bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Bal 19 23:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 24 13:24 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Kadangi nėra tokios temos, tai pamaniau sukursiu. Man įdomu ar kas nors iš čia esančiu yra kelevę stabdydami mašinas. Su kokiomis problemomis teko susidurti? Kaip atsiskaitote su vairuotoju, arbatpinigiais ar tiesiog maloniu žodeliu ačiū? Na ir šiaip visa kita įdomi patirtis keliaujant autostopu, žinoma kalbu ne vien apie Lietuvą. ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 24 14:34 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
1. Tranzuoji ir ismoksti.
2. Kokie dar atsiskaitymai ? Tu gi tranzuoji.
3. Galima sakyti tave veza uz dyka, tu mainais suteiki vairuotojui kompanija, nes jis vaziuoji ilgai ir toli ir jam daros nuobodu.
4. Kartais galima paklausyti vairuotojo ar jis tikrai nori sneket. Nes sneket su 10 skiringu zmoniu per diena 16 valandu be perstojo patikek isvargina.
5. Nevaziuok i italija.
6. Geriau lenkas su maluchu tai tulas lietuvis furistas, prasigeres ir nusisvaiges.
7. Jei pietuose silta, nereiskia, kad siaureje ( lietuvoj ) irgi silta.
8. Jei turi pinigu ir palapine, bet vairuotojui sakai kad neturi pinigu, neturi palapines ir nezinai ka vakare valgysi ir kur nakvosi dazniausiai europieciai maloniai pasiulo nakvyne pas juos namuose, garaze, sode ar dar kur kazkur. Arba nuveza i kaboka, pastato pietu ir duoda keleta euru ant vakarienes. Na bet siuo klausimu tu turi savo vairuotojus suzavet savimi kaip asmenybe, kad jie noretu su tavim bendrauti, tau nupirkti valgyt ir pns.
9. Jei tau sako, kad tam ir anam kelyje yra daug masinu ir neproblema tranzuot, tai dar karteli paziurek i savo marco polo (nes collins sudas) atlasa ir nuspresk pats kur tu nori tranzuot. Desimtys atveju ir vis nepasimokiau, nuveza i kokia siknaskyle ir tada kapanokis pescias 2 dienas.
10. Tiek isakymu ant greito sugalvojau, bet svarbiausia vadovaukis pirmu mano isakymu ir viskas bus gerai. Svarbu turetum noro, nuotaikos, laiko, entuziazmo ir t.t.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 24 15:14 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Kas blogai su Italija? :D ir ką turėjai omeny sakydamas, kad jei pietuose šilta, nereiškia, jog lietuvoje irgi šilta?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 24 17:01 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Italijoj pirmiausia draudziama tranzuot, antra niekas nestoja nes pilna visokiu baisiu banditu ir visi bijo pakeleiviu. Per visa tranzavimo italijoj istorija man tik viena karta sustojo normalus zmones, nes grizdami is prekybos centro mate kad mes jau ten geras 3-4 valandas stabdom masinas. Ir sustojo. Visa kita buvo mafia, narkomanai ir dealeriai. Cia siaures italijoj, gal tiesiog man taip pasitaike visas masinas tokias geras gaut, bet vietiniai butent taip ir sneka, kad visi visko bijo del nusikalstamumo.

