bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 13:19

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2011 Lap 23 22:33 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2011 Lap 10 20:33
Pranešimai: 13
Miestas: Kuršėnai
Ir dar ne į temą: Justai, kadangi tu statybos inžinierius, ar nusimanai, ką apie šiaudų ir molio namus???

_________________
Visada palapinė paruošta!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2011 Lap 23 22:44 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Jolajus rašė:
Ir dar ne į temą: Justai, kadangi tu statybos inžinierius, ar nusimanai, ką apie šiaudų ir molio namus???


Sveikas Jolajau, visų pirma šaunu, kad prisijungiai.

Dabar grįžtant prie šiaudinių ir molio namų, tai vyrauja keltą visiškai priešingų nuomonių. T.y. yra kardinalus susiskaldymas į dvi puses. Vieni (propaguotojai, statytojai, ir tretieji norintys pasipelnyti) laikosi mistinės šiaudų ir molio jėgos pusėje. Aš ir daugelis racionaliai mastančių žmonių laikausi kitokios nuomonės. Taip aš nesu už šiaudų ir molio statybą, bet nesu ir kardinaliai prieš. Tik žinau keletą niuansų kurie lemia mano pasirinkimą kitokiai eko statybos rūšiai.
Vienas iš pagrindinių mano nepritarimų neva ekologiškai šiaudo ir molio statybai - yra ekologijos nebuvimas, arba buvimas, bet tuo metu tai tampa laikina statyba. Kadangi šiaudai yra toks dalykas kuris ir sausas paliktas ir paslėptas po stogu ir netgi tamsoje labai greitai dūlija, šiaudus labai mėgsta įvairaus plauko kenkėjai pradedant nuo mikroskopinių vabaliukų iki graužikų. Kad to išvengti yra naudojama tikrai galinga chemija. T.y. šiaudai privalo būti impregnuoti, kad būtų užtikrinta statybinė medžiaga. O štai čia ir baigiasi ekologija.

Aš verčiau rinkčiausi medinį rastinuką. Ir tvirčiau ir mano nuomone ekologiškiau.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2011 Lap 24 16:35 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 08 17:06
Pranešimai: 159
Miestas: Šiauliai
O ką pasakysi apie tai, kad dar ir dabar yra išlikusių molinių ūkinių pastatų kurie statyti tikrai prieš daug metų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2011 Lap 24 16:39 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Benas rašė:
O ką pasakysi apie tai, kad dar ir dabar yra išlikusių molinių ūkinių pastatų kurie statyti tikrai prieš daug metų.


Būtent molinių, o ne šiaudinių/molinių :)

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2011 Lap 25 13:35 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2011 Lap 10 20:33
Pranešimai: 13
Miestas: Kuršėnai
Aš visiškai sutinku, kad rąstinis namas tvirtesnis ir mano skoniu gražesnis, bet ar 10 kartų nebrangesnis? Iš kitos pusės prieš tai gyvenau plytiniam name apšildytam vata (10 cm), dabar gyvenu senelių name, kuris statytas iš molio ir pjuvenų ir apmūrytas viena plyta, tai galiu pasakyti kad namas žymiai šiltesnis, malku dienai užtenka trigubai mažiau. Namų plotas panašus, tik plytinis namas buvo šildomas židiniu, o molinis standartiniu šildymu - radiatoriais.
Aš pats kažkiek nusimanau apie statybas, esu Norvegijoj pristatęs karkasinių namų, tai maždaug įsivaizduoju kaip statomi tie moliniai namai, tik man vienas klausimas rūpi ar pastačius tokį namelį http://www.anarchija.lt/component/conte ... -litu.html tarp rastų ir molinės sienos moliui išdžiuvus neatsiranda plyšiai, per kuriuos paskui kiaurai pūstų vėjas???

_________________
Visada palapinė paruošta!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2011 Lap 25 16:02 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Jolajus rašė:
Namų plotas panašus, tik plytinis namas buvo šildomas židiniu, o molinis standartiniu šildymu - radiatoriais.
Būtent dėl šito skirtumo ir energinis naudingumas plytinio namo buvo prastesnis...prastas šilumos šaltinis - židinys.

Viskas priklauso nuo atitvaros varžos ir pastato sandarumo. Vienu ar kitu atveju, kad paskaičiuoti reikia daugiau duomenų, pavyzdžiui 10 cm akmens vatos (projektinė šilumos laidumo koeficiento vertė yra 0.042) yra atitikmuo 1,8 metro molio mūro (projektinė šilumos laidumo koeficiento vertė yra 0.8). Taip, kad niekur čia nereikia burti visas yra apskaičiuojama...


Jolajus rašė:
Aš pats kažkiek nusimanau apie statybas, esu Norvegijoj pristatęs karkasinių namų, tai maždaug įsivaizduoju kaip statomi tie moliniai namai, tik man vienas klausimas rūpi ar pastačius tokį namelį http://www.anarchija.lt/component/conte ... -litu.html tarp rastų ir molinės sienos moliui išdžiuvus neatsiranda plyšiai, per kuriuos paskui kiaurai pūstų vėjas???


Gal moliui išdžiuvus ir neatsiranda plyšys, sąveikaujant temperatūrų ir drėgmės svyravimams, vėliau nuo skirtingų medžiagų fizikinių savybių plėstis ir trauktis atsiras plyšys ir trūkiai, šitas vietas statant reikia sandarinti su kokia nors sintetine savaime prisitaikančia medžiaga arba su kokiomis samanomis kaip tai daroma rastiniuose namuose.



Dabar dėl rastinio namo, nemanau ar rastinis namas kainuos bent du kartus daugiau... jei vertinant tik pastato sienas tai net neįsivaizduoju kiek kainuoja molio-šiaudų siena. Bet rastinio sienos kvadratinis metras kainuoja apie 160 litų - to pasekoje vieno aukšto apie 100 m2 namuko sienos kainuotu apie 13-14 tūkstančių.

Visa kita kainuos tiek pat kiek ir molio-šiaudų namas. Kadangi skirsis tik sienos.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2018 Rgp 26 21:42 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2018 Rgp 26 21:25
Pranešimai: 1
LAbai gera tema. Ar kas pats bande statyti? maciau kazkur internete kursai ar kazkas pries daug metu buvo organizuoti, norintiems statyti. Pats statybuose dirbu, nuolat kazka statau, bet apie molinius nelabai ka zinau, o su zmona butent tokio norim.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2018 Rgp 27 18:15 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2015 Lap 28 13:35
Pranešimai: 80
tominas rašė:
LAbai gera tema. Ar kas pats bande statyti? maciau kazkur internete kursai ar kazkas pries daug metu buvo organizuoti, norintiems statyti. Pats statybuose dirbu, nuolat kazka statau, bet apie molinius nelabai ka zinau, o su zmona butent tokio norim.

Esu mates kaip vietoj risamosios medziagos naudoja smulkinta avies vilna ne siaudus, o vietoj vandens skiediniui kazkoki grudu nuovira.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2018 Rgp 28 10:07 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Geriau pasakykit bent viena racionalia priezasti kodel reiketu statyti molini nama ?

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Šiaudiniai/molio namai
StandartinėParašytas: 2018 Rgp 28 12:29 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Nu tarkim nėr kur dėt molio ir nėr ką veikt...

Dar jeigu esi išprotėjęs dizaineris, tai labai liuks, galima iš sienos išaugusią kriauklę padaryt arba unitazą kokį vientisą su namu... Visur naudoti užapvalintas formas be neivieno kampo ir dar visokių fokusų ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007