bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 11:54

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Susukami kilimeliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 04 12:26 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Eva laikoma visai neblogu dalyku.
Tiesa pasakius, pats dairiausi į tokį varinatą.
Bet 100 pinigo... :( Aic yra po 20lt (rašo eva- kaip yra nežinau), ale tik 1cm storio...
Nesugalvoju kaip čia geriau... Gal bandyt kažkaip 2 kilimėlius?
Kažkur mačiau iš susukamo padarytą sulankstomą, naudota buvo elementari sidabrinė izoliacija (padarytos įpjovos ir suklijuota).

Beja, lenkai naudoja ir Z-light žiemai, tik kartu naudoja ir tą ploną kilimėlį su"folga", sako, kad prie nedidelio minuso ok...

Pats aš dar dairiausi į Therm-A-Rest RidgeRest Solar Large , nes 2cm storis, blizgantis ir dar (kas man rodos žiemą labai svarbu) plotis jo 63cm. Tiesa, tokio jau aš pjaustyt nenorėčiau 180lt, nu ir sunkus dar bjaurybė labai :(
Plotis svarbu ,nes žiemą man tenka pabusti būtent todėl, kad kai miegu ant šono, susiriečiu ir užpakalis patenka ant žemės, arba būna- tiesiog ranka ant žemės nuslysta...

Apskritai tai žiema yra žiema, čia su inventoriaus lengvinimu reikia labai atsargiai...

PS. Kas nors iš moderatorių prijunkit šias žinutes prie kilimėlių temos- aš dar nemoku :oops:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 04 12:53 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
Tuos AIC EVA du turim jau koks 10 metų greit sueis... vis žadam pasikeist, bet taip ir iki šiol naudojam - labai greit praranda "prekinę" išvaizda - labai jau teplūs ir šiaip greit draskosi, visokie įspaudai nuo miegoto paviršiaus lieka. Paviršius toks nelabai malonus, ypač jei šlapias (t.y. pliaže ant jo gulėt nemalonu :D )
Žiema su juo vienu - nekažką... su dviem jau galima gyvent...

Nu vat aš ir žiemai norėčiau kažko paprasto..., bet šilti tai labai jau griozdai - netilptų už kuprinės diržų... pjaustant vėl šilumos netenki, o ar vietos tikrai mažiau užims tai nežinau... 1 cm kilimėlį aš dabar dažnai pakuoju lankstydamas - per pusę po to vėl per pusę. Gal ir su storu gautųsi taip - natūralios lenkimo linijos išeitų.

Kažkaip aš netikiu, kad tas therm-a-rest jau kažkokį labai išskirtinį polisterolą naudoja - presuoja iš to kas rinkoje yra tik savo ženkla uždeda, tai gal kur pas kinus išeitų pigiau rast pvz. DX


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 05 07:53 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Nu kas miega su thermarestais tais storais tai nesiskundzia. Daug pazystamu juos turi. Bet ir griozdai jie... ir sveria belekiek.
Zodziu 14mm eve bus saltas ir nesuteiks pilno komforto :( Tada man sudas belieka. Prarades vilti speju ir toliau laimingai salsiu su savo z lite.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 09 09:47 
Atsijungęs
Buškrafteris
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Lap 26 15:44
Pranešimai: 57
Miestas: Anykščiai/Kaunas/Ignalina/Vilnius
Nežinau, iš kur jūs tą kilogramą svorio traukiate termaresto.. Aš jau pradedu antrus metus drožti Ridgerest Solar oficialiai jo svoris 540 g, neturiu svarstyklių realiam sužinoti, bet tikrai ne karve sveria. Pats esu kūdas ir mėgstu šilumą. Teko žiemą savaite tipyje praleisti, tai lūždavau tolimiausiam taške nuo laužo ir pramiegodavau visai be prabudimu, nors temperatūra ir lauke naktim gal nekrito žemiau -10 (kelios dienos prieš naujus ir po jų(nebuvo termometro kiek pamenu pas mus(galima gal atsekti kiek ten buvo internete))).
Pasiėmus jį pirmą kartą atrodė tikrai labai didelis, bet dabar jei reikia tai prisabačinu jį iš išorės ir netgi kartais vertikaliai kuprinės priekyje su guma kabinu.
Manau, kad jo skirtumas nuo paprasto paralono yra ta trikampiukų forma ir folija. Jop mane pas dede numestas Z-lite irgi suzavėjo dėl savo susilankstymo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 11 08:48 
Atsijungęs
Buškrafteris

