bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 19:37

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 92 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 13:32 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 04 14:28
Pranešimai: 12
Justas rašė:
markohasb atlėk į sąskrydį padiskutuosim stipriau :)


Justai, aciu uz pakvietima :) tik kad i saskrydi reik turbut jau buti pasiruosusiam saltam vakarui :D Reik issirinkti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 13:57 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
markohasb rašė:
Justas rašė:
markohasb atlėk į sąskrydį padiskutuosim stipriau :)


Justai, aciu uz pakvietima :) tik kad i saskrydi reik turbut jau buti pasiruosusiam saltam vakarui :D Reik issirinkti :)



Na mano pasirinkimas paprastas, turiu vienus apatinius sintetinius, jahti-jakt, estiški ar suomiški, o turiu dar ir medvilninius, tai jei yra šalčiau renkuosi medvilninius jie žymiai šiltesni, tik visi žinom, kad medvilnė turi prastas drėgmės garinimo savybės, taigi tokiu atveju reikia, kad sekantys viršutiniai sluoksniai būtų drėgmę garinantys... ir problema išspręsta. Yra planuose įsigyti ir merinoso vilnos apatinius manau tai tikrai geras ir rimtas reikalas....

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 15:15 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Ne visai taip Justai - tų termo drabužių ir yra esmė, kad prie kūno būtų sausa, o paskui nors ir tvanas... tad turi būti sintetika ir tik sintetika... Visokios medvilnės yra gerai kai nejudi aktyviai, aišku nešnekam apie tokią aprangą kai kailiniais apsikarstes (pvz žvejot eini :D) ir tau vienodai šlapias tu ar ne - vistiek jausmas kaip šiltnamyje....

Kažkada turėjau thermowave, bet tada dar jie buvo su vos ne 30-40% medvilnės, pasiuvimo kokybė mane labai tenkino, vat medvilnė nelabai - prisiprakaituodavo... dabar regis jie pilnai sintetiniai...

Pagal mane tai tinka belekoks sintetinis aptemptas geros kokybės rūbas ne per daug tankus (kad ir tas pats CoolMax - tipo vasarai skirtas) - veikia kaip termo rūbas - t.y. šalina prakaitą nuo kūno paviršiaus - jautiesi sausas sportuodamas, ant viršaus flisas ar kitas sintetinis drabužis ir dar ant viršaus striukė neperpučiama (žiema su jos "kvėpavimu" vistiek blogai bus - kondesuosis drėgmė, tad gerai jei yra atsegamos "ventiliacijos"). Jei labai šalta tai gali ir du plonus flisus paderint. Taip aš ir prie -30° slidinėju ir nebijau po to stotelėje troleibuso palaukt.
Va pvz. termo drabužis aktyviam sportui: http://www.brynje.no/english/super_thermo_shirt.html viskas ko reikia tai kad prie kūno būtų sausas tarpas...
Juk su tais termo vien neeisi - vistiek kažką ant viršaus dėsi...

Merino vilna viską iš brangaus padaro dar brangesniu... kiek už tai mokėt verta tai nežinau... daug iš to manau reklaminis triukas, nes yra dalis žmonių kurie dėl vilnos alpsta (ypač merino) :)

