bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 19:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 136 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 05 03:29 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Lie 18 03:33
Pranešimai: 60
Kiek žinau hamakas neatsiejamas dalykas stovyklaujant džiunglese, bet įtariu, kad jį kai kas naudoja ir Lietuvoje. :) Tai norėjau paklausti tų kurie turi patirties ar hamakas praktiškas Lietuvos miškuose? Ar jį galima naudoti tik vasaros metu, o gal kas bandė iš šaltesniu metu laiku? Ir toks techninis klausimas, ar gamtos inspektoriui hamako pririšimas prie medžių lygus palapinės pastatymui? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 05 13:27 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Barsukas rašė:
Kiek žinau hamakas neatsiejamas dalykas stovyklaujant džiunglese, bet įtariu, kad jį kai kas naudoja ir Lietuvoje. :) Tai norėjau paklausti tų kurie turi patirties ar hamakas praktiškas Lietuvos miškuose? Ar jį galima naudoti tik vasaros metu, o gal kas bandė iš šaltesniu metu laiku? Ir toks techninis klausimas, ar gamtos inspektoriui hamako pririšimas prie medžių lygus palapinės pastatymui? :)


Kas susiję su hamakais, tai yra įvairių nuomonių. Pats hamaką naudoju gana dažnai t.y. 90 proc. išvykų - panaudojant hamaką ir 10 proc. palapinę. Nereiktų galvoti, kad hamakas prapučiamas kabantis medžiagos gabalas, žinoma hamakų yra visokiausių tipų ir kokybės lygių. Vieni hamakai skirti džiunglėms tai yra dažniausiai turintys tinkliuką nuo vabzdžių kurio mano nuomone Lietuvoje ypatingai nereikia, be to, kad prisiūti tinkliuką - hamakas netenka viršutinio nailono sluoksnio. Pats mėgstu, kad miegant hamakas būtų kaip "kokonas". Be to vėsesniu oru naudojant hamaką patartina naudoti papildomas šiltinamąsias medžiagas, kaip, savaime prisipučiantį kilimėlį, gerą miegmaišį su vilnone antklode, o žiemą dar ir iš apačios apšiltinti hamaką t.y. prikabinti hamako apačioje ar tai vilnonę antklodę ar tai miegmaišį, kad šaltis neeitu iš apačios. Be to hamakas turi privalumų prieš palapines (nors mūsų regione tai nėra aktualu) ropliai ir kiti nepageidaujami gyvūnai ne taip lengvai gali patekti į jūsų guolį. Dar vienas privalumas tai - kad esant drėgnam orui, teisingai pakabintas hamakas (visa miegojimo sistema t.y. su tentu ir t.t.) turi mažesnių šansų sudrėkti, kadangi nesalyčiauja su žeme. Be to hamakas yra kur kas lengvesnis ir užima daug mažiau nei padoresnė palapinė. Be to jei kas nemėgsta hamakų, tai yra modelių kuriuos galima panaudoti ne tik kaip hamakus, bet kaip ir palapines, tokie hamakai turi neperšlapantį dugną bei stogą.
Aš naudoju Tenth-Wonderfirmos hamakus, turiu keletą modelių, galiu pasakyti, kad tikrai superinis dalykas, be to yra įvairių modelių, kur kiekvienas sau ras patraukliausią, kaip tik šiuo metu gavome keletą naujų hamakų bei tentų-tarpaulinų.

