bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 29 07:13

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2015 Gru 14 23:22 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Bal 16 17:15
Pranešimai: 37
Miestas: Kėdainiai, Kaunas
Sveiki, nesugebėjau nieko protingo parašyt, tai klausiu tiesiai šviesiai, ką manot apie šiuos batus: http://www.montismagia.lt/lt/sportui/75/asolo-khumbu-gv

1. Ar kas nors buvot susidūręs su asolo firmos batais ir kokie atsiliepimai, patogus, patvarus?
2. Kaip jausis 1.5 kg sveriantys batai ilgesniame zygyje, ar nebus taip, kad labiau norėsis tuos batus nusiplėšt nuo kojų, nei kur nors eit?
3. Kaip jausis kietas padas ilgesniame zygyje, ta prasme padas tikrai kietokas (matavausi parduotuvėj) gal batai labiau su tokiu padu labiau tinkami kalnų turizmui, nes aš dažniau vaikštau lygumomis ar miškais, tai ką patarsit padas geriau minkštas ar kietas?

Turėjau zamberlan 250 ridge mid modelio batus ir jie man pasirodė, per silpni žygiams, turi saugot, kad neidrėgstum odos ir panašiai, o šie asolo batai atrodo gerokai tinkamesni žygiams, klausiu, nes nenoriu vėl padaryt klaidos ir nusipirkt netinkamus batus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2015 Gru 15 00:40 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Nu man sudetingom vietovem. Kalnais, sakom, krumais, akmenim ar tiesiog miskais visad yra gerai kietas padas. Nors kai nori aktyviai ir vikriai judet aisku geriausia kedai. Bet... dideli, sunkus, tvirti batai turi ir savo pliusu.
Tvirtai stovi ant koju, gali nesunkiai paspirti/pajudinti kokia saka ar kokia tai kliuti. Ilgoj distancijoj maziau lankstosi sanariai, trinasi oda tai reiskia gali ilgiau eiti, maziau pavargsta kojos. Maziau jauciasi nelygumai, akmenys sakos ir pns. Nu ir siaip visai kitas pojutis su batu kurio padas kietas. Man pvz patinka tas pjutis kai padas kietas, man taip patogiau nei minkstas. Reikia koki rasta perlipti, gali normaliai mostelt koja ant to rasto, normaliai pasistatyti ir perlipti. Su paprastu batu tai kai mostelsi stipriau tai skaudet poto gali, arba nelabai kas gautis gali. Aisku priklausomai nuo situacijos. Stadione nepabegiosi su kerzais. Zodziu dideli, kieti batai - rembo. Eini kaip tankas ir viska griauni.

Asolo yra gerai, skaitosi viena kruciausiu firmu tokio tipo avalynes. Turi savo keleta modeliu kuriuos gamina jau n metu. Ju batai naudojami kalnuose 8000+ aukstyje
1.5kg tokio tipo batam yra normalu, nu gal kiek daugokai, bet, oda cia gal storesne, pasiltinti jie kokie. Siaip batu pora, tokiu naudojimui lietuvos salygom sveria apie 1.2kg nelendant i krastutinumus. O svoris jauciasi, jauciasi :) As kazkada bandziau "ultralaitinti" batu saskaita, nelabai kas gavosi. Nieko cia neprigalvosi, nori patogiu batu - sveria tona ir yra gremezdiski.

Siaip atrodo tai neblogai siti. Nera tekstiles (gyvenime nebepirkciau tekstiliniu batu, arba kur butu vietomis ji naudota, del savaime supantamu nesvietno devejimosi priezasciu), sonuose gumos riebiai, matosi privaryta dafiga visokiu sluoksniu reiskias gerai laikys forma, nesitrins. Oda viduj, nepakeiciamas dalykas, nesmirda, kvepuoja normaliau. Atrodo gerai man jie, is to kas matosi internete , vertinciau teigiamai ir rekomenduociau pirkti jeigu tinka ir patogus.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2015 Gru 15 08:30 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Kuo sunkesnė kuprinė- tuo sunkesni batai.

Kuo labiau raižyta vietovė tuo standesnisi padas ir stipresnis prilaikymas...

Nepainiok bato standumo (linkimo) su kietumu (amortizavimu).
Ba aš turiu vienus "approach" tipo batus, tai atsimuša koja... ;(

Firma gera- modelio nečiupinėjau.

Pažiūrėk kaip pati asolo firma pozicionuoja šį modelį ir ką kalba užsieniečiai.

PS vasarą Lietuvoje aš išvis turbūt su "trailrunner'iais" turistaučiau, bet čiurna traumuota su žemais batais man negalima ;(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2015 Gru 15 14:07 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014 Vas 09 23:39
Pranešimai: 256
Miestas: Vilnius
Kyko puikus pastebejimas del standumo.

