bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 10:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 12 20:10 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2014 Kov 13 15:03
Pranešimai: 17
Ieškau batų žygiams (ir bėgimui) gamtoje, miškuose ir kartais per uolas, taigi pageidaujamos savybės - patvarumas, patogumas ir vandens nepralaidumas. Mano dėmesį patraukė "Batų kalnas" parduodami trekingo batai beveik pilnai sintetiniai JTex nailono batai su guminėmis apsaugomis kur paprastai daugiau dyla. Kaip gerai apsaugoti, su supportu ir neplonu padu jie yra gan lengvi. Tačiau oda turi pranašumą prieš sintetiką, nes dėvint plečiasi ir prisitaiko prie pėdos formos. Taip pat guma nekviepuoja, nors viršuje nailonas duoda gera ventiliaciją. Tie batai turi odos yra tik apačioje. Padas ne Vibram, bet panašus sukibimas ant plytelių. Jie atrodo panašiai kaip šie: http://images.zakupka.com/i/firms/27/39 ... x600_1.jpg
Ar verta tokius batus pirkti net jei jie pigus ar geriau ieškoti kažko patikimesnio?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 12 22:51 
Atsijungęs
Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Lap 22 15:47
Pranešimai: 71
Miestas: Kaunas
Aš už sintetiką dėl greitesnio džiuvimo ir ventiliacijos. Vibram tai brendas, apie padą tik pasako kad kokybiškas, o charakteristikos ir sukibimas skiriasi vibramų. Jtex ir panašių čiupinėjau, tai kokybė kaip pigių darbo batų pasirodė, garaže kur trint gal ir gerai , žygiams nesirinkčiau. Nežinau kuriam čia batų kalne žiūrėjai, bet Kaune batų kalne matęs daug geresnių variantų: lowa, meindl, salomon ir kitokių. Na o bėgimui visai kitokių batų reik..

_________________
Never surrender!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 13 12:10 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Bėgimo ir žygio batai yra du skirtingi dalykai (pagal mane):
Bėgimui - trail running batai (salomon, inov8, icebug, saucony, la sportiva, kad ir tie patys The north face ir t.t.) - su jais galėsi į žygius eiti, bet man asmeniškai gaila būtų šitaip juos drožti. Mano nuomone membranos jiems nereikalingos, nes vis tiek su jomis priprakaituoji ir kojos šlapios lieka; bėgiojant nelabai svarbu kad ten kažkur įkiši į balą - kol bėgi pakankamai šyla, o be tų membranų tai geresniu oru ir išdžiūna. Paprastai tie batai būna lengvučiai, gerai ventiliuojami dėl to pakankamai gležni...

Žygiams man patinka pilnai odiniai, nes gerokai patvaresni. Visi su intarpais pradeda ties sujungimais plyšti/leist vandenį ir pan... Gal jie ir geriau ten džiūsta ir pan bet ir groja trumpiau, jei turi pinigų dažniau keist turistinius batus, tai OK.

O pigūs batai, tai kaip pigus batai - Lietuvoje gali labai sėkmingai ir ilgai drožti savaitgaliais, o gali po vieno žygio išmesti... Į kokią tolesnę ir ilgesnę kelione neimčiau, nebent atidrožtus ir patikrintus...

Siunčiaus pora porų iš čia 6pm.com - kainos kartais būna labai geros, tik reik susirast kaip iš JAV parsigabent...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 13 13:50 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Daug kas priklauso nuo požiūrio į turizmą.
Tai yra kokie tie žygiai. Jeigu "ultralight" ir šlituoju metų laiku tai tada vadinamieji "trail runner" batai yra tai ko reikia (aišku jei negaila drožt).
Jeiguį kuprinė vidutinė ar sunkesnė, tai jau pageidautina čiurnos apsauga (ypač jei vietovė raižyta), tada jau reikia imti aukštu aulu, o bėgimui skirtų batų aukštu aulu pasirinkimas nelabai didelis.

Sintetika ar oda... Mane erzina, kad sintetiniai prirenka labai daug purvo ir po pabraidymo pelkėse juos sunku išplauti.
Odiniai paprastai sunkūs, bet prižiūrėt visi mokam.