Dėl hamako dar galėtum pasiginčyti su gamtos inspektorium, kadangi tai akivaizdu, kad ne palainė, hamakas taip kaip palapinė neuždengia žolės ir ji nenutrokšta, žalos nepadaroma, o didesniems medžiams virvė kuria pririšamas hamakas nepalieka nė žymės. Nors reikėtų pastebėti, kad inspektorius gali prikibti dėl stovyklos įrengimo, t.y. stovyklavimo, jei jūs pakabinsite hamaką ir per daug neįrenginėsite stovyklos infrastruktūros - laužavietės, skalbinių virvės, suolai, stalai ir pan. Manau inspektorius negalėtų stipriai prikibti. Be to Kuršių Nerijoje yra atvejų, kad su palapinėmis žmonės turi problemų, bet vistiek patyliukais permiega. Kitas variantas Kuršių Nerijoje (šiuo metu populiarėjantis) tai kopose nakvojimas miegmaišyje. O čia aplinkos ministerijos draudimas "statyti palapines kurti laužus" kaip ir prasilenkia ir su miegmaišiais ir su hamakais. Žinoma jei bent vienas stovyklautojas su hamaku "pasišiks" spėju įstatymas nedelsiant bus pakoreguotas į "draudžiama stovyklauti".

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 12 21:50 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
PPP rašė:
O varge... Bet skirtumas tas, kad hamaką nusimetus kur nors slapčiau ir stovyklaujant vienam-dviems žmonėms, nelabai kas ir pamatytų. Ypač, jei tentas kamufliažinis ir stovyklavietė tik vienai dienai.

O kaip dėl žaibo? Dabar nesigalvoja, bet iškėliau tokią mintį, jog jei žemės nelieti, nebus įžeminimo ir nekirs žaibas į hamake miegantį žmogų...


Žaibas :) Šiaip hamaką kabini prie medžių t.y. kad medžių aplinkui daug. Kals į juos ne į tave :)

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 13 09:57 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
Kykas rašė:
Dėl slaptumo, tai turbūt nieko geriau ir nesugalvosi kaip "bivi bag", jei nelyja, tai ir tentas nereikalingas...
Nugriūsi kur į žoles ir tiek žinių- už kelių metrų praeis ir nepamatys. Tiek kad aš net savęs nesugebu įtikint, jog toks daiktas man reikalingas. Vis galvoju, galvoju...
Va net jau ir Lietuvoj galima kažką įsigyti http://www.expedition.lt/miegmaisiu_priedai?pid=2491
Tik kažkokį tinkliuką veido srityje vistiek reikėtų prikonstruoti, o tai man nelabai patinka uodai ir erkės...

Kitas dalykas apie kurį gal verta pagalvot, tai kariuomenės miegojimo sistema. Laisvai pirkti nėra, bet karts nuo karto pasitaiko skelbimuose naujų komplektų... Prašo paprastai apie 200 pinigų. Teoriškai galima naudoti ištisus metus...


Šiek tiek nukrypom nuo hamakų temos, bet sugrąžinsiu :) Hamakas su užtrauktuku gali tarnauti kaip bivakas. O apie bivakus galima pašnekėt kitoje temoje - viewtopic.php?f=14&t=69.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 28 21:42 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 14 18:04
Pranešimai: 111
Nu aš tai per daug pripratau prie hamako. Turiu DD frontline hamaką, su tinkleliu nuo uodų, tai vasarą ne uodų negaliu atsimušti o pusbrolių ir puseserių, dėdžių, tetų kur nori pamiegot jame :D Ir šiaip idealus daiktas keliaujant, bet... bet...... laaabai įdomu nesinešti į gamtą nieko, išskyrus tentą (tarpauliną) ir konstruotis pastoges patiems, įpač pradedantiesiems, tada turi daug daugiau veiklos ir pajunti tikrą gamtos jėgą, esi pažeidžiamesnis. O su hamaku viskas super, patogu, jei tik nėra siaubingai šalta. Bet kokiu atveju, man už palapinę labiau patinka dėl komforto.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 28 22:11 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Bir 15 11:48
Pranešimai: 280
Miestas: Vilnius
Milius rašė:
Nu aš tai per daug pripratau prie hamako. Turiu DD frontline hamaką, su tinkleliu nuo uodų, tai vasarą ne uodų negaliu atsimušti o pusbrolių ir puseserių, dėdžių, tetų kur nori pamiegot jame :D Ir šiaip idealus daiktas keliaujant, bet... bet...... laaabai įdomu nesinešti į gamtą nieko, išskyrus tentą (tarpauliną) ir konstruotis pastoges patiems, įpač pradedantiesiems, tada turi daug daugiau veiklos ir pajunti tikrą gamtos jėgą, esi pažeidžiamesnis. O su hamaku viskas super, patogu, jei tik nėra siaubingai šalta. Bet kokiu atveju, man už palapinę labiau patinka dėl komforto.