Silta ir salta tai turiu omeny, kad orai gali skirtis labai stipriai. Lietuvoj salnos, o pvz prancuzijoj diena +25. Ir miegot kartais buna salta arba karsta. Tad tranzuojant pavasari arba rudeni reiketu i tai atsizvelgti.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 25 00:51 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
As tranzavau 1 karta po Eu. Kiek tiksliai kilometrų nuvariau nepasakysiu. Prasukau ratuką nuo Ukmergės iki Barselonos ir atgal. Prieš tai tranzavimo patirtis buvo menka tik Ukmergė - Jonava pirmin atgal ir Vilnius - Ukmergė pirmyn atgal. Prieš tranzuojant Po Eu iškojau daug info kaip kas ir panašiai. Kažkaip dvejojau varyt vienas. Bet pasiryžau tai padaryt net jei niekas nepasijunktu. Paskutine minute prisijungė draugelis. Kogero tai ir buvo viena didziausiu problemų. Tranzuot 2 bachuram kogero sunkiausias galimas variantas. Kiek sutikom parkinguose tranzuotoju pirma isvaziuoja pavienės panos, tada poros: bachuras + pana. Ir dar po +-2h išvarydavom mes. Tiesa sekėsi mums su furistais nes visa Vokietiją perveze vienas furistas mus... Atgal varant išsiskyrėm varyt po viena nes taip greiciau is Barselonos iki Vilniaus parvariau per savaite. Draugas identiškai per savaite grižo į Kauną. Butume grize ir greiciau, bet Vokietijoi savaitgaliais furom draudziama varyt autobanais. Prancuzijoi irgi. Pirma diena buvau nustebes koki maršruta iveikėm, nesitikėjau, kad pasieksim Varšuvos priemesty. Sakasvilis daug teisingu dave jau patarimu. AŠ tai pridėčiau, kad nusprestum ko tu tikiesi iš tranzavimo. Jei nuvaryt daug tai nevažiuok pro didelius miestus išsikapstyt iš Paryžiaus hemarojus... Jei nenori aplankyt Miuncheno venk to miesto per tranzavima sutikom daug tranzuotoju visi keikė Miuncheną, kad iš jo išsykapstyt super nepatogu. Aš dar paytarčiau varyk vienas. Minusas tik vakarais kai lieki vienas nakvot... Reikia prastumt laika iki tamsos... Mes hostely emem tik barselonoi vienai parai. Kita nakti praleidom papludimy nes galejom sekancia para nemokamai naudotis hotelio lock spintelem daiktams. Marcopolo tikrai super zemėlapis collins nebandziau, bet kai iš visur tiksliai ištraukė marcopolo tai kito ir neimciau. Bet dabar tranzuodamas imciau vapse islankstoma zemėlapi nėra, kur cia smarkiai nugrybaut Europoi. Tiesa mes varėm be palapiniu, bet dabar varyciau su palapine dėl saugumo nes tarkim Barselonoi tai rasti vieta saugiai apsistot sunku. Varėm be jokiu gps ar kompiteriu ar ismaniu tel. tai biski pralosem nes negalėjom isbandyt couchsurfingo. Didziuosiese miestuose manau tai tikrai issigelbėjimas. Buvau isimetes lapu ir markerį ale krypciai uzsirasyt... Sudas daugiau neimciau jie tik trukdo tranzuot... Savo plano neivykdziau nes vasara ejo i pabaiga ir negalvojau, kad taip greit grysiu. Plius draugui reikėjo spėt grįžt į karo akademiją, o issiskirt sugalvojom tik jau ant autobano namu link stovėdami... Zodziu Portugalijos ir Atlanto nepasiekiau, bet dar yra laiko. Sekanti karta kai varysiu butinai varysiu vienas. Butinai imisu device, kad galeciau pasinaudot couchsurfingu stengsiuos kuo maziau varyt su furistais zmones su paprastom masinom įdomesni. Man pagrinde tranzuot ir patiko dėl sutiktu zmoniu. Ratuka suskom Rugpjuti. Užtrukom nepilnai menesi gal 4d. buvo like... O seip jei nestojant tarkim kokiuose miestuose tai jau Lenkijoi gali sokt pas furistą, kuris nuves tiesiai į Portugaliją su salyga, kad busi vienas nes jie negali imt 2 žmoniu į kabiną. (Bet mus buvo paėme). Per trip'a gavom lietaus tik viena naktį Vokietijoi. Mano pastebėjimas kuo pieciau nuo Paryziaus tuo sunkiau stoja masinos. Ai dar neplanuok maršruto jis vistiek pasikeis ir be maršruto dar idomiau. Dabar įdomiausias partas aš per visą kelionę išleidau tik 180eu čia su viskuo su hosteliu su maistu nu viskas Metro paryžiui ir barcelonoi nu viskam žodžiu.. Šeip jei nesi varęs butinai varyk! Kai sėdi parke prie eifelio vakare ir geri alu su daugybe zmoniu ir supranti, kad tam pasiekt išleidai tik 50Eu. Kazkas nerealaus 8-) Po šitos keliones supratau kiek daug vasarų budamas moksleiviu išvaisciau nieko gero neveikdamas Lietuvoje. Ai dar patarimas jei nori varyt į Olandiją tai Lenkojoi gaudyk furas su gėlės logotipu nes jos pagrinde ten važiuoja. O dabar prie viso to pridėsiu kad mes sutikom pana kuri tranzavo su savo kate jei bėdu dėl to nebuvo. Sutikom tranzuojanciu ir su suniu. Vienas bachuras sutranzavo Lenkijoi furista su salyga kad tas ir jo dvirati pajims. Zodziu kai nori viskas imanoma.

P.S. Mano kuprine svere apie 12kg. Su maisto atsargom, kuriu turėdavom pries paliekant didesni miesta. Nes pirkti parkinguos kurie ant greitkeliu super brangu. Vieniems atrodo daug kitiems mažai. Aš bandyčiau mažintis atsisakydamas primuso ir puodelio virimui. Ji daugiau ėmiau dėl draugo interesu. Imciau lengvesni zemėlapi marcopolo geras, bet ganetinai sunkus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 25 11:22 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Būtų įdomu sužinot su kokio dydžio kuprine važiavai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 25 23:51 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas

