuo ir bandau remtis, kas gal kokių kitų patirčių turi?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Kov 22 15:58 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Einant standartiškai 3 sezonam Lietuvoj savaitgaliais apie 40- 45l. yra gerai.
Kingstraile, jeigu ne žiemos sezonu ir maistą perkant triobose irgi per akis.

Žiemai tokio tūrio jau mažai, Man 70l. žiemą pakanka taip nestebuklingai, bet įranga mano prastoka...

Jei einant su gera įranga ar ultralight tai 40-45 beveik visiems gyvenimo atvejams, jei nėr vaikų ir kelionės ne arktinės arba nereikia labai daug maisto. Bet čia jau viskas turi būti orientuota į mažą tūrį/svorį. Ir aš turiu galvoj- VISKAS.

Atvirai pasakius, neturint per daug patirties 3 sezonam reikia imti kokia 60-65l. Žiemai daugiau (nors iš bėdos susispausi ir į tokį tūrį reikalui esant).

Kai įranga ir patirtis ne pradiniam taške arba pradedi mandravot, tai savaitgalinaim žygelyje su 2 nakvynėm vasarą ir su 15l. jau galima suktis (nu bet žiauriai nepatogu, ba tenka visada tetrį žaist).

Apie įrangos gerumą truputėlį. Sakykim, jei kilimėlis xtherm tipo, miegmaišis kokybiškų pūkų, rūbai pagrinde ploni mikroflisai, pūkai, ar primaloftas, miegui naudoji lengvus tentus, hamakus, bivius, ultralight/kompaktiškas palapines, virtuvės reikmenys lengvi ir minimalistiniai... Va tokiu atveju net žiemą susitaupo labai daug svorio/tūrio ir tikrai galima suktis su 40l. kuprine kiaurus metus... O va tarkim, žiemą imi 2 uždarų celių kilimėlius, miegmaišį kokį pinguin anapurna ar ten lietuvos armijos, kokią nors nestebuklingą palapine ir... Ties čia jau tampa aišku, kad be 70l nelabai kur nueisi, ba vien kilimėliai ir miegmaišis užima kosminius tūrius...

Taip, kad pasikartosiu geriausiai pirma viską susipirkti ir tada žiūrėt kokio tūrio tau gali reikėt. Be to dažnai nurodomi ir rekomenduojami (su konkrečia kuprine) nešti svoriai, jei galvoji kartais prisikrauti daugiau,tai į tai reikia atkreipti dėmesį.
Ultralight kuprines ž-iūrėk, kai jau įranga palenda po ultralight kategorija ;) Taip pat atkreipk dėmesį į kuprinės formą- patogiausia yra bačkos forma, be jokių siaurėjimų platėjimų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bal 05 20:12 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2017 Kov 21 17:06
Pranešimai: 41
Kykas, su kokia kuprine su Sakasviliu ėjot kingstraile?

Niekur neradau jūsų įrangos sąrašo tam žygyje.... Mačiau palapinė Rigel. Labiausiai miegmaišiai domina ir kiek rūbų ėmėt.

PS Ar man tik atrodo, kad visos (net ir ultralight) palapinės užima labai panašiai tūrio ir tik svori skiriasi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bal 05 22:25 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Kuprinė mano buvo GoLite JAM70 tokia https://modernhiker.com/gear/golite-jam ... ack-review
Sakasvilis ėjo su... Pamiršau kokia Deuter lyg tai... Pats gal parašys užmiršau dabar modelį.

PS.
Palapinė mano buvo wild country coshee micro, bet čiut per maža ji man.
Supakotų palapinių tūriai skiriasi labai labai ;) Tikrai ne tik svoriai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Geg 17 08:43 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2017 Kov 21 17:06
Pranešimai: 41
Pasiėmiau Osprey Exos 58 (L dydį), dar mąsčiau gal Exos 48, bet kad svoris 40g skiriasi. Patiko, jog galima viršų (vadinamą brain, kaip lietuviškai nežinau), nuimti jei reik mažesni turiu ir svoriu. Nėra šimto kišenių kaip kitose kuprinėse, bet man to ir nereikėjo.

Kiek teko vaikščiot su 8-10kg tai viskas, kaip ir patogu, bet ne turistavimo reikalais ėjau, tai neaišku kaip po ilgesnio nešiojimo. Jei kam įdomu Kaune pasimatuotu - PM, dar turi pažystamas M dydį, gLiu paorganizuot.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bir 21 07:59 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2017 Bir 21 07:53
Pranešimai: 3
Sveiki,
Vasarą planuoju mėnesį patranzuot po Europą, on low budget.
Patarkit kurią rinktis?
Bus einama apie 15-20km per dieną, keliolika dienų, su apie 15kg svoriu, kurią rinktumėtės?
http://aic.lt/Kuprines/Dideles-kuprines ... L-80L.html
https://pigu.lt/lt/sportiniai-krepsiai- ... d=11176552

Dėkui.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bir 21 08:21 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Tai tranzuot ar eit ? Ir kam gi tau 80litru kuprine ?

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bir 21 08:42 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2017 Bir 21 07:53
Pranešimai: 3
Tranzuot, bet pasivaikščiot reikės tikrai.

Sakot, per didelė? miegosiu tik lauke, miškuose ir pakrantėse, tai ir palapinė ir kitas inventorius.
Galvoju iš didesnes neiškris.
Abi manau po 2kg svers tuščios.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bir 21 09:36 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Rgs 22 11:50
Pranešimai: 232
Miestas: Vilnius, Panevėžys
Manau, kad nepatogias kuprines išsirinkai 15 kg nešti 20 km... :? Skelbimuose pasidairyk, yra patogesnių kuprinių už 50 e...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Reikia patarimo dėl kuprinės
StandartinėParašytas: 2017 Bir 21 10:50 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Tranzavimui neimčiau militaristinės, geriau kokią ryškesnę, aiškiai turistinę. Turint dar omeny šiuolaikinę situaciją - gali mažiau kas į mašiną norėti imti...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 131 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007