bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 11:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 148 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 06 23:16 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Laba diena,
pasižiūrėjau temas, ogi nėra nieko apie dviračius :shock:
Bardakas... :mrgreen:

Aš galvoju, jog dviratis, tai transporto priemonė arčiausiai gamtos.
Sezonas ant nosies :!: Tuoj paskutinis ledas paliks gatves, ir keliukus...

Įprastai per sezoną (nuo sniego iki sniego) nuvažiuoju kokį tūkstantėlį su trupučiu kilometrų.
Kartu su Velomanais (toks dviračių entuziastų klubas) teko apvažiuoti 3/4 Lietuvos pasieniais (visas reikalas truko 4 metus po 10 dienų) aš deja, važiavau tik tris metus... Ir tik dvejus metus dviračiu :( Pernai išimties tvarka (pablatom) važiavau automobiliu- mat koja nelabai veikė- teko operuoti (visą sezoną praganiau)...
Šiemet nusimato gabalas Latvijos ;) (pasidomėkit- super kelionės- važiuoja tik pilnamečiai arba su globėjais, į viršų amžiaus limito nėra, buvo keliauninkų ir virš 80 8-) ).

Taigi dviratininkai, nebijokit pakalbėti apie savo techniką, bei inventorių. Duokim į kaulus automobiliams :D

Trumpa informacija kauniečiams (tiems kurie nežino) kiekvieną trečiadienį (kiaurus metus) nuo panemunės tilto viršaus (to kur už molo) 19 valandą tradicinis pasivažinėjimas "šventasis trečiadieniukas", tempas pagal lėčiausią ;)

Trumpa informacija visiems vairuojantiems automobilius ir dviračius (tiems kur nežino), paskutinis mėnesio penktadienis visame pasaulyje, praktiškai kiekviename mieste, yra "Kritinė masė". Paprastai, didelė kolona dviratininkų važiuoja gatvėmis (nori priminti, jog mes esame ir esame eismo dalyviai)- būkit kantrūs ir tolerantiški, nes tai stichinis renginys (be organizatorių) ir prisirenka visokios (ne būtinai drausmingos) publikos ;)

Tie kurie važinėjat dviračiu- netingėkit, tie kurie automobiliu -toleruokit ir saugokit dviratininkus ;)

Superinio sezono visiems :!: Ir lai nebūna "prakolų" :dance:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 07 07:28 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Mes su žmona irgi beveik visus metus nesiskiriam su dviračiais (nors abu teises turim, tačiau mašinos - ne, mum jos ir nereikia :) ), dabar jau ir mažiu mūsų reiks prie dviračio pratint :) . Norėtųsi ir žiema važinėt, bet labai jau brangios padangos :) .

Teko nemažai jau Lietuvos apvažinėt ir užsieny: Vokietija-Danija-Švedija pravažiuot.
Yra du dideli dviratininku forumai: http://www.gerasdviratis.lt/forum/ ir http://www.velomanai.lt/forumas/ ten pakankamai daug pridiskutuota dviračių tematika :)

Mano senas, geras, ištikimas dviratukas (nuvažiuota >20000 km):


Prikabinti failai:
DSCN4390.JPG
DSCN4390.JPG [ 1.99 MiB | Peržiūrėta 9725 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 07 08:31 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Bir 03 12:46
Pranešimai: 88
Miestas: Kaunas
Gerai,kad sukūrėt tokia temą :) Kol dar negaliu vairuoti,dviratis man pati geriausia transporto priemonė.Baigiasi šalčiai ir iš kart į trasą! :D Turiu mountain bike Trek firmos,pliusas plačios padangos,todėl su juo važinėju ir miškais,per dieną apie 30km numinu.Kritinėj masėj visada stengiuos sudalyvaut :)

