bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 21:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2016 Bir 16 13:47 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014 Vas 10 13:29
Pranešimai: 32
Miestas: KAUNAS
Sveiki,

gal teko susidurti su ZAMBERLAN batais? aic.lt žiūrėjau ZAMBERLAN 997 Trek Top, rudeniui, pavasariui ok, žiemą šoksiu į vilnones irgi ok. Kaip manot, 910g svoris tokiems batams yra normalus, ar daugoka? Šiaip gal kokių alternatyvų žinot? Kaina iki šimto pem. Naudočiau pagrinde Lietuvos sąlygomis, gal kartęlį kitą kalnuose..


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Lap 26 19:36 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Šiltuoju sezonu aš naudoju Salomon Xa Pro 3D GTX, tai sakykim "pasitikiu" Salmonu, tai jei žiūrėt iš to paties brendo, variantas turbūt būtų Salomon Quest Winter. Tik kažkodėl lietuviškose svetainėse nėra GTX varianto, tik CSWP (ClimaSalomon Waterproof, pvz Dechatlone: https://www.decathlon.lt/en/shoes/99867 ... s-csw.html)

Ar "tikras" Gortexas yra būtinybė, ar čia labiau mokėjimas už "vardą"?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Lap 27 10:24 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Šiltuoju metų laiku membrana batuose- sprendimas šiaip sau.
Jei sušlaps- neišdžiovinsi. Nu kaip... Išdžiovinsi, bet bus sudėtinga ir ilgai.
Kojos tokiuose batuose prakaituoja, tai vis tiek būna drėgnos, jei pašviečia saulutė tai ir labai karšta gali greitai pasidaryti.
Su batais be membranos daug komfortiškiau ir patogiau.


Vėlyvą rudenį, ir ankstyvą pavasarį aš mėgstu batus su membrana, nes vanduo, dumblas, šlapias sniegas...
Kojos sušlampa momentaliai ir visas tas šlapumas yra šaltas, tai be membraninių batų kojos baisiai kenčia.
Net jei įsigudrini prisemti batus, gali keist kojines ir toliau eit- taip bus drėgna, bet bent jau nešalta.

Žiemą... O štai čia nuo žiemos priklauso. Jei normalus minusas ir nevaikštai pelkėmis, tai poreikio membranai nėra jokio ir geriau visai be jos, nes geriau išgarinama drėgmė ir kojoms šilčiau.
Jei žiema tokia su menku minusu, šlapdriba arba užsukama į pelkėtas vietoves (pelkės ir prie stipraus minuso sunkiai užšąla), tada geriau su membrana.

Turint galvoj kokios pas mus žiemos aš dažniausiai su rudeniniais/pavasariniais membraniniais vaikštau, nors normalūs sniego batai yra patogiau ir šilčiau, bet juos atskirai pirkt reik.
Tik reikia atsargiai ir nebandžius batų neišeiti į žygelį. Aš kartą žiemą taip padariau.

Nusipirkau pavasarinius/ rudeninius membraninius batus ir nepasibandęs išėjau į žygelį gal prie -10 ar-15
Buvo labai negerai, nes padadas taip stipriai ir greitai peršalo, kad net einant kojos neatšildavo, jau nekalbant apie sustojimus.
Gerai- draugas turėjo kareiviškus antbačius skirtus šaltoms sąlygoms ir man juos davė, tai bent jau stovykloj atitirpau.

Jei klausimas būtent apie "Goretex", tai brandas, kuris gamina kelias skirtingas membranas. Rinkoje seniai, gaminiai kokybiški.
Yra membranų, kurios man gal geriau patinka E-vent pvz., bet aš jau senokai membranomis nesidomėjau ir nežinau kas dabar lyderis- turėtų būti daug kas pasikeitę.
Jei savaitgaliniams pasivaikščiojimams reikalingi batai, tai aš labai nepergyvenčiau kokia ten membrana (nu jei brandas bent kiek žinomas), jei batai ekspedicijoms ar kitoms labai sudėtingoms sąlygoms kur juokauti nevalia, tai geriau imt laiko patikrintus dalykus už brangiai. Gal nebus naujausios technologijos, gal bus neproporcingai brangu, bet užtat kojos amputuot nereiks ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Lap 27 21:27 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Kykas rašė:
Šiltuoju metų laiku membrana batuose- sprendimas šiaip sau.
Jei sušlaps- neišdžiovinsi. Nu kaip... Išdžiovinsi, bet bus sudėtinga ir ilgai.

