bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 20:53

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Padekit issirinkt miegmaisi
StandartinėParašytas: 2017 Bal 13 19:57 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2017 Kov 21 17:06
Pranešimai: 41
Sveiki,

ieškaujau savo damai ilgai miemaišio, pukinio, sąlyginai už prieinamą kainą ir svarbu šiltu, kad nebūtų nervų bendrakeleiviams. Užsisakiau The north Face Blue Kazoo.
Paveikslėlis
1110g; EN Lower Limit -9; EN Comfort -2; 650-fill goose down; suspaustas 8l; 125 eur; paskui susiprotėjau, kad gal lengvesnį ar labiau susispaudžiantį, kur rasti įmanoma, nes kaip ir gražinti dar galiu, bet kaina iki 150 eur. Čia mano svajos realios ar džiaugtis ir tylėt? Ir ar išvis žiūrėti moteriškas/vyriškas, nes pasirinkimų (apie Lietuvą net nešneku) perdaug nerandu.

Tikslas Kingstrail rugpjūtį-rugsėjį.

beje sau žiūrinėju tiap pat ir renkuosi iš:
Cumulus Liteline 400
Total weight: 755 g
Down weight: 400 g
Weight of unfilled sleeping bag: 355 g
Comfort temperature: 2 ˚C
Limit temperature: -4 ˚C
230eur

Mountain Equipment Helium 400
Comfort: 3°C Comfort Limit: -3°C
Total Weight: 855g
Fill Weight: 385g /
219 eur

Pigesnės alternatyvos domina...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Padekit issirinkt miegmaisi
StandartinėParašytas: 2017 Bal 14 08:46 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
1. Dziugu, kad pagaliau kazkas renkasi normalu miegmaisi.

2. Del liteline 400. Sita as irgi galvojau pirkti ir butent su mintim i kingstraila ! Bet pasirinkau panyam 600, del daugybes asmeniniu priezasciu ir vienos miegmaisio - uzsegimo ties kaklu. Liteline nera uzsegimo ties kaklu. O kitas dalykas, man labiau buvo reikalingas maisas prie -10, -5 temperaturu. Nors ir pirkau su tikslu i kingstraila, kur butu uzteke saltesnio maiso, visgi rinkausi praktiska varianta, kuri galeciau visur naudoti pagal savo poreikius, o poreikiai tai "saltesni" :). Isbandziau saviski, jau apie 60 naktu jame. Nesigailiu pasirinkimu, nekeisciau i teneqa ir nekeisciau i liteline, mano poreikiam tinka puikiai. Salia turimo panyam 600 mastau isigyti dar antra liteline 400. Pvz einant kingstraila, draugei duociau panyam, o sau liteline. Tureciau maisiuka lengvesni 2-3 sezonam ir visur aplink lietuva. Taip pat line tiktu draugei naudoti vasara, kai as galeciau pasiimti dar kudesni savadarbi quilta.

3. Dabar del suspaudimo. Cumulus turi beda ten su tuo reikalu... Kai man atveze panyam, as tiesiog NEPAJEGIAU sukisti miegmaisio i ta dekliuka. Parasiau gamintojam laiska, be jokiu kalbu atsiunte nemokamai didesni maiseli, i kuri normaliai jau susideda. Nu kol naujas buvo dar nelabai susidedavo, bet dabar jau susideda, bet vis dar neperlengviausiai. Tiesa sakant buciau pirkes teneqa 850, bet panyam suzavejo turiu... Nu ir gerai, nes teneqa butu buves isvis griozdas. Veliau paskaiciau internetus, tai netgi paciu cumulus komentara radau, kad jie patys zino sita beda, bet nieko nedaro :) matyt del to ir atsiunte nauja maiseli be jokiu parkiu.

4. Helium 400. Ka cia pasakot, sutaupai 10eur ant maiso, bet isleidi juos ant brangesnio siuntimo. Su visu situ gauni ant 150cuino prastesnius pukus, kuriu ten ideta maziau - prarandi siluma. Ir svoris to helium didesnis. Siai dienai cumulus nera alternatyvu svorio/kainos/kokybes santykiuose. Turi zinoma tas helium viena pliusa, uzsegima kaklo. Bet cumulus ta uzsegima atperka su geresniais pukais. Todel nematau tame helium nei vieno pranasumo lyginant su cumulus.

5. Cumulus siulo hydrofobinius pukus uz papildoma kaina, ka as butinai rekomenduoju ir nesiulau niekaip kitaip. Hidrofobiniai pukai yra STEBUKLAS. Su siais pukais miegmaisis tampa ipatingai vertingas ir daugybe kartu daug pranasesnis uz betkokius kitus. Nepameluosiu, palapineje baloj, tiesiogine prasme (nuo didziulo kiekio kondensato, slapiu rubu ir snieguotu daiktu) miegojau ne karta ir miegmaisi ryte sausa supakuodavau. Ilysdavau visiskai slapiais rubais miegot, ryte rubai nebudavo dar isdziuve, bet miegmaisis budavo sausas. Syki tris dienas lietuje ji merkiau (kuprineje buvo, niekaip neapsaugotas nuo vandens, palapineje didziulis kondensatas, ore nuolatine dregme ir t.t. istisas lietus, visi rubai slapi ir viskas slapia, pro palatke varvejo, pro siules leido vandeni, ir t.t. t.t.t), buvo pagiuzes bet forma dar bandydavo ispust ir paryciais vel jau kaip ir apdziuves, kai draugelio paprasti pukai, tiesiog susiplojo iki visisko nieko. Beliko tik audiniys is miegmaisio ir susiplojo maisas iki keliu milimetru storio. Kitaip sakant pirkt cumulus miegmaisi ir neimt hidrofobiniu puku - pinigu ismetimas. Butent su tais pukais miegmaisis igauna savo galia ir kietuma siu dienu pasaulyje. Nerealus pukai, geras svoris, medziagos ir kaina dedanti visa kita i viena vieta.

