bushcraft.lt

Menas išgyventi gamtoje
Dabar yra 2024 Kov 28 14:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 398 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Geg 14 09:05 
Atsijungęs
Buškrafto ekspertas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2015 Rgs 22 11:50
Pranešimai: 232
Miestas: Vilnius, Panevėžys
Jei jau pirkt tokią sunkianybę tai kaip minimui turėtų būti su pečiuku/krosnele, kad ir žiemą būtų kur įlysti sušilti :D pabaliavoti :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Geg 14 09:21 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Ai, as eilini karta noriu palatkes, tokios kokios nieks nepadare.

1. Statosi isore is karto su vidum, bet su galimybe bent kazkiek atsegti tos isorines medziagos ventiliacijai. Pvz kaip hileberg anjan.
2. Statymas turetu but paprastas ir greitas.
3. Turetu buti auksta viduj, bent kokiu 130cm. Plati irgi gerai, tunelis pvz.
4. Turetu buti bent kiek logiskos formos ir konstrukcijos, kad atremtu minimalia lietuviska liuti su stipresniu vejeliu.
5. 3-4 vietu.
6. Tarp isorinio tento ir zemes turi buti tarpas (palapine bus naudojama tik vasaros metu)
7. Iki 350eur, gali but naudota.

Zodziu, man reik kompromiso, tarp seimynines palapines ir palapines. Tai sitas trikampis man jau nebepatinka :D Siaip, man jis nepatinka tik del tu sijonu aplink, visa kita man gerai atrodo. Netgi prisiminus kyka ir tyveca kingstraile, balta spalva mane labai viliojanciai veikia :), galima butu kaip astunta punkta pridet. O stiklo pluosto kuolas man nekelia problemu, roges tempiam su stiklo pluosto strypu - patikimiausias dalykas :) Ir siaip, ten gi tiesiog strypas, galiu plienini susipjaut ir pasidaryti surenkama, koks skirtumas.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Geg 14 11:12 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Aš apie tos iš decathlon lankus... tie iš stiklo pluošto...
Tipio aš net nepžiūrinėjau. Lai lieka indėnams.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Geg 17 07:46 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013 Sau 23 09:24
Pranešimai: 1650
Big agnes titan 4
Vango torridon 3
Hlleberg allak 3
Naturehike cloud peak 2
Pinguin tornado 4
Vaude invenio 3
Fjord nansen tordis 2
Ferrino force 2

Truksta aukscio viduj visuose isskyrus ta pinguin, kurios man prieangis nepatinka. Visos kitos per mazos arba brangu man.

Kazkas tokio va kaip vango torridon, tik bent 130cm viduje butu idealu.

_________________
NESPAUSTI


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Bir 26 23:39 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2019 Bir 26 22:57
Pranešimai: 2
Sveiki,
perskaičiau visą temą ir supratau tiek, kad vis tiek noriu kreiptis į Jus patarimo :)
Už poros savaičių iškeliaujame į Korsiką, eisime GR20 (180km pėsčiomis per kalnus 1-2km aukštyje, apie 16 dienų). Keliausime dviese, su kuprinėmis ir maistu, tad, žinoma, norėtųsi kiek įmanoma mažesnio palapinės svorio (iki 3kg). Svarstėme apie dvivietę palapinę, bet skaitant forumą supratau, kad dvivietė gali būti labai nepatogi persirengimui ar daiktų sutalpinimui, tad tikrai apsvarstytume ir trivietį variantą. Vyro ūgis 185 cm, tad turbūt palapinės ilgis ir aukštis tiktų standartiškas? Kiek skaitėme, Korsikoje vasarą pasitaiko galingų liūčių, tad prioritetas būtų išlikti sausiems.
Norėtųsi tilpti į 200 - 250 eur, jei įmanoma. Bet taip pat nesinori nusipirkti palapinės, kuri tiktų tik tokioje kelionėje - esame žygių pėsčiomis mėgėjai ir atrandame naują aistrą kalnams, tad ateityje planuojame kopimą į Elbrusą ar Kilimandžarą. Ar yra galimybė Lietuvoje įsigyti tokią universalią ir nebrangią palapinę?
Mes žiūrėjome Zajo Norsk 2, nes patiko atsparumas vandeniui, nors paskaičius forumą supratau, kad lyg tais nebūtinai reikia jo tokio didelio (tentas 8000mm, dugnas 10000mm)?
Labai lauksime visų patarimų! :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Bir 27 12:53 
Atsijungęs
Bušmenas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 Rgs 07 12:49
Pranešimai: 1895
Miestas: Kaunas
Hmmm...
GR20 tai pats sudėtingiausias maršrutas Europoj. Aš eičiau labai labai lengvas.
Žinau ten yra galimybė rezervuotis miegamas vietas triobose, gal verta apie tai pagalvot.
Taip pat apsirūpinimas maistu yra kur kas svarbesnis reiklas už palapinę, nes kur kas sunkesnis, jei nešitės visą maistą, tai niekur jūs nenueisit.
Realiai maisas 2sav. sveria jau labai daug, o maistas 16d. dar daugiau. Tikrai neplanuočiau neštis viso maisto.