_________________
Net ir savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 09 20:54 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Sau 08 16:43
Pranešimai: 46
Turiu, važinėju, su draugais ir po Lietuvą truputį esam pakeliavę dviračiais. Tik va važinėju rečiau negu norėčiau, nes dažnai tenka nemažus atstumus keliaut(konkrečiai iki Vilniaus, kas man yra 50km), tai dviratis vien dėl kelionės trukmės netinka :D Gyvenčiau mieste, tai manau geru oru nei mašinos, nei autobuso nereiktų, važinėčiau dviračiu :) dviratis neypatingas, pirktas ne naujas, turguj prieš penkis metus, atlaikė nemažai, mokėta berods 250 pinigų, tai kaip už tiek, tai vykęs :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 13 17:01 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Kov 13 10:40
Pranešimai: 7
Miestas: Kaunas
Pas mane technika sena, dvirati pirkau pries koki 10m., "Rystar" berods uzrasyta buvo ant remo :) Is detaliu pakeista tik priekine sake (nes buvo suluzus), galinis ratas (asis subyrejo, ratlankis susilankstes), o visa kita dar laiko :)) Nors reikes gal siemet investuot, siek tiek atnaujint si bei ta.

Netrukus pradesiu vazinet i darba dviraciu. Taip pat planuoju siemet ir pasidaryti kokia tai turistine isvyka keliom dienom (galvoju apie Aukstaitijos NP). Taip pat butu smagu ir viena kita savaitgalini zygi pasidaryt kur nors netoli Kauno. O kol vesesni orai, tai po miesta pasivazinet savaitgaliais bus galima :)

Jei yra norinciu kartus pasivazinet, ar pasiorganizuot kokia isvyka - rasykim AZ.

P.S. Sorry, nera lietuvisku simboliu sitam kompe :)

Ignas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 22:36 
Prisijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Tai va gal kas šiek tiek domėjotės tai paporinsit šiek tiek.
Ieškau rimto allaround dviračio. Kad būtų galima važiuoti į miškus ar kur ilgesnes keliones. Nenoriu plentinio varianto (siauros padangos). Į darbą asfaltu nevažinėsiu.

Diskiniai hidrauliniai stabdžiai būtinumas. Taip kaip užrakinama priekinė amortizuojanti šakė. Norėtųsi, kad būtų dideli ratai. Na ir protingas svoris.


Per pastaruosius metus šiek tiek lašiako susikaupė reikia atsigriebt :)

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 23:23 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Justai, truputį susilaikyk nuo reikalavimų dviračiui.

Būtų gerai, jog plačiau aprašytum kur ir kaip žadi naudot.
Kaip įsivaizduoji, kur juo ir kaip važinėsi?
Su bagažu be bagažo. Jei su, tai kiek ar kokiam laikotarpiui?
Turistaut žadi ar tik prasilėkt. Apie kokius atstumus kokia vietove kalbam?


Ir nemažiau svarbūs reikalai. Kiek pinigų žadi skirt?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 22 23:57 
Prisijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
Justai, truputį susilaikyk nuo reikalavimų dviračiui.

Būtų gerai, jog plačiau aprašytum kur ir kaip žadi naudot.
Kaip įsivaizduoji, kur juo ir kaip važinėsi?
Su bagažu be bagažo. Jei su, tai kiek ar kokiam laikotarpiui?
Turistaut žadi ar tik prasilėkt. Apie kokius atstumus kokia vietove kalbam?


Ir nemažiau svarbūs reikalai. Kiek pinigų žadi skirt?


Na įsivaizduoju kad turėtų būti didelis rėmas ir dideli ratai :), Važinėsiu su kuprine na gal primontuosiu kokią bagažinę, nesiruošiu keliauti tūkstančius km, gal koki šimtuką antrą padaryčiau žygį. Danga kuria važinėčiau: keliais, bekelėmis, šalikelėmis, miškais, smėliu. Prasilėkt kažkaip be tikslo neįdomu, bandyčiau su kažkokiu tikslu pvz dienos kelionė 15 km piknikas diena miške ir 15 km atgal. Finansai nežinau bet kiek eidavau pro dviračių krautuvė, viena yra šalia mano ofiso - bent kiek patinkantis man dviratis jau su keturiais skaičiais...