FAinas, daiktas. panasus i mano Amazonas, Moskito Traveller tik taviskis speju didesnis ir rimtesnis. Jei dalyjausi suvaziavime prigriebk :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 29 15:17 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Lie 21 18:55
Pranešimai: 145
Miestas: Kaisiadorys
o psakykit man ar nera salta miegoti hamake kad ir tarkim spalio menesi? nes vistik esi ore ir visas hamakas gan stipriau ventiliuojamas ir prapuciamas vejo nei palapine. toks klausimas iskilo nes mano nugara labai jautri, o hamakas irgi kazkaip vilioja :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 29 15:39 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
nightspeed rašė:
o psakykit man ar nera salta miegoti hamake kad ir tarkim spalio menesi? nes vistik esi ore ir visas hamakas gan stipriau ventiliuojamas ir prapuciamas vejo nei palapine. toks klausimas iskilo nes mano nugara labai jautri, o hamakas irgi kazkaip vilioja :)


Nieko nesiskiria nuo palapinės. Spalio mėnesį nepasiruošęs ir palapinėje sušalsi. Teisingai pastatyta hamako sistema dar daugiau šiltesnė negu palapinė. Bet kokiu atveju vien su miegmaišiu hamake gal būt ir prapulsi, reiktų pašiltinimo iš apačios, tento nuo lietaus, šilto miegmaišio ar antklodės.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 29 15:44 
Atsijungęs
Patyręs Buškrafteris

Užsiregistravo: 2011 Lie 21 18:55
Pranešimai: 145
Miestas: Kaisiadorys
manau bandysiu isigyti hamaka pavasari :) mano miegmaisis skirtas extremaliom salygom iki -55, konfortas -40, bet vistik kazkodel baisu :) nors ziema atrodo turetu buti patogu, nes palapine kloti ant sniego nelabai kas, o hamakas atrodo greiciau, paprasciau ir manau lengvesnis zymiai uz palapine :) kokie butu patikimi hamakai, bet kad ir kainos butu proto ribose?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Hamakas
StandartinėParašytas: 2011 Rgs 29 16:35 
Atsijungęs
Vyr. diskusijų administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Geg 25 13:35
Pranešimai: 1567
Miestas: Vilnius
nightspeed rašė:
mano miegmaisis skirtas extremaliom salygom iki -55, konfortas -40, bet vistik kazkodel baisu


Gal gali plačiau apie savo miegmaišį papasakot miegmaišių temoje viewtopic.php?f=14&t=13 Norėtųsi platesnio išsamesnio pasakojimo su nuotraukom ar nuorodom į nuotraukas internete...

Cituoti:
kokie butu patikimi hamakai, bet kad ir kainos butu proto ribose?


Šitoje vietoje yra viena taisyklė - patikimi hamakai gaminami tik iš patikimos medžiagos, o patikimos ir kokybiškos medžiagos ir kiti priedai kainuoja. Todėl gero hamako papigiai nebūna. Pagrinde kainos svyruoja nuo to kiek tos medžiagos yra panaudota hamake ir ant kiek sudėtinga yra hamako konstrukcija jei hamako konstrukcija su rėmu ir papildomais visokiai "pribumbasais" tai ir kaina atitinkama, jei hamakas paprastas viensluoksnis tai kaina pigiausia, jei dvisluoksnis su užtrauktuku - tai ir kaina atitinkamai didesnė. Be to reikia visada atkreipti dėmesį į šniūrus, ir pačia pasiuvimo kokybę.

_________________
Bushcraft - menas išgyventi gamtoje


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 136 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007