Turiu ir as tokius approach batus, ju padas ties kulnu pakankamai standus, nesijaucia jokie pavirsiaus nelygumai (akmenys, sakos), bet amortizacijos nera, nes kulna man gan greit atmusa.

Turiu ir va tokius: http://www.montismagia.lt/lt/sportui/89 ... igo-gtx/14
ju padas dar standesnis, bet galiu eiti iki nukritimo, diskomforto nera, vadinasi amortizacija gera. Pradedu tik ciurnos maudima jausti, bet cia trauma vienos kojos kalta turbut.

Kalbant apie kuprines sunkuma, dar prideciau ir pacio zmogaus svori, jei jis didelis, tai standus batai gelbeja nelygioj vietovej, daug patogiau sonu nuo kokio skardzio nusileist, ciurna neapkraunama, prilaikymas nuo blauzdos padeda.

Tik vat nezinau kas butu, jei su tokiais griozdais i pelke imaknociau, turbut ten ir likciau :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2015 Gru 17 06:49 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2012 Rgs 04 14:16
Pranešimai: 9
Miestas: Zarasai
Tekę keliauti kalnuose ne vienus metus, kur žygiuoji porą savaičių, tai geri brangūs batai nesukelia problemų, jokių nutrynimų..... šios firmos būtent pasiteisinę . Nors zamberlandai man irgi tinka.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2016 Lap 16 23:16 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
Planuose nauji batai... Pirmas tikslas camino santiago (siltuoju metu laiku), antras Lietuvos gamta. Su tolimesne ateitimi kaz kas labiau kalnuoto tarkim tas pats gr20 Korsikoi. Camino Santiago planuoju neperlipt 10kg su kuprines svoriu. Eiti planuoju 30km ar daugiau per diena. Klausimas kokio tipo batus ziuret.

Uztektu tokiu: http://www.montismagia.lt/lt/sportui/21 ... tang-gv/19

Ar reikia ziuret kazka kietesniu padu? Tarkim tokiu: http://www.montismagia.lt/lt/sportui/21 ... iraz-gv/14

Asmeniskai tokiu atstumu nejes tai neisivaizduoju kaip kas... Dabar linkciau prie minkstesniu, kaip kad Mustang, bet gal einant didesni atstuma net ir nelabai akmenuota danga geriau kazkas kietesnio? ir jei siuo metu zinot kur kokia akcija batams galima ir su siuntimu is uzsienio tai pasidalinkit info ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2016 Lap 17 00:00 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
per pirėnus eisi?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2016 Lap 17 00:53 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
Taip. Noriu eiti nuo St Jean P.D.P iki pat vandenyno. galutinai nesu dar tikras, bet bus arba vasaros pradzia arba vasaros galas. Maziausiai sansu, kad pats vasaros vidurys... Noriu nusipirkt batus ir pranesiot, kad nebutu bedu...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2016 Lap 17 08:21 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Iš principo Pirėnams reikalinga vienokia įranga, o visam kitam maršrutui kitokia (visa- ne tik batai).
Per Pirėnus eini su lengvais treking/ hiking batais, paskui juos kartu su kitu nereikalingu šlamštu kiši į dėžę ir siunti namo ;)
Šoki į patogiausią avalynę kokią turi ir renki kilometrus. Kuo mažiau daiktų (iš principo tereikia kelių rūbų ir kreditinės).

Aš kažkada norėjau ten nueit, bet paskui persigalvojau, gal kažkada vėl užsimanysiu...

Vietoj tavęs aš Pirėnams naudočiau senus turistinius batus kokius turiu, o nusipirkčiau kokius nors labai patogius bėgimo kedus ar sandalus kitai maršruto daliai...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Batai- kur?
StandartinėParašytas: 2016 Lap 17 10:24 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
Dėl vienos dienos Pirėnuose keist įranga... Nu reiks paskaitynėt kaip ten kas. O tai lengvi trekking/hikking tai čia kurie labiau skaitos Shiraz ar mustang? Bandau pasiorentuot nes kolkas jokiu hikking batu neturiu. Paimiau pavyzdzius is to ka galima pirkt LT ir ka esu gyvai apziurėjes. Paziurėjus tai tie patys shiraz neatrodo labai jau sunkus palygint su tais BAJURA ar POWER MATIC 200... Tada dar pasiziurėjau internete nuotraukas tai gal su kokiais trail running batais gal eitu ir tuos Pirenus pereit neatrodo ten labai baisiai is nuotrauku.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007