Na kol kas man visai patinka, drąsiai brendu per rasą, šokinėju per upelius ir t.t. :) . Nepasakyčiau, kad man "šunta" kojos, bet čia gal nuo kojų priklauso. Vaikštau su jais pvz TrenkTuro ~25km trasas - visai gerai "einasi" (pun?). Tik va žiemai nieko normalaus neturiu, tai vat ieškaus.

Labai ačiū už išsamius atsakymus. Nežinau, ar norėsiu "tikrų" sniego batų. Per didelius šalčius ar gilias pusnis nosies laukan turbūt nekišiu... Tam yra visokie Long Dark žaidimai :lol: .


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Lap 29 08:18 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Tiek, kad žiemai reik realiai 1 išmiera didesnius imt.
Turi tilpt normali kojinė ir koja neturi būt suvaržyta.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Gru 05 22:03 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Kykas rašė:
Tiek, kad žiemai reik realiai 1 išmiera didesnius imt.
Turi tilpt normali kojinė ir koja neturi būt suvaržyta.

O "normali" kojinė žiemos vaikščiojimams... Šitokios Merino overkillas? Neatrodo labai storos: https://www.decathlon.lt/en/socks/33217 ... pairs.html

Gal taikyti batą, kad ant merino dar tokias užsimaut eitų? https://militaristika.lt/produktas/viln ... s-aliaska/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Gru 06 12:17 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Mano pėdos juokingai jautrios, užtat man batai turi tikt labai fainai ir kojinės turi būti labai fainos.
Decathlon žieminės kojinės man, deja, nefainos, gal ir nevisas bandžiau, bet jau jaučiu ir nebandysiu.
Iš tų kur bandžiau ir tikrai labai fainos kojinės tai "smartwool" ir dar žadu pabandyti (nes nu bais geri atsiliepimai) "darn tough".


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Gru 06 20:28 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2023 Vas 22 20:31
Pranešimai: 79
Kykas rašė:
Mano pėdos juokingai jautrios, užtat man batai turi tikt labai fainai ir kojinės turi būti labai fainos.
Decathlon žieminės kojinės man, deja, nefainos, gal ir nevisas bandžiau, bet jau jaučiu ir nebandysiu.
Iš tų kur bandžiau ir tikrai labai fainos kojinės tai "smartwool" ir dar žadu pabandyti (nes nu bais geri atsiliepimai) "darn tough".

Bet užsimauni tik vieną porą, ar kelis (skirtingus) sluoksnius?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žieminiai batai turizmui
StandartinėParašytas: 2023 Gru 07 15:37 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Aš paprastai po vieną sluoksnį naudoju, bet labiau ne todėl kad taip reikia, o todėl, kad aš tiesiog neturiu pamušalinių kojinių.
Naudot plonesnę ir storesnę kojinę man nepatiko, o specialių pamušalinių niekada taip ir nenusipirkau- nieko apie tai komentuot negaliu.
Tatruose esu naudojęs dvisluoksnes (yr tokios iškart dviejų sluoksnių) buvo ok, niekur niekas nenutrynė, bet žmona išskalbė su visais skalbiniais, tai daugiau man jų dėvėt ir neteko- susitraukė.
Kaip su tom dvisluoksnėm reikalai ilgesnių žygių metu nežinau.

Smartwoll dvi poras pirkau prieš eidamas Kingstrail, tai jau čia metų milionas ir žygelių irgi. Vis dar turiu - tokios gyvenimo matę, bet prie ūkio dar kartais dėviu.
Dargn tough amerikėj išvis lifetime varanty duoda (europoj nzn), tai irgi turėtų būt tokios ilgai grojančios.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007