Aš dabar atitrūkęs nuo naujausių modelių- nesidomėjau kurį laiką. Vakare (jei rasiu laiko) pažiūrėsiu kas rinkoj padoresnio.
200- 250 Eur labai slidi suma. Be to GR20 praktiškiau mažos palapinės (vietos pastatymui ten nedaug, be to tai jau gana popsinis maršrutas ir būna nemažai žmonių su palapinėm, o tada rast tinkamą vietą dar sunkiau). Nu ir teks atsisakyt vieno- gero svorio, patogumo, geros kainos...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Bir 27 19:20 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2019 Bir 26 22:57
Pranešimai: 2
Taip, rezervuotis lovas galima, bet tada esi labai įsipareigojęs tam tikram grafikui ir tempui, o be to ir pasmerktas naktiniams knarkimams ar bed bugs'asms (patyrėm eidami Camino de Santiago :D ). Šį kartą dėl to ir norisi to malonumo būti nepriklausomiems ir gyventi privačiai. Maisto, beje, nesinešime visam laikotarpiui, nes ten galima kai kur pakeliui apsipirkti, tad nešimės daugiausia 3-6 dienoms.
Labai ačiū už atsakymą ir lauksime pasiūlymų ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Palapinės
StandartinėParašytas: 2019 Lie 29 22:06 
Atsijungęs
Šviežias

Užsiregistravo: 2019 Lie 29 07:04
Pranešimai: 1
Sveiki,
Ką manote apie palapines, kurių išorė pastatoma pirmiau už vidų? Iki šiol keliaudavome su husky Bonelli 3, tačiau pasitaiko situacijų kai esi velniai žino kur+ siaučia stiprus lietus+ temsta ir reikia statytis palapinę. Vos išskleidžiam vidinį sluoksnį, stiprus lietus tuoj permerkia jį kiaurai ir tenka miegot ant balos. Esame bandę skleisti tentą prieš statant palapinę - veikia, tačiau reikia neštis papildomą tentą, ilgai užtrunka ir jį gali išskleisti tik kai aplinkui yra medžių. Planuojame nusipirkti 'išorė pirmiau' palapinę. Naudosime Lietuvos klimate, žygiuose po alpes, nesiekiant aukštuminių žygių, tačiau kartais statant virš miško zonos ~3000m aukštyje, tad būtų gerai tvirtesnė konstrukcija. Norisi įtilpti į 200eu biudžetą, keliaujame dviese. Apžiūrinėju tokius variantus:

HUSKY Bronder 3
Fjord Nansen Veig PRO III
Trimm Vision DSL
Fjord Nansen Rekvik III

Ką manote? Gal kas naudojate kažkurią iš šių palapinių? Arba gal galit parekomenduot kokią? Žiūrime kad svoris būtų iki 4kg, ir kad atlaikytų sunkokas oro salygas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 398 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007