Jei batai su membrana, tai vasarą bus karšta nepriklausomai ar jie odiniai ar sintetiniai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 13 22:40 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2014 Kov 13 15:03
Pranešimai: 17
Nešiojau labai lengvus ir turinčius daug membranų batus, kurie buvo labai patogus, tačiau jos labai greitai susidėvi, šonuose atsirado skylės nuo trinties. Tačiau karštam orui esant jaučiasi kaip vėsus vėjas, pakankamai greitai išdžiūna. Todėl linkęs rinktis batus su membranomis, tačiau su odinėmis ar guminėmis apsaugomis tik ten kur labiausiai reikia.
Kelionei apsikraučiau minimaliai, kad ir išvengti papildomų mokesčių oro uoste ir galima būtų palakstyti ar užkopti į sudėtingesnes vietas. Aš mėgėjas palakstyti tai gali ir paprastų sportbačių pakakti jei trumpa kelionė, bet ilgesniems pasivaikšiojimams norisi patvarių ir kartu lengvu. Avalynės svoris iš ties svarbus faktorius, lyg girdėjau nuo jų numestas svoris kaip 5 kartus didesnis nuo kuprinės :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 14 08:45 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Matau nesusikalbam...
Nujaučiu, kad nelabai supranti kas yra membrana.
Ką reišklia: "su daug membranų"? Ką reiškia "labai lengvus"? Temos pirmoj žinutėj išvis darbiniai batai pavaizduoti...

Kaip ir pasakėm jau tau viską... Jei eini greitai ir lengvai (ar bėgi) tai tada trail running tipo greitbačiai be membranų.

Bet kai pasakai taip: "Kelionei apsikraučiau minimaliai, kad ir išvengti papildomų mokesčių oro uoste"... Tai truputį rankos nusvyra... Su kokio sunkumo kuprine bėgiot susiruošei? Aš nesikabinėju, bet man rodos aš kitaip suprantu žodį lengvas...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 14 09:57 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Kad susikalbėtume, membrana vadinama Gore-tex ir pan. membranos t.y. nepraleidžia vandens, bet išgalina prakaitą.

Bėgimo batuose yra paprastas tinkliukas/plona medžiaga kad oras laisvai cirkuliuotų ir batai būtų max lengvi.
Jei bėgimo batus naudosi ne pagal paskirtį tai jie tau ir tarnaus trumpai - išpyš visi tie tinkliukai. Mano beveik visi bėgimo batai skylėti, bet tai problemų bėgant nesudaro kol pagrindinės laikančios konstrukcijos (paprastai iš kokio poliuretano ar pan.) laiko, kai skylė jau trukdo - užklijuoju su plona tinkline medžiaga ir PU klijais.
Čia yra trail running batai:
http://www.saucony.com/en/peregrine-7/27458M.html?dwvar_27458M_color=S20359-2#cgid=mens-running-trail-running&start=1
Bato visa laikanti konstrukcija tame TPU skelete, visa kita plonas, silpnas tinkliukas. Tokio daikto kaip oda šiais laikais bėgimo batuose išvis turbūt nėra.

Tad nežinau, aš nesuplakčiau į vieną lengvų HIKING batų su BĖGIMO batais.
Čia pvz hiking:
http://www.merrell.com/US/en/mens-hiking-boots-shoes/
Čia trail running:
http://www.merrell.com/US/en/mens-trail-running/

Gal aišku yra ir pora tarpinių modelių, kurie kiek sunkesni ir tvirtesni už bėgimo, bet ne tokie tvirti kaip hiking:
https://www.inov-8.com/trail-running/shoes-by-activity/mountain-running/roclite-325-gtx-mens-trail-running-shoes-black
http://www.montismagia.lt/lt/sportui/3212/la-sportiva-primer-low--gtx/19

Į tokius kaip nuorodoje batus aš net nežiūrėčiau - nueičiau į kokią padėvūškę ir nusipirkčiau kad ir padrožtus bet padorius batus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 14 14:16 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2014 Kov 13 15:03
Pranešimai: 17
Turistasas rašė:
Kad susikalbėtume, membrana vadinama Gore-tex ir pan. membranos t.y. nepraleidžia vandens, bet išgalina prakaitą.