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27 11:19
Pranešimai: 84
Sveikii turiu klausyma ar būna kilimėlių su tokiais išmatavimais? 190x60. Domina labiau biudzetiniai variantai. Kartais norisi komforto kurio pritruksta su pinguin svaime prisipucianciu kuris tik 180x50...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 28 21:56 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Buna tokie kilimai. Ieskok yate.cz issirenki pagal aprasymus, o Lietuvoj perki. Visuose eshopose ju pilna uz normalia kaina. http://www.yate.cz/eshop-karimatka-eva- ... modra.html

Ir klausimas visiems. Pvz thermaresto kilimai jie raso stori pvz 2cm, bet is tikro tera kokie 8mm. Krc ten tipo oro tarpu yra - oras = siluma. Pvz ant mano zlite praktikoj galiu sakyti, kad tie oro tarpai nesamone. Statyboj gal ir gerai, bet kilimeliui tie oro tarpai yra neveiksmingi. Ka jus galvojat ?

Galvoju ar pasilikti prie z lite ar imti toki http://www.yate.cz/eshop-karimatka-eva-comfort.html
Svoris tas pats. Idomu tik ar silumos bus daugiau. T.y. kas laimi oro tarpai ar storas materiolas.

Ir dar kai paziuriu aic eva (is foto) ir yate eva (lieciant). Tai net nepanasu. Tas aic eva tai kazkoks kaip maximose buna tie melyni. Suspaudei ir lieka tie ispaudai. O ciupinant normalu yate eva kilima tai jis panasus i tuos normalius poroloninius tik biski kitoks, smulkesniu poru, lietumui toks malonus jaucias prabanga :) zodziu tiems aic iki eva dar toli :)

Dar ziuriu, kad to eva materiolo labai skirtingo buna. Yate naudojamas visiskai nepanasus i dauguma.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 29 09:08 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
EVA (Ethylene vinyl acetate)
Polyurethane (PUR and PU)
AIC - "Poliuretaninis kilimėlis EVA" - WTF??? aic kilimėlio šiaip nerekomenduoju š... ten ir su juo vienu bent man tai šiema šalta. Vieną pavasarį (sutapimas ar ne - nežinau), bet pašalau - prasidėjo nugaros skausmai kurie jau tęsiasi 3 metus ir be vaistų nebegyvenu (diagnozė - ankilozinis spondilitas). :) Tad viskas būna gerai kol vieną gražų nesusuka... :)

Tai šilumos izoliatorius kilimėlyje ir yra oras - therm-a-rest žaidžia ant to, kad kilimėlio svorio nedidindami padaro tuos savo griovius - kurie nuo žemės padaro oro tarpelį, o viršuje leidžia tarpeliuose kažkiek miegmaišiui išsiskleist...
Praktiškai turbūt nesijaučia akyvaizdaus skirtumo - reik tikėt :) čia tas pats kas atspindintis paviršius...

Bet jei kilimėlių svoris tas pats, o storis skiriasi, vadinas z-lite pats materiolas tankesnis, o yate matriolas pūresnis - daugiau tų oro tarpų uždaryta pūslytėse, tai gal taip ir geriau....
Tokie vat protingieji kurmiai teoriniai pamąstymai :D

Reik tyrimus "randomizuotus, dvigubai aklus daryt" :D - 2 kilimėlių grupės - visi prisigeria, kad nepastebėtų ant kokio miega ir iš ryto užpido anketas apie komforto lygį... vėliau panadojant statistiką analizuojam duomenis, kad gaut statistiškai patikimą skirtumą... :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2013 Spa 29 11:06 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Cituoti:
o yate matriolas pūresnis - daugiau tų oro tarpų uždaryta pūslytėse


Va labai teisingai pastebeta. Reikia gal ir nusipirkti ta yate kilimuka.

Ant thermaresto kai atsiguli tai ir suspaudi tuos burbulus, pasidaro lygus pavirsius. Tai ir nelieka tu oro tarpu, o tik reklama. Ziema dar ant sniego kilimuka kai kloju tai isvis apacioj tuos oro tarpus galima pamirst.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2014 Sau 15 14:40 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Gal kas čiupinėjot?
http://www.army-shop.lt/lt/turizmo-reik ... melis.html
Storis 1,8cm tai gal visai nieko žiemai? Vis dvigubai pigiau nei http://www.montismagia.lt/sport/product/1237/
Klausimas tik ar naudotinas jis?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: "Paraloniniai" kilimėliai
StandartinėParašytas: 2014 Sau 15 16:27 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012 Vas 04 10:10
Pranešimai: 1326
Miestas: Vilnius
65% etilenglikolio, 35% polietileno
WTF - kas čia per sudėtys tokios... kiek suprantu etilenglikolis yra skystis. Pvz. antifrizuose naudojamas... :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007