6. Nepatiks liteline 400 - perpirksiu :)

7. As ne esu cumulus ruporiukas, man tiesiog tikrai patinka tai ka jie gamina ir kaip gamina ir uz kiek ta darba parduoda. O man patinka labai mazai kas, esu super kritiskas ir baisiai priekabus prie visko.

8. Butu labai idomu isgirsti nuomone pacio jeigu isbandysi cumulus. Nes be viso sito, as dar galvoju excuistic 1400 pasiimti, nes itariu su laikiu cumulus uzsikels kainas, noriu uzbegti ivikiams uz akiu :)

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Padekit issirinkt miegmaisi
StandartinėParašytas: 2017 Bal 14 09:04 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Aplink Lietuvą už daug maž civilizuotą kainos kokybės santykį (iš pūkinių) cumulus kaip ir valdo.
Neskubant (o tu neskubi) dar geresnę kainą cumulus produkcijai galima gauti per forumą http://www.forum.outdoor.org.pl/
Jie ten bendradarbiauja kartais su cumulus, tai pasitaiko neblogų pasiūlymų (tiek kad norėdamas jais pasinaudoti turi būti parašęs tam tikrą kiekį tam tikro pobūdžio žinučių- čia jau tam formume reik žiūrėt ko reiklauja.) Tiesa, forumas lenkų kalba, tai jei lenkiškai neskaitai/nerašai bus kiek komplikuota.

Dar geresnė kaina gali pasiūlyti (ir pagal aprašymus atrodo neblogai) mūsų didžiųjų gamintojų kiniečių produkcija, bet ten kaip visada neaišku ką gali gauti/ negauti... (eini alieexpres ir į paiešką "dwn sleeping bag")...

Kingstrailui rugpjūčiui/ rugsėjui žiūrinėji čiut per mažo kalibro miegmaišius. Tokiu laiku ten jau gali padoriai užsnigti ir atšalti.
Buvo naktų, kai aš vasaros viduryje su miegmaišiu (komfortas -5) šalau, nu bet aš truputį šaltmirys ir truputį nestandartinis oras buvo.
Kita vertus, jei taip atsitiks... Tiesiog turėk gerą krūvą pinigų ;) Miegosi sau triobose tada. Miegmaišiai universalūs gyvenime prisireiks.

PS. jei jau pukinius žiūri tai rinkis pūkus su hidrofobiniu padengimu ir nuo 750cuin. Skirtumas tarp skirtingų Cuin realybėje yra milžiniškas.

PPS. kol aš rašiau Sakasvilis parašė. Tingiu trinti ar pildyti- atsirinksit ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Padekit issirinkt miegmaisi
StandartinėParašytas: 2017 Bal 14 10:54 
Atsijungęs
Pradedantysis stovyklautojas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2017 Kov 21 17:06
Pranešimai: 41
O kaip aš norėjau šitą išgirsti :idea:

Cituoti:
Salia turimo panyam 600 mastau isigyti dar antra liteline 400. Pvz einant kingstraila, draugei duociau panyam, o sau liteline. Tureciau maisiuka lengvesni 2-3 sezonam ir visur aplink lietuva. Taip pat line tiktu draugei naudoti vasara, kai as galeciau pasiimti dar kudesni savadarbi quilta.


Aš lygiai tiap pat masčiau, kad pasidaryti du komplektus iš trijų miegmaišių, pvz. pagal pukų kiekį:
Jam 200g quilt, Jai 400g liteline
Jam 400g liteline, Jai 600g panyam ar pan.
Tiesiog kažkaip, visur prirašyta, kad kai per ilgas tai kojos šala ir t.t. Esmė kad neefektyvu, bet svorio atžvilgiu tai vyriškas or meteriškas tia taupymo beveik nėra, max 100g.

Jūs kiek pamenu gegužę ėjot Kungsladen, ar ir vasara paskui? Kokiu miegmaišius nešetės?

Dar iki kitos savaitės galo North Face Blue Kazzo palaikysiu, ir nusrepsiu ar grąžinti, nes 125 eur tai su siuntimu, tai skirtumas gan nemažas.

PS man atrodo iš Culumus pirkti zlotais gaunasi keliais eurais pigiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Padekit issirinkt miegmaisi
StandartinėParašytas: 2017 Bal 14 12:36 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Kada mes ten ėjom aš jau neatsimenu- kažkur forume rasi.
Aš nešiausi "Foce Ten nano -5".


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Padekit issirinkt miegmaisi
StandartinėParašytas: 2017 Bal 14 17:48 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Nu rugpjuti, rugseji kinsgtraile daugiau -10 nereiketu tiketis. Max, keletai valandu, kas kazkeliolika metu gali ir -15 but. Siaip ten apie +2 naktimis vidurkis situo laikotarpiu. Nuo kokiu +7 iki -5 vyrauja naktimis.. Pasnigt gali, bet ir istirpt gali ta pacia valanda.

Jap, tu gal kaunietis ? Ta blue kazoo as gal nupirkciau is taves jei tu nusprestum grazint.

Mes kingstraila ejom birzelio 15-30 panasiai. Bet turejom oru anomalija, kaip vietiniai teige, 40 metu taip nebuve ten. Ten buvo ziema/pavasaris. https://photos.google.com/share/AF1QipM ... JPSE5FTG13

As nesiausi sita viewtopic.php?f=30&t=2277&start=10

Jei nusipirksi liteline 400 tai parodysi ir man :D

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007