Todėl aš skeptiškai žiūrių į apatinių drabužių pirkimą už porą šimtų Lt - ypač jei tai tau dideli pinigai, o jei nedideli - nueini ir nusiperki keletą rušių - išbandai ir nesuki galvos :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 15:57 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 04 14:28
Pranešimai: 12
Na, bet kokiu atveju reikia ziurinetis i polipropilena arba tam tikra dalimi merino vilna.
Is thermowave turbut GAGA serija tiktu (polipropilenas 100%, kurio tankis gautusi 190 gm. Aprasyme kalbama, jog tinkamas deveti kai lauke -15 laipsniu. Kaina visiskai nedidele.
Beliks tik apsispresti galutinai. Itariu, kad sprendima is auksciau minetu ir dabar minimo thermowave gali lemti grynai tik emocinis pasirinkimas :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 16:07 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Dėl vilnos gerumo tai tiesos yra, turbūt žinote, kad vilna ir šlapia išlaiko savo šilumines savybes. O merinoso vilna kaip žinia yra pakankamai minkšta ir plaušas yra smulkus todėl ir naudojama pakankamai ploniems audiniams... Nėra ji ten kažkokia ypatingai brangi. Avis kaip avis, užpraeitą savaitę valgiau tokią :) kaina matyt gaunasi dėl pagaminimo proceso sudėtingumo... bei ir šiaip bet kokia vilna yra brangesnė nei sintetika.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 22:02 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2012 Kov 01 06:52
Pranešimai: 71
Miestas: Jonava
Vasara įsigijau merino vilnos maikute, ilgom rankovem, iš audimo ~110Lt, tai rugpjučio mėnesi buvau savaitgali gamtoi, tris dienas su maikute, jokio prakaito kvapo. Keistas jausmas, jai nėra per daug fizinio aktivumo, tai lyg ir vėsoka, bet ir ne šalta. Plona, truputi pakanda, kaip ir vilna, bet nesmarkiai. Termowave nenešiojau tai neturiu su kuo palygint.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 06 08:04 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 04 14:28
Pranešimai: 12
Paskaicius uzsienio forumus, ir zinant, jog sie termo man reikalingi itin dideliam aktyvumui ir dideliam prakaitavimui, teks pripazinti, jog polipropilenas 100% man tinkamiausias variantas. Visdar lieka apmastymams, kai medziagos sudetis 70% polypro ir 30% merino.
Kam idomu paskaitineti:
http://bushwalk.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=11941&sid=ff0f99033937492b5bac0488f1bd431e&start=30


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 06 09:04 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2012 Bir 07 09:46
Pranešimai: 56
Miestas: Vilnius
naudoju tiek sintetinius, tiek merino termo-apatinius.. yra tik vienas pastebėjimas merino vilną YPATINGAI mėgsta kandys :evil: todėl primasis mano komplektas šiek tiek skylėtas :D (beja kas keiščiausia visi kiti drabužiai spintoj sveiki, matyt tikrai jeim tai buvo skanus daiktas), aišku dabar dedu juos į hermetinius maišelius ir problema dingo..
o kaip kažkas rašė dėl prakaito kvapo merino vilna ir mane labai nustebino, vasarą buvau 5 dienom žygyje, dėvėjau kasdien... bet grįžus namo net nesinorėjo skalbt - jokio kvapo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 06 12:21 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 04 14:28
Pranešimai: 12
Pablo rašė:
naudoju tiek sintetinius, tiek merino termo-apatinius.. yra tik vienas pastebėjimas merino vilną YPATINGAI mėgsta kandys :evil: todėl primasis mano komplektas šiek tiek skylėtas :D (beja kas keiščiausia visi kiti drabužiai spintoj sveiki, matyt tikrai jeim tai buvo skanus daiktas), aišku dabar dedu juos į hermetinius maišelius ir problema dingo..
o kaip kažkas rašė dėl prakaito kvapo merino vilna ir mane labai nustebino, vasarą buvau 5 dienom žygyje, dėvėjau kasdien... bet grįžus namo net nesinorėjo skalbt - jokio kvapo.


Aciu, Pablo, uz atsakyma. O ar teko su merino termo stipriai paprakaituoti? Ar daug pasunkejo apranga? Ar nepriverte jaustis nepatogiai?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Termo apatiniai drabužiai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 06 12:38 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2013 Spa 04 14:28
Pranešimai: 12
Stai kaip sudelioti prioritetai, jei termo reikalingas begiojimui ziema:

http://dare7summits.com/blog/braving-the-elements-running-in-cold-weather-part-1/


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 92 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007