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 23 07:43 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Ką reiškia didelis rėmas ir ratai :D ?
Šiaip pagal apibūdinimą (susidarė įspūdis, kad asfalto bus mažuma) labiausiai tiktų MTB/XC dviračiai su 26" ratais ir platesnėmis padangomis. Na o po to jau viskas į kainą remiasi - normalaus dviračio kaina prasideda maždaug nuo 1200-1500 Lt. Už ką susimokėsi tą ir gausi - čia tas pats kaip jūsų temoj apie GB kirvius :) Svarbiausia lengvas-geras rėmas, savo geometrija ir dydžiu tinkantis šeimininkui - visą kitą laikui bėgant pasikeist galėsi.

Būtinai žiūrėčiau, kad bagažinės tvirtinimas būtų - ant kupros dviračiu daiktus tempt nepatogu, dar ir nugara prakaituoja - aktualu jei į darba važinėji.

P.S. Aš esu griežtai nusistatęs prieš divračių "iš vokietijos" pirkimą turguose, nes dauguma jų yra vogti.
P.P.S. Pirksi dviratį - pasirūpink jo apsauga; trosas - ne spyna. Bene geriausias variantas U formos spynos. Turbūt viena iš patikimiausių spynų: http://www.bike-components.de/products/ ... H-54-.html - vėl gi kaip su GB kirviais :) - gera spyna tarnauja ilgai ir užtikrina dviratuko ir jūsų ramybę :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dviračiai
StandartinėParašytas: 2012 Kov 23 09:40 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
1. Teisingai pastebėta, rėmas negali būti mažas ar didelis. Čia kaip batai. Rėmas turi tikti tavo ūgiui. Pagalvojimai, kad pasikelsiu sėdynę ir pan. čia netinka. Nebus patogu, neis teisingai susireguliuot sėdėsenos, važiavimas bus vargas.
2. Vėlgi teisingai pastebėta, esmė rėmas, visa kita dalykai ne esminiai (brangūs- taip, bet ne esminiai).

O toliau aš žinok nieko nepasakysiu, nes taip ir nesupratau ko tu nori :D Realiai nebūna, kad ir ten ir ten gerai. Dviračiai labai specializuoti.
Važiuoti į miškus ar kur ilgesnes keliones... Iš principo sunkiai suderinami reikalai...

Pagal tai, kaip aš įsivaizduoju tavo norus ir pagal tai, kad tu pats dar sunkokai įsivaizduoji ko nori...

Siūlyčiau hibridą (ne fitness, o hibridą) imt, 28 ratais. Kažką tokio tipo kaip focus "blue ridge". Iš principo būdavo geras dviratis, bet be diskinių stabdžių (mano galva paprastam važinėjimui tai tik pliusas- prižiūrėt lengviau. Nors stabdyt hidrauliniais vistiek fainiau). Dabar mano žinios pasenę bent sezonu, nes visą praeitą sezoną nevažinėjau ir nesidomėjau. Taigi reikėtų pasidomėti kas per naujienos rinkoje, kad argumentuotai patarti kažkurį modelį.

Hibridą siūlau dėl kelių priežasčių:
1. Ratai 28".- Lengviau palaikyti greitį.
2. Primontavus galinį bagažnyką, galima normaliai paturistaut.
3. Tilps ir storesnės ir plonesnės padangos (kaip taisyklė visi pradeda storom, o paskui po truputį nusiplonina iki kokių 28 storio, nes 95% atvejų tokių gana).
4. Yra amortizuojanti šakė, kuri kartais gerai, kad yra (daugumoj miške per šaknis). Nors aš važinėju su Giant CRS3 ir gana retai anos pasigendu, bet pradžioj gal geriau su amortizuojančia šake.
5. ir t.t. ir pan. ...

Trumpai tariant- imk hibridą, būsi ne toks greitas kaip su plentinuku, ne toks vikrus kaip su MTB ar XC, ne toks kietas turistas kaip su rigida šake (kieta, be amortizatoriaus)... Bet būsi po truputį visur ir reikalui esant galėsi važiuot su visais.
Ar tai plentas ar tai miškas ar turizmas...

Pirma patvitink arba paneik, kad tokio tipo dviračio nori, paskui toliau kapstysim ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 148 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007