Į tokius kaip nuorodoje batus aš net nežiūrėčiau - nueičiau į kokią padėvūškę ir nusipirkčiau kad ir padrožtus bet padorius batus.


Gerai, o kuo tie batai blogi? Nuorodose nurodyti batai turi didelį membranų plotą kas padeda kviepuoti ir numesti svorį, tačiau kaip minėjau iš mano patirties jos greitai nusitrina apačioje iš šonų ir priekyje. Tai, kad nereikėtų lopyti geriau išsirinkti batus turinčius apsaugas (guma ar odą) tik kur labiausiai pažeidžiama taip gaunant optimaliausia patvarumo, kvėpavimo ir svorio santykį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 14 15:04 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Pasikartosiu - ten ne membrana, ten paprastas tinkliukas visuose tuose bėgimo batuose... membrana yra GORE-TEX, ji būna viduje kaip antras sluoksnis, jos nesimato paprastai.

Kuom blogi tie nuorodoje batai? Pigiomis medžiagomis (kurios net nuotraukoje matosi), kurios ilgai nelaikys. Tiesiog jie vis tiek kainuoja ir aš įsitikinęs kad finansiškai labiau apsimoka nusipirkti firmos kuri specializuojasi turistiniuose batuose, kad ir brangesnius bet kurie laikys ilgiau (o ir g.b. bus patogesni ir geriau atrodys...).

Yra akcijų atrakcijų, siuntimų iš užsienio ir galų gale padėvūškių... Nematau jokios priežasties kodėl reikėtų pirkti kažkokius bevardžius neaiškios kokybės batus...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sintetiniai ar odiniai batai žygiams?
StandartinėParašytas: 2017 Vas 14 15:05 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Klausyk sauroman1, nu ... :doh:
Skaityk ką tau rašo, mielasis.

Mes tau sakom, kad tu nesupranti ką kalbi, o tu vistiek apie tą patį...
Aiškinu- membrana tai tokia medžiaga, kuri turi mažyytes skylutes per kurias vandens garai pratelpa, o vandens lašeliai nepratelpa... Ar aišku?
Bet koks audinio kiekis bato išorinėje konstrukcijoje nereiškia, kad jis su membrana. Sintetinis audinys ar tinkliukas bato išorėje tai ne membrana. Membraną paprastai naudoja tarpiniuose bato konstrukcijos sluoksniuose (tarp išorės ir pamušalo) ir ji būna nematoma neišardžius bato. Egzistuoja daugybė batų modelių, kurie yra visiškai tokie patys tik vienuose panaudota membrana, o kituose- ne (tai yra- tą patį modelį gamina ir su membrana ir be). Tų batų pavadinime, kuriuose panaudota membrana gale paprastai dadeda raideles GTX ar pan. Egzituoja įvairios membranos ir jų klonai padirbianiai ir t.t. ir pan. PVZ. žinomiausios būtų "goretex", e-vent... Daugiau, prašau, nerašyk apie didelius membranų kiekius, jų plotus ar pan... BŪK tu geras.

Kodėl pirmoje tavo žinutėje pateikti darbiniai batai netinka bėgiojimui aš neaiškinsiu, nes gausis tas pats kaip aiškinti kodėl žvejybiniai čebatai netinka bėgiojimui... Suprask bėgt su jais įmanoma kaip ir su čebatais- bet kodėl taip reikėtų daryti aš nežinau.

Visi trail running batai yra pakankamai tvirti bėgiojimui ir greitam turizmui. Pasižiūrėk ką topiniai hikeriai naudoja. Pirmas pasitaikęs iš atminties http://andrewskurka.com/ Tiksliai nepasakysiu bet ten kažkada tikrai skaičiau apie batus įvairius ir apie su membrana VS be membranos...

Nu pasidomėk truputį...

PS. kol rašiau Turistasas parašė, jau tingėjau redaguot...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007