Užsiregistravo: 2012 Bir 11 20:30
Pranešimai: 35
Esu ir aš tranzavęs po EU. Pridėsiu nuo savęs patarimų.
Geriausios vietos tranzuoti: mokėjimo už kelius postai ir degalinės. Stovėk ten, kur vairuotojui būtų patogu sustoti.
Blogiausios: greitkelyje (Lietuvoje tai negalioja). Jeigu kartais kils mintis taip padaryti, tai geriausiu atveju privažiavus atitinkamoms tarnyboms, tave išlydės iš greitkelio, o po to aprėks.
Ką daryti, kad paimtų? Stenkis šypsotis ir žiūrėti vairuotojams į akis. Kuprinę rinkis mažesnę, nes vairuotojui maloniau paimti žmogų su mažiau mantos. Kartonas su užrašu, bent jau man, tai tikrai pravertė. Renkis spalvotai - atkreipsi dėmesį ir atrodysi smagiau.
Venk didelių miestų, nebent labai norėtum kažką pamatyti. Juose sunku surasti, kur miegoti, sunku ištranzuoti, brangu, naktim gana pavojinga. Mažuose miesteliuose gali pamatyti daugiau šalies kultūros ir tradicijų.
Dėl Italijos pilnai pritariu. Venk šitos skylės. Jeigu jau papuolei į šią bėdą, tai naudokis tarp miestelių važinėjančiais traukiniais. Nors pigūs bilietai, tačiau tokio dalyko kaip kontrolė - nemačiau.
Maisto atsargas geriausia pildyti kaimų ar užmiesčių prekybos centruose. Prieš eidamas tranzuoti - apsirūpink vandeniu, nes vandens kaina už litrą degalinėse gali siekti iki 2€.
Kur ir kaip miegoti: stenkis susirasti bendraminčių, tuomet visi kažkur prigulsit ir bus saugiau. Jeigu esi papludimyje, tokiam kaip Nicos, kur yra nuomojamų gultų, tai gali prižiūrėtojų pasiprašyti iki ryto ant jų pernakvoti. Saugok daiktus, geriau pasidėti į saugomą dėžutę, negu ryte pabudus jų nerasti. Gali mėginti kuprinę patalpinti miegmaišio apačioje, tačiau yra pasakojimų apie prapjaunamus miegmaišius. Na, o kaimuose su miegojimu tikrai nebus daug bėdų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 26 07:22 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Dėl Italijos irgi pritariu :D bet realiai kuo labiau į pietus tuo didesnė skylė, didesnis nusikalstamumas ir t.t. paplūdimiuose miegant paryčiais drėgmė pradeda kankint i, bet užtai būna dušai...
Vandens, o ir karšto vandens kavinėse paprašyti galima.
Diena nakvynės vieta gali atrodyti gražiai bet nereiškia, kad naktį ji bus saugi... Taip mus apšvarino Barselonoje prie stoties esančiame parkelyje kuriame ir daugiau turistų nakvojo - tiesiog miegant kuprines ir kelnių šonine kišenę su britva perpjovė... turistų "nakvynės vietos" pritraukia ir ilgapirščius. Nebent visi "kruvoje" miega kaip prie Venecijos stoties, tada jau kolektyvinė gynyba veikia :) (kažkoks girtuoklėlis prie vienos turistės prikibt norėjo, nelabai jam pasisekė - greit visi sušoko)

Bent man patikdavo turėti palapinę ir užmiestyje pvz. kur kalnuose pailsėti nuo bomžavimo miestuose ir ramiai išsimiegoti

Turbūt nuo tranzavimo ir pradėjau vengti visų militaristinių nesamonių ir rengtis kaip normalus turistas. Turi atrodyti kaip nepavojingas geranoriškas turistas... Pagal mane kuprinė ir apranga turi atspindėti, kad neesi koks tai neaiškus kelių maniakas.... Išvaizda čia jau pagrindinis veiksnys ar kas stos, o jau ar bendrauti moki - ne taip ir svarbu - gali ir pratyleti ar miegoti visa kelią - mažai tikėtina, kad išmes iš mašinos... :D

Kad geriau stotų bei atkreipiant dėmesį galima ir visokių "pasirodymų" sugavot. Ranką aukštai ir įtikinamai kelt, o ne taip lyg tau realiai px ar kas sustos - nebent esi graži moteris :D O ir šiaip nemažai prietarų prisigalvoji tranzuodamas...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 26 12:25 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Dėkuj už tiek daug naudingos informacijos, planuoju vasarai keliauti vienas į europą, žiūrėsiu kaip seksis ir neteks po pirmos nakties grįžti namo. :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Keliavimas autostopu
StandartinėParašytas: 2015 Bal 26 20:41 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
Važiavau su LoweAlpine 45L+10L. Tokia: http://www.livefortheoutdoors.com/uploa ... Alpine.jpg Man pilnai jos uzteko. Abu sonai su kisenem puikia tiko vandens buteliams. Tinkliukas prieky pasitarnavo atlaso laikymui. Kaip tik tilpo marcopolo. Kas del kilimėlio tai variau savaime prisipucianciu tai laikiau kuprinės vidui. Bet jei vėl varyčiau vasaros metu imčiau lengvesni kilkimėli tokį: http://shopzone.lt/laisvalaikio-zona/tu ... e-180.html Jei pradursi nieko neatsitiks plius betkada galima ismest nesukant galvos. Tik cia kaina neadekvati kaip uz toki as pirkau identiska uz 